1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ГЕНЕРАЛЬНА ПРОКУРАТУРА УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
Н А К А З
25.10.2011 N 102/685/692
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Генеральної прокуратури N 118/1094/954 від 28.11.2012 )
Про затвердження Порядку взаємодії між органами внутрішніх справ, закладами охорони здоров'я та органами прокуратури України при встановленні факту смерті людини
Керуючись вимогами Конституції України, Кримінально-процесуального кодексу України , Законів України "Про прокуратуру", "Про міліцію" , Основами законодавства України про охорону здоров'я, "Про поховання та похоронну справу", з метою належної перевірки фактів смерті людини
НАКАЗУЄМО:
1. Затвердити Порядок взаємодії між органами внутрішніх справ, закладами охорони здоров'я та органами прокуратури України при встановленні факту смерті людини, що додається.
2. Генеральній прокуратурі України, Міністерству внутрішніх справ України та Міністерству охорони здоров'я України довести цей наказ до відома територіальних підрозділів та структурних підрозділів з питань охорони здоров'я місцевих державних адміністрацій.
3. Наказ набирає чинності через 10 днів після його реєстрації в Генеральній прокуратурі України, Міністерстві внутрішніх справ України та Міністерстві охорони здоров'я України.
4. З дня набрання чинності наказу спільну вказівку Генеральної прокуратури України та Міністерства внутрішніх справ України N 65/630 від 2 липня 2007 року "Про організацію виїздів на місце події злочинів про навмисні вбивства та інших злочинів проти особи" вважати такою, що втратила чинність.
5. Контроль за виконанням наказу та Порядку покласти на заступників Генерального прокурора України, Міністра внутрішніх справ України та Міністра охорони здоров'я України відповідно до розподілу обов'язків.
Генеральний прокурор України
Міністр
внутрішніх справ України
Міністр охорони здоров'я
України
В.Пшонка

А.Могильов

О.Аніщенко
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Генеральної
прокуратури України,
Міністерства внутрішніх
справ України,
Міністерства охорони
здоров'я України
25.10.2011 N 102/685/692
ПОРЯДОК
взаємодії між органами внутрішніх справ, закладами охорони здоров'я та органами прокуратури України при встановленні факту смерті людини
1. Загальні положення
1.1. Порядок взаємодії між органами внутрішніх справ, закладами охорони здоров'я та органами прокуратури України при встановленні факту смерті людини (далі - Порядок) розроблено для забезпечення ефективної взаємодії між органами внутрішніх справ, закладами охорони здоров'я та органами прокуратури України при перевірці фактів смерті людини з метою запобігання випадкам неякісних перевірок обставин смерті людини та укриття умисних вбивств.
1.2. Правовою основою Порядку є Конституція України, Кримінально-процесуальний кодекс України, Закони України "Про прокуратуру", "Про міліцію", Основи законодавства України про охорону здоров'я, "Про поховання та похоронну справу".
2. Працівники закладів охорони здоров'я:
2.1. За телефоном екстреного виклику (102) негайно повідомляють органи внутрішніх справ про кожен випадок установлення ними факту смерті людини незалежно від місця її настання, за винятком смерті від захворювань у закладах охорони здоров'я.
2.2. У всіх випадках повідомлення органів внутрішніх справ про смерть людини до приїзду працівника міліції або прокуратури на місце події медичним працівникам забороняється порушувати обстановку за місцем знаходження трупа, переміщати його, ініціювати такі дії присутнім на місці події особам, у тому числі родичам померлих, видавати лікарське свідоцтво про смерть.
2.3. У разі смерті людини за місцем її постійного проживання без ознак насильницької смерті або підозри на таку на місце події обов'язково виїжджає лікар (фельдшер), який констатує факт смерті та бере участь у роботі працівника органів внутрішніх справ при огляді місця події і трупа та прийнятті рішення щодо направлення трупа на судово-медичний розтин.
2.4. У випадках патологоанатомічного розтину або видачі лікарського свідоцтва про смерть без розтину трупа направляють до правоохоронного органу копію лікарського свідоцтва про смерть, завірену мокрою печаткою закладу, який видав вищезгадане свідоцтво, упродовж трьох діб з моменту констатації факту смерті.
3. Працівники бюро судово-медичної експертизи:
3.1. Лікарі, судово-медичні експерти обов'язково виїжджають на місце події разом із слідчо-оперативною групою (за винятком випадків, передбачених п. 2.3) з метою зовнішнього огляду трупа у передбаченому ст. 192 КПК України порядку.

................
Перейти до повного тексту