- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ
Н А К А З
Про затвердження Порядку використання мережевих інформаційних ресурсів працівниками центрального апарату, підвідомчих установ та територіальних органів Головдержслужби
З метою кодифікації відомчих нормативних актів, що регулюють питання використання та супроводу відомчих мереж Головдержслужби, а також питання організації доступу до мережі Інтернет
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок використання мережевих інформаційних ресурсів працівниками центрального апарату, підвідомчих установ та територіальних органів Головдержслужби, що додається.
2. Затвердити форму Заявки на отримання права доступу до мережевих ресурсів, що додається.
3. Визначити Центр адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу відповідальним підрозділом за використання мережевих інформаційних ресурсів.
4. Визначити департамент модернізації державної служби контролюючим підрозділом за використанням мережевих інформаційних ресурсів.
5. У зв'язку із провадженням централізованого регулювання питань використання мережевих інформаційних ресурсів адміністративно-фінансовому департаменту у тижневий термін забезпечити зняття з контролю, як таких, що втратили свою актуальність, доручень визначених:
пунктом 1 розділу V Протоколу апаратної наради Головдержслужби від 23.03.2009 року N 11;
пунктом 5 розділу IX Протоколу апаратної наради Головдержслужби від 26.01.2011 року N 4/АН-11;
дорученням Начальника Головдержслужби до службової записки заступника Начальника Головдержслужби Коваля О.А. від 14.02.2008 року N 83/61-08;
дорученням Начальника Головдержслужби до службової записки директора департаменту персоналу державних органів та місцевого самоврядування Піжука Ю.М. від 10.10.2008 року N 331/47-08;
дорученням Начальника Головдержслужби до службової записки заступника Начальника Головдержслужби Вишневського А.В. від 25.12.2009 року N 457/84-09;
дорученням Начальника Головдержслужби до службової записки директора департаменту модернізації державної служби Баранова О.А. від 07.04.2011 року N 137/61-11.
6. Департаменту модернізації державної служби забезпечити до 1 серпня 2011 року актуалізацію та передачу Центру адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу паспортів серверного обладнання дата-центру Головдержслужби.
7. Визнати такими, що втратили чинність накази Головдержслужби:
від 20.07.2004 року N 109, разом із наказами про внесення змін від 10.11.2005 року N 280 та від 23.11.2007 року N 308;
від 06.12.2004 року N 217;
від 13.12.2004 року N 229;
від 19.05.2008 року N 128;
від 12.02.2009 року N 39;
від 11.08.2009 року N 217.
8. Адміністративно-фінансовому департаменту ознайомити з цим наказом першого заступника, заступників Начальника Головдержслужби, керівників структурних підрозділів центрального апарату, підвідомчих установ та територіальних підрозділів Головдержслужби.
9. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Начальника Головдержслужби з питань правової роботи та модернізації державної служби.
Начальник Головдержслужби | Т.Мотренко |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Головдержслужби
21.06.2011 N 149
ПОРЯДОК
використання мережевих інформаційних ресурсів працівниками центрального апарату, підвідомчих установ та територіальних органів Головдержслужби
1. Загальні положення
1.1. Цим Порядком встановлюється єдиний підхід до набуття права доступу працівниками центрального апарату, підвідомчих установ та територіальних органів до мереж Головдержслужби та глобальних мереж інформаційних ресурсів, питання нормативного регулювання та реалізації цього права, а також питання забезпечення працездатності локальних мереж Головдержслужби та безперебійного доступу до глобальних мереж інформаційних ресурсів.
1.2. Цим Порядком встановлюються такі визначення:
адміністратори мережі - уповноважені керівником відповідального підрозділу за використання мережевих інформаційних ресурсів підлеглі працівники, які безпосередньо виконують визначені цим Порядком обов'язки зазначеного підрозділу;
глобальні мережі інформаційних ресурсів (далі - ГМІР) - зовнішні мережі, що побудовані на об'єднанні комп'ютерних мереж з використанням стандартизованих ІР-протоколів маршрутизації для забезпечення передачі електронних даних між установами, організаціями, підприємствами, приватними комп'ютерами тощо;
дата-центр Головдержслужби (далі - дата-центр) - спеціалізована технічна площадка, на якій розміщено серверне та комунікаційне обладнання, у тому числі обладнання підключення до ГМІР;
доступ до ГМІР - засоби та методи, за допомогою яких працівникам налаштовуються їх особисті з'єднання із ГМІР для здійснення передачі даних;
Єдина корпоративна мережа Головдержслужби (Далі - ЄКМ) - комплекс програмно-технічних засобів, що утворюють єдиний відомчий комунікаційних простір оперативного обміну електронними даними між центральним апаратом, підвідомчими установами та територіальними органами Головдержслужби через канали зв'язку з гарантованою швидкістю;
комутаційні центри Головдержслужби (далі - комутаційні центри) - спеціалізовані технічні площадки, на яких розміщено комунікаційне обладнання, призначені для організації доступу до локальної мережі Головдержслужби окремої групи віддалених від дата-центру користувачів;
користувач мережі - працівник, який набув право доступу до мереж Головдержслужби.
