- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО З ПИТАНЬ ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО
ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ
Н А К А З
Про створення Державного підприємства "Український центр у сфері благоустрою"
Відповідно до
Господарського кодексу України, Законів України
"Про управління об'єктами державної власності",
"Про насіння і садивний матеріал",
"Про Загальнодержавну програму реформування і розвитку житлово-комунального господарства на 2009-2014 роки", а також Положення про Міністерство з питань житлово-комунального господарства України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.05.2007
N 717, з метою забезпечення реформування та розвитку житлово-комунального господарства, впровадження сучасних, екологічно чистих, безпечних, енерго- та ресурсозберігаючих технологій у сфері квітково-декоративного насінництва і розсадництва та благоустрою
НАКАЗУЮ:
1. Створити Державне підприємство "Український центр у сфері благоустрою" (далі - ДП "Укрблагоустрій").
2. Визначити місцезнаходження ДП "Укрблагоустрій" за адресою: 04209, м. Київ, вул. Героїв Дніпра, 14-г.
3. Визначити статутний фонд ДП "Укрблагоустрій" у розмірі 17999,00 гривень, який сформувати шляхом безоплатної передачі з балансу Української державної квітково-декоративної насіннєвої інспекції "Укрдержквітнасінінспекція" на баланс ДП "Укрблагоустрій" майно за первісною вартістю 42920,00 гривень згідно з додатком до цього наказу.
4. Затвердити статут Державного підприємства "Український центр у сфері благоустрою" (додається).
5. Уповноважити начальника Української державної квітково-декоративної насіннєвої інспекції "Укрдержквітнасінінспекція" Косенка Ю.І. забезпечити у встановленому порядку державну реєстрацію ДП "Укрблагоустрій" відповідно до чинного законодавства.
6. Начальнику Української державної квітково-декоративної насіннєвої інспекції Косенку Ю.І. після проведення державної реєстрації ДП "Укрблагоустрій" подати до Мінжитлокомунгоспу завірені належним чином копії свідоцтва про державну реєстрацію, статуту, зареєстрованого відповідно до чинного законодавства, довідки з органів статистики та органів державної податкової служби та зразок відбитка печатки зазначеного підприємства.
7. Відділу адміністративного забезпечення (Колтик О.Т.), Департаменту благоустрою, комунального обслуговування та міського електротранспорту (Ігнатенко О.П.), Управлінню кадрового забезпечення (Касьян А.О.) у п'ятиденний термін з дня отримання свідоцтва про державну реєстрацію ДП "Укрблагоустрій" підготувати пропозиції щодо кандидатури на посаду керівника ДП "Укрблагоустрій".
8. Відділу адміністративного забезпечення (Колтик О.Т.), Департаменту благоустрою, комунального обслуговування та міського електротранспорту (Ігнатенко О.П.), Юридичному управлінню (Ніконов А.А.), Українській державній квітково-декоративній насіннєвій інспекції "Укрдержквітнасінінспекція" (Косенко Ю.І.), керівнику ДП "Укрблагоустрій" у п'ятиденний термін після його призначення створити комісію з приймання-передачі майна, зазначеного у пункті 3 цього наказу, та подати її склад на затвердження керівництву Мінжитлокомунгоспу.
9. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства з питань
житлово-комунального
господарства України
17.11.2010 N 407
СТАТУТ
Державного підприємства "Український центр у сфері благоустрою"
Стаття 1. Загальні положення
1.1. Державне підприємство "Український центр у сфері благоустрою" (далі - Підприємство) є суб'єктом господарювання, заснованим на державній власності. Підприємство відноситься до сфери управління Міністерства з питань житлово-комунального господарства України (далі - Мінжитлокомунгосп).
1.2. Статут Підприємства та зміни до нього затверджуються Міністерством з питань житлово-комунального господарства України.
Стаття 2. Найменування та місцезнаходження Підприємства
2.1. Найменування Підприємства:
українською мовою:
повне - Державне підприємство "Український центр у сфері благоустрою";
скорочене - ДП "Укрблагоустрій".
російською мовою:
повне - "Украинский центр в сфере благоустройства"
скорочене - ГП "Укрблагоустройство"
2.2. Місцезнаходження Підприємства:
м. Київ - 209, вул. Героїв Дніпра, 14-г
Телефон/факс: 428-05-60, 428-05-59.
Стаття 3. Мета і предмет діяльності
3.1. Підприємство створено з метою провадження діяльності, що визначена його Статутом, а саме у сферах:
- насінництва і розсадництва квітково-декоративних рослин;
- благоустрою населених пунктів, заповідників та колективних господарств;
- сприяння реалізації державної науково-технічної та економічної політики.
3.1.2. Впровадження сучасних, екологічно чистих, безпечних, енерго- та ресурсозберігаючих технологій у сфері квітково-декоративного насінництва і розсадництва та благоустрою.
3.2. Основними напрямами діяльності Підприємства є:
3.2.1. Участь у реалізації науково-технічної політики у сфері квітково-декоративного насінництва та розсадництва і благоустрою.
3.2.2. Участь у розробленні державних стандартів на сортові, посівні, врожайні якості квітково-декоративних рослин, методики визначення якостей насіння та садивного матеріалу, іншої нормативно-технічної документації у сфері насінництва та розсадництва.
