1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


МІНІСТЕРСТВО РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ, БУДІВНИЦТВА
ТА ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ
Л И С Т
19.09.2011 N 7/35-11225
Щодо рівня зарплати, що враховується для визначення вартості будівництва у 2011 році
На численні звернення учасників будівництва щодо рівня заробітної плати, який рекомендується враховувати у 2011 році при визначенні вартості будівництва, Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України повідомляє.
Відповідно до ДБН Д.1.1-1-2000 "Правила визначення вартості будівництва", які мають обов'язковий характер при визначенні вартості будівництва, що здійснюється із залученням державних коштів, розмір кошторисної заробітної плати у складі вартості будівництва розраховується виходячи з середнього рівня заробітної плати працівників, які зайняті у будівництві, умов та строків виконання робіт (стислі строки, за підвищеної інтенсивності праці, у нічний час, вихідні та святкові дні тощо). Рекомендації Міністерства щодо рівня середньомісячної заробітної плати за змістом є мінімальним рівнем, що відповідає середньому розряду складності робіт у будівництві 3,8 при виконанні робіт у звичайних умовах.
Сторони, що укладають договір підряду, приймають рішення щодо розміру середньомісячної заробітної плати на підставі обґрунтовуючих розрахунків, виходячи з умов та строків виконання робіт (стислі строки, за підвищеної інтенсивності праці, у нічний час, вихідні та святкові дні, технологічна та технічна складність виконання будівельно-монтажних робіт тощо), а також передбачають умови, згідно яких цей розмір може уточнюватись у подальшому. Однією з умов уточнення розміру заробітної плати можуть також слугувати статистичні дані про середній рівень заробітної плати на одного працівника у еквіваленті повної зайнятості, що склався в регіоні на певний період. Погоджений рівень заробітної плати зазначається у договорі підряду або додатковій угоді до нього та враховується при визначенні вартості обсягів виконаних робіт.
Згідно із вимогами Закону України "Про оплату праці" підрядна організація самостійно формує фонд оплати праці, дотримуючись норм і гарантій, передбачених законодавством, генеральною та галузевими (регіональними) угодами та здійснює нарахування і виплату заробітної плати. Кошти, отримані під час розрахунків за обсяги виконаних будівельних робіт за статтею витрат "заробітна плата", є одним з джерел формування фонду оплати праці робітників підприємства, що виконує будівельні роботи.
Заступник Міністра Д.Ісаєнко
Перейти до повного тексту