локальна мережа Головдержслужби (далі - ЛОМ) - відомча система зв'язку персональних комп'ютерів із обладнанням комутаційних центрів та дата-центру (серверів, маршрутизаторів тощо) для передачі електронної інформації.
мережевий обліковий запис - обліковий запис користувача, за допомогою якого здійснюється його аутентифікація у мережі та визначається обсяг його прав у цій же мережі;
мережі Головдержслужби - ЄКМ, ЛОМ та інші відомчі мережі, що організуються та використовуються Головдержслужбою з метою електронізації своєї роботи.
1.3. Цим Порядком визначаються такі суб'єкти правовідносин:
відповідальний підрозділ за використання мережевих інформаційних ресурсів (далі - відповідальний підрозділ) - підрозділ, що відповідає за надання прав доступу до мереж інформаційних ресурсів, моніторинг реалізації відповідних прав користувачами та забезпечення працездатності мереж Головдержслужби та безперебійного доступу до глобальних мереж інформаційних ресурсів;
контролюючий підрозділ за використанням мережевих інформаційних ресурсів (далі - контролюючий підрозділ) - підрозділ, що здійснює контроль за роботою відповідального підрозділу, відповідає за нормативне регулювання та результати моніторингу реалізації користувачами їх прав доступу до мереж інформаційних ресурсів.
1.4. Цей Порядок не стосується питань придбання та забезпечення працездатності персональних комп'ютерів, серверної, комутаційної та іншої комп'ютерної техніки, а також офісної техніки, побудови нових відомчих мереж, юридичного та фінансового забезпечення підключення до ГМІР через провайдера відповідних послуг.
1.5. Питання забезпечення технічного захисту інформації мережевих інформаційних ресурсів, а також питання доступу до приміщень розміщення спеціалізованих технічних площадок регулюються окремими наказами Головдержслужби.
2. Набуття, призупинення та припинення права доступу до мереж інформаційних ресурсів
2.1. Працівник центрального апарату, підвідомчої установи та територіального органу Головдержслужби (далі - підрозділи) набуває право користування електронною поштою автоматично з моменту його призначення на посаду.
2.2. Набуття права доступу до мереж Головдержслужби здійснюється за поданою керівником підрозділу заявкою установленої форми на керівника відповідального підрозділу.
2.3. У разі необхідності надання права доступу до Інтернет відповідна заявка погоджується відповідальною особою за здійснення режимно-секретної роботи у Головдержслужбі.
2.4. Налаштування доступу до мереж інформаційних ресурсів здійснюється відповідальним підрозділом впродовж трьох робочих днів з дня прийняття його керівником рішення про надання відповідного права шляхом створення персонального мережевого облікового запису користувача.
2.5. Мережевий обліковий запис складається із персонального ідентифікатора користувача (логін) та паролю доступу.
Логін користувача складається з написаного англійською мовою його прізвища та ініціалів у форматі: "Name.Surname".
Пароль користувача складається не менш ніж з шести символів, при чому у паролі обов'язково повинні бути присутніми текстові та цифрові символи.
2.6. Право доступу до мереж інформаційних ресурсів може бути призупинено за дорученням Начальника Головдержслужби або його заступника, відповідно до розподілу обов'язків, а також за зверненням керівника структурного підрозділу. У такому випадку відповідальний підрозділ невідкладно забезпечує блокування права доступу до мереж інформаційних ресурсів для відповідного користувача.
2.7. Право доступу до мереж інформаційних ресурсів зупиняється з моменту звільнення відповідного працівника, що забезпечується невідкладним видаленням працівником відповідального підрозділу мережевого облікового запису користувача з моменту надходження до відповідального підрозділу копії наказу про звільнення працівника.
3. Принципи розмежування прав доступу
3.1. Права доступу до мережевих інформаційних ресурсів визначаються займаною посадою працівника та окремими функціями, виконання яких покладено на нього.
3.2. У загальному випадку права доступу до мережевих інформаційних ресурсів визначаються груповою політикою для певної посади. Наділення працівників додатковими правами доступу до мережевих інформаційних ресурсів здійснюється у відповідності до вимог покладання на працівника окремих функціональних обов'язків, визначених наказами Головдержслужби, та виключно в мінімально необхідному обсязі прав для забезпечення виконання обов'язків, передбачених відповідними наказами.
