- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Рішення
КОЛЕГІЯ МІНІСТЕРСТВА НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ УКРАЇНИ
Р І Ш Е Н Н Я
Про стан пожежної та техногенної безпеки оздоровчих об'єктів, готовності аварійно-рятувальних служб та місць масового відпочинку населення на водних об'єктах України до купального сезону
( Рішення оголошено для виконання Наказом Міністерства
надзвичайних ситуацій
N 797 від 03.08.2011 )
Розглянувши інформацію про стан пожежної та техногенної безпеки оздоровчих об'єктів, готовності аварійно-рятувальних служб та місць масового відпочинку населення на водних об'єктах України до купального сезону, колегія відмічає, що станом на 1 липня 2011 року в державі створено 122 аварійно-рятувальні служби (далі - АРС) на водних об'єктах, що є недостатньо, враховуючи кількість існуючих водних об'єктів.
В Україні існує 2 тис. 313 місць масового відпочинку на водних об'єктах, з них лише 1 тис. 737 визначено рішеннями органів виконавчої влади та взято на відповідний облік. З початку року на водних об'єктах України загинуло 719 осіб, з них 80 дітей (з початку купального сезону 481 особа, з них 45 дітей).
На середину купального сезону в державі паспортизовані лише 38% пляжів. Найгірша ситуація склалась в місті Києві та Миколаївській області - по 3%, Черкаській - 5%, Чернігівській - 11%, Дніпропетровській - 17%, Київській - 21%, Запорізькій - 23%, Донецькій - 25%.
Разом з цим, як свідчать перевірки, в деяких регіонах паспорти пляжів підписуються з порушенням вимог
Правил охорони життя людей на водних об'єктах України. А саме, в Автономній Республіці Крим практично в усіх перевірених містах та районах форма паспорту не відповідає встановленій. В Одеській області керівниками державних адміністрацій Білгород-Дністровського, Овідіопольського, Комінтернівського районів не організовано видачу та облік паспортів на відкриття пляжів.
Взагалі відсутні рятувальні пости у Закарпатській, Сумській та Тернопільській областях. На низькому рівні забезпечено рятувальними постами місця масового відпочинку на воді в Київській, Луганській, Миколаївській, Черкаській, Чернігівській областях і м. Києві.
Лише 47% водних об'єктів уклали угоди на постійне та обов'язкове обслуговування з державними аварійно-рятувальними службами. Взагалі не обслуговуються місця масового відпочинку в Сумській області.
Недостатньо проводиться водолазне обстеження дна акваторії водних об'єктів. За звітний період проведено обстеження 70% акваторій водних об'єктів. Найгірший стан склався в Чернігівській (13%), Черкаській (15%), Вінницькій (28%), Київській (35%) областях та м. Києві (44%). Виявлено випадки обстеження дна акваторії пляжів водолазами рятувально-водолазних служб, які не мають відповідної атестації.
Під час перевірки пляжів акваторії р. Дніпро в м. Києві та Київській області виявлено факт видачі фальсифікованих документів на обстеження дна Річковим координаційним аварійно-рятувальним центром у м. Києві.
Територіальними органами Державної інспекції техногенної безпеки перевірені всі місця масового відпочинку на водних об'єктах, складені відповідні приписи на усунення порушень, 738 керівників притягнуто до адміністративної відповідальності, на 87 об'єктах застосовані заходи запобіжного характеру.
Впродовж квітня - травня поточного року проведено перевірки протипожежного стану 3 тис. 223 об'єктів відпочинку та оздоровлення дітей і громадян. Однак, як показали перевірки протипожежного стану вказаних об'єктів у 2011 році, існує ще багато проблемних питань. Стан протипожежного захисту більшості з них порівняно з минулими роками дещо покращився, але досі не відповідає вимогам нормативно-правових актів з питань пожежної безпеки.
На стан пожежної безпеки об'єктів відпочинку негативно впливає ігнорування окремими керівниками оздоровчих об'єктів протипожежних вимог. Із запропонованих до виконання 74,4 тис. заходів щодо посилення пожежної безпеки об'єктів відпочинку та оздоровлення близько 11 тис. (14,8%) залишилися невиконаними.
Найгірший стан виконання приписів органів державного пожежного нагляду склався на об'єктах відпочинку та оздоровлення, що розташовані у Житомирській, Запорізькій, Київській, Сумській та Чернівецькій областях.
Викликає занепокоєння стан утримання електрогосподарства в будівлях і спорудах зазначених об'єктів. На сьогодні підлягає заміні електрообладнання, що не відповідає вимогам Правил улаштування електроустановок, на 217 об'єктах відпочинку та оздоровлення (близько 7%). Найгірший стан із заміною та ремонтом електрообладнання склався на об'єктах відпочинку та оздоровлення, що розташовані у Дніпропетровській, Київській, Полтавській, Рівненській та Херсонській областях.
Повільно здійснюються заходи щодо обладнання будівель і приміщень системами протипожежної автоматики та ремонту існуючих систем. На зазначених об'єктах такими системами необхідно ще обладнати 847 будівель та приміщень, що складає понад 26% від кількості перевірених об'єктів, на 683 об'єктах зазначені системи ніким не обслуговуються (21%), внаслідок чого на 506 об'єктах (близько 16%) вони знаходяться в непрацездатному стані.
Найбільше об'єктів відпочинку та оздоровлення, на яких не змонтовані системи пожежної сигналізації, розташовані у Івано-Франківській, Київській, Одеській, Рівненській та Сумській областях. Майже не проводиться робота із виведення сигналів пожежної автоматики на пульти централізованого пожежного спостереження. Так, із перевірених 3 тис. 223 об'єктів на 896 (близько 28%) зазначені сигнали на пульт централізованого пожежного спостереження не виведені.
................Перейти до повного тексту