3.2.3. Участь у розробленні та виконанні державних програм озеленення та квітникарства населених пунктів України, у створенні та розвитку системи зонального насінництва та розсадництва квітково-декоративних рослин.
3.2.4. Організація експериментальних робіт з вивчення нових методів аналізу насіння та садивного матеріалу, випробування нових лабораторних приладів та їх упровадження.
3.2.5. Участь у міжнародному співробітництві з питань виробництва, реалізації та використання квітково-декоративного насіння і садивного матеріалу.
3.2.6. Участь у створенні та удосконаленні системи зонального квітково-декоративного насінництва та розсадництва.
3.2.7. Участь у розробленні нормативно-правових актів, виконанні науково-дослідних робіт, пов'язаних з упровадженням інноваційних технологій, техніки і обладнання в галузі квітково-декоративного насінництва та розсадництва.
3.2.8. Рослинництво на закритому ґрунті.
3.2.9. Вирощування та реалізація квітково-декоративних рослин для населення, підприємств, установ та організацій.
3.2.10. Декоративне садівництво та вирощування продукції розсадників, в тому числі: вирощування квітів, насіння, розсади, квіткових цибулин, бульб тощо, вирощування рослин (в тому числі дернини) для посадки та декоративного оформлення, вирощування садивного матеріалу (саджанців, паростків, живців, вусиків тощо) декоративних і квіткових культур.
3.2.11. Оптова та роздрібна торгівля квітами та іншими рослинами.
3.2.12. Проведення робіт, пов'язаних з випробуваннями щодо визначення посівних якостей насіння і садивного матеріалу квітково-декоративних рослин та садивного матеріалу відповідно до вимог державних стандартів, чинних нормативних документів України та обов'язкових вимог міжнародних і національних стандартів інших держав, що вказані у відповідних технічних регламентах.
3.2.13. Сприяння організації та впровадження у виробництво новітніх досягнень науки і техніки, прогресивних технологій.
3.2.14. Проведення маркетингових досліджень та надання маркетингових послуг.
3.2.15. Сприяння розвитку науково-технічного співробітництва вітчизняним та іноземним підприємствам, забезпечення виконання спільних науково-дослідних, проектно-конструкторських та експериментальних робіт.
3.2.16. Здійснення зовнішньоекономічної діяльності з іноземними партнерами (торгівельне представництво, агентство, посередництво та інше) з метою модернізації, технічного переозброєння та інноваційного оновлення виробничої бази підприємств.
3.2.17. Організація навчання, підготовки та перепідготовки, стажування в Україні та за кордоном фахівців, проведення семінарів, конференцій, круглих столів, організація та участь у міжнародних виставках, конференціях, семінарах та інших заходах, покликаних сприяти обміну досвідом з питань реформування підприємств та організацій визначених галузей.
3.2.18. Здійснення комерційної діяльності.
3.2.19. Надання платних послуг різного профілю підприємствам, установам, організаціям, іншим суб'єктам господарювання та населенню.
3.2.20. Виконання комплексу робіт з озеленення, ландшафтного дизайну, благоустрою (в тому числі міст та селищ України).
3.2.21. Створення екологічно чистих енергозберігаючих технологій на підприємствах зеленого господарства.
3.2.22. Організація захисту зелених насаджень від хвороб і шкідників.
3.2.23. Надання практичної допомоги підприємствам різних форм власності щодо вирішення завдань розвитку зеленого господарства.
3.2.24. Надання комунальних послуг з постачання теплоенергії, електроенергії та водозабезпечення населення і підприємств-споживачів.
3.2.25. Створення та розвиток виробництва для випуску товарів народного споживання.
3.2.26. Виробництво продуктів харчування та їх переробка.
3.2.27. Торгівля продуктами харчування та товарами народного споживання.
3.2.28. Проведення будівельних та ремонтно-будівельних робіт.
3.2.29. Проведення науково-дослідних робіт з удосконалення технології вирощування квітково-декоративної продукції, розширення асортименту та сортименту посадкового матеріалу та насіння, розроблення нормативних документів, що регламентують роботу квітникарських господарств.
3.2.30. Проведення роботи з екологічного навчання, екскурсійної діяльності, навчально-виховної роботи в навчальних закладах.
3.2.31. Організація діяльності торгових об'єктів, в тому числі на правах відокремлених підрозділів Підприємства.
Підприємство має право проводити іншу, не заборонену законодавством України, господарську діяльність. Види діяльності, які потребують спеціального дозволу чи ліцензії, здійснюються Підприємством тільки за умови отримання таких дозволів або ліцензій відповідно до законодавства України.
Стаття 4. Майно Підприємства
4.1. Майно Підприємства та доходи від використання майна є державною власністю і закріплюється за ним на праві повного господарського відання.
Статутний капітал Підприємства становить 17999,00 гривень.
4.2. Майно Підприємства становлять виробничі і невиробничі фонди, а також інші цінності, вартість яких відображається в його самостійному балансі.
4.3. Джерелами формування майна Підприємства є:
- майно, передане йому Мінжитлокомунгоспом;
- доходи, одержані від реалізації продукції, послуг, інших видів господарської діяльності;
- доходи від цінних паперів;
- кредити банків та інших кредиторів;
- капітальні вкладення і дотації з