3.3. Визначення переліку прав доступу користувача до мережевих інформаційних ресурсів реалізуються через його персональний мережевий обліковий запис. Присвоєння відповідних прав мережевому обліковому запису здійснюється працівником відповідального підрозділу.
3.4. Кожен користувач для доступу до мережевих інформаційних ресурсів може використовувати лише його персональний мережевий обліковий запис.
3.5. Керівники відділів (секторів) та спеціалісти отримують права доступу до мережевих інформаційних ресурсів в обсязі, що не дозволяє адміністрування прав доступу інших користувачів до мережевих інформаційних ресурсів, керування мережевими інформаційними ресурсами, віддаленого чи будь-якого іншого доступу до серверного та комунікаційного обладнання, а також віддаленого доступу та керування робочими місцями інших користувачів. Керівники відділів (секторів) та спеціалісти, з урахуванням обмежень, встановлених цим порядком, мають право доступу до Інтернет, електронної пошти та мережевих ресурсів загального призначення.
3.6. Керівники (заступники керівників) підрозділів отримують права доступу до мережевих інформаційних ресурсів в обсязі, що не дозволяє адміністрування прав доступу інших користувачів до мережевих інформаційних ресурсів, віддаленого чи будь-якого іншого доступу до серверного та комунікаційного обладнання, а також віддаленого доступу та керування робочими місцями інших користувачів. Керівники (заступники керівників) підрозділів, з урахуванням обмежень, встановлених цим порядком, мають право доступу до Інтернет, електронної пошти, мережевих ресурсів загального призначення, а також отримують право на здійснення окремих керівних операцій із загальними мережевими інформаційними ресурсами:
- створювати розділи довгострокового використання на загальних мережевих інформаційних ресурсах;
- обмежувати доступ користувачів до розділів загальних мережевих інформаційних ресурсів.
3.7. Керівництво Головдержслужби має право доступу до мережевих інформаційних ресурсів в обсязі, що не дозволяє адміністрування прав доступу інших користувачів до мережевих інформаційних ресурсів, віддаленого чи будь-якого іншого доступу до серверного та комунікаційного обладнання. Керівництво Головдержслужби, з урахуванням обмежень, встановлених цим порядком, мають право доступу до Інтернет, електронної пошти, а також отримують адміністративні права щодо керування загальними мережевими інформаційними ресурсами.
4. Мережеві ресурси загального призначення
4.1. Мережевими ресурсами загального призначення є два мережевих диски: "ГУДС (W:)", "Загальна папка (V:)".
4.2. Диск "ГУДС (W:)" забезпечує довготривале надійне зберігання службової інформації, упорядкованої відповідно до вимог пункту 4.5 цього Порядку.
4.3. Диск "Загальна папка (V:)" забезпечує обмежене в часі оперативне зберігання службової інформації, призначеної для оперативного обміну, сумісного опрацювання або формування комплексу логічно пов'язаної інформації.
4.4. Диск "Домашня папка (U:)" забезпечує захищене персоналізоване збереження користувачами особистих документів.
4.5. Диск "ГУДС (W:)" має основні та функціональні постійні розділи.
4.5.1. Основні розділи розмежовують службову інформацію між підрозділами, при цьому працівник одного підрозділу, окрім Керівництва Головдержслужби та працівників відповідального підрозділу, мають доступ лише до основного розділу диску призначеного для користування певного підрозділу.
4.5.2. Функціональні розділи входять до складу основних розділів та групуються по роках. У папках одного року зберігається інформація, що відноситься саме до відповідного року.
4.5.3. Перелік функціональних розділів, в межах одного року:
- "01.Положення" - вміщує чинні положення про підрозділ, положення про відділи та посадові інструкції усіх працівників;
- "02.Матеріали нарад" - вміщує матеріали щодо запланованих та проведених нарад, організатором яких є підрозділ;
- "03.Проекти документів" - вміщує проекти нормативно-правових актів, господарських договорів, технічних завдань та інших подібних документів;
- "04.Робочі плани та звіти" - вміщує проекти та затверджені планові документи, інформаційно-аналітичні звіти за їх виконанням, статистичні довідки за результатами роботи;
- "05.Бюджетні пропозиції" - вміщує матеріали бюджетних пропозицій, що вносяться (вносились) підрозділом в межах відповідного року;
- "06.Робочі матеріали" - вміщує матеріали з поточних питань довготривалого опрацювання відповідним підрозділом.
................Перейти до повного тексту