- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
ДЕРЖАВНА САНІТАРНО-ЕПІДЕМІОЛОГІЧНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ГОЛОВНИЙ ДЕРЖАВНИЙ САНІТАРНИЙ ЛІКАР УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
Про підготовку загальноосвітніх навчальних закладів до нового 2011/2012 навчального року
За результатами розгляду матеріалів перевірок загальноосвітніх навчальних закладів України, проведених спеціалістами державної санітарно-епідеміологічної служби на виконання статті
20 Закону України
"Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення" та пункту 8 витягу з Протоколу N 36 "Про підготовку навчальних закладів до нового навчального року" засідання Кабінету Міністрів України від 25 травня 2011 року, з метою забезпечення санітарного і епідемічного благополуччя дітей у загальноосвітніх навчальних закладах, запобігання спалахів гострих кишкових інфекційних хвороб і харчових отруєнь, встановлено, що впродовж літнього періоду в більшості загальноосвітніх навчальних закладів проведено необхідну роботу щодо підготовки їх до нового навчального року. В той же час,у окремих навчальних закладах не створено належних умов навчання, виховання, організації харчування, дотримання дітьми та персоналом закладів правил особистої гігієни.
У минулому навчальному році потребувало проведення капітального ремонту 2189 загальноосвітніх навчальних закладів країни. У школах, що розташовані у сільській місцевості, роками залишаються без вирішення питання інженерного забезпечення, і тому на привозній воді працювало 502 загальноосвітніх навчальних заклади, що складає 2,5% від загальної чисельності закладів в Україні.
Власниками та керівниками навчальних закладів не приділяється належна увага організації належних умов для навчання першокласників, а саме внутрішні санітарні вузли відсутні в 46%, спальні приміщення в 74%, ігрові кімнати в 53% закладів.
У країні в 9,2% загальноосвітніх навчальних закладів обладнано спортивні та ігрові майданчики з порушенням встановлених нормативів, у 5,4% закладів вони не відповідають вимогам по площі та набору приміщень, а у 21% закладів спортивні зали відсутні взагалі.
Не дивлячись на активне впровадження регіональних програм, спільну роботу державної санітарно-епідеміологічної служби з управліннями освіти і науки та керівниками закладів, має місце негативна тенденція щодо забезпечення школярів гарячим харчуванням, відсутні власні харчоблоки у 14,5 % закладів, існуючі харчоблоки у 7,6% випадків не відповідають вимогам по набору та площі приміщень, у 3% закладів відсутня холодна, а у 5,7% - гаряча проточна води.
За 2011 рік постановами головних державних санітарних лікарів відповідних адміністративних територій було тимчасово заборонено експлуатацію 39 шкіл і 2 шкільних їдалень, які знаходились у аварійному стані або пристосованих приміщеннях.
Впродовж минулого навчального року було зареєстровано 6 спалахів гострих кишкових інфекційних хвороб у загальноосвітніх навчальних закладах АР Крим, Житомирської, Львівської, Сумської та Харківської областей, внаслідок яких постраждало 136 дітей.
Причинами спалахів були грубі порушення вимог організації харчування дітей, порушення протиепідемічного режиму персоналом і дітьми, в т.ч. правил особистої гігієни. Відсутність у загальноосвітніх навчальних закладах належних умов для перебування, навчання, виховання, організації харчування дітей, дотримання правил особистої гігієни, порушує їх права, встановлені законодавством України, негативно впливає на стан їх здоров'я, сприяє виникненню спалахів гострих кишкових інфекційних хвороб, харчових отруєнь, випадків шкільного травматизму.
1. Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській і Севастопольській міським державним адміністраціям забезпечити:
1.1. Створення засновниками (власниками) та керівниками навчальних закладів і закладів соціального обслуговування безпечних для здоров'я дітей умов перебування, виховання та навчання у новому 2011/2012 навчальному році, а саме:
проведення благоустрою територій (ремонт асфальтового покриття, обладнання ігрових і спортивних майданчиків, стадіонів, господарчих зон, туалетів, тощо);
ремонт дахів і приміщень будинків навчальних закладів;
здійснення ревізії і ремонту інженерних мереж, очисних споруд, вивіз твердих побутових відходів, тощо;
підготовку навчальних закладів до опалювального сезону впродовж осінньо-зимового періоду;
укомплектування закладів твердим і м'яким інвентарем, у т.ч. учбовими меблями, спортивним обладнанням і інвентарем, меблями для обідніх залів, меблями для гуртожитків, одягом і взуттям, постільною білизною, засобами особистої гігієни, медикаментами і перев'язувальним матеріалом, миючими та дезінфікуючими засобами, технологічним і холодильним обладнанням для харчоблоків, столовим і кухонним посудом тощо;
................Перейти до повного тексту