1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ГЕНЕРАЛЬНИЙ ПРОКУРОР УКРАЇНИ
Н А К А З
N 6 від 06.10.98
м.Київ
Про заходи щодо поглиблення ділових зв'язків із засобами масової інформації
Діяльність органів прокуратури щодо роз'яснення законодавства, а також виконання функцій, передбачених Законами України "Про прокуратуру", "Про державну таємницю", "Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні" і "Про інформацію", потребують постійного поліпшення організації та оновлення форм і методів цієї роботи.
У період становлення правової демократичної держави особливого значення набувають питання послідовного розвитку гласності, поглиблення ділових зв'язків із засобами масової інформації.
З метою забезпечення об'єктивного та оперативного висвітлення у засобах масової інформації правоохоронної діяльності органів, прокуратури і поліпшення організації роботи щодо роз'яснення законодавства, активного сприяння формуванню об'єктивної громадської думки про діяльність прокуратури, а також недопущення публікацій та передач, що розкривають державні таємниці, їх конфіденційність та розголошують таємницю слідства,
НАКАЗУЮ:
1. Прокурору Автономної Республіки Крим (далі - АР Крим), прокурорам областей, міст Києва та Севастополя, військовим прокурорам регіонів, міським, районним, міжрайонним, транспортним, природоохоронним, військовим прокурорам гарнізонів періодично аналізувати та здійснювати практичні заходи, спрямовані на розширення та підтримання тісних ділових зв'язків із засобами масової інформації, домагатись регулярного висвітлення в них питань, пов'язаних з неухильним виконанням прокуратурою обов'язків, покладених на неї Конституцією України.
1.1. Приділяти постійну увагу забезпеченню належної оперативності, дбати про достовірність та актуальність інформаційно-аналітичних матеріалів і відомостей про заходи прокуратури щодо забезпечення законності, захисту прав і свобод громадян, інтересів держави та суспільства, посилення боротьби зі злочинністю. Розглядати цю ділянку роботи як складову частину діяльності прокуратури і необхідну ланку системи зміцнення законності та попередження правопорушень.
1.2. Встановити порядок збору і висвітлення матеріалів прокурорської та слідчої практики в засобах масової інформації.
1.3. Прокурорам та слідчим брати участь у роботі щодо роз'яснення законодавства та інформування широкої громадськості про діяльність органів прокуратури по зміцненню законності, використовуючи для цього різноманітні форми. Цю роботу проводити з урахуванням ситуації, що складається у суспільстві, аналізу стану законності та злочинності, характеру правопорушень, прокурорської та слідчої практики.
1.4. Систематично і цілеспрямовано інформувати через пресу, радіо і телебачення громадськість про стан законності та практичні заходи, які здійснюються прокуратурою щодо захисту прав громадян та інтересів держави. Публікувати повідомлення під спеціальними рубриками.
1.5. За необхідності повідомляти через засоби масової інформації про підстави порушення кримінальних справ, арешту осіб, які вчинили злочини, та про результати судового розгляду кримінальних справ, що становлять громадський інтерес, а також про наслідки прокурорських перевірок, якими викриті грубі порушення законності. При підготовці матеріалів для засобів масової інформації не допускати поспішності, невиваженості, особливо - розголошення відомостей, що можуть завдати шкоди слідству та вплинути на об'єктивність судового розгляду кримінальної справи.
1.6. Не допускати безпредметних виступів, об'єктивно висвітлювати причини правопорушень та показувати реальні заходи щодо їх усунення. Дані, що наводяться в повідомленнях, матеріалах та публічних виступах, повинні бути перевіреними, юридичне точними, не принижувати честі і гідності громадян та відповідати вимогам Закону України "Про державну таємницю".

................
Перейти до повного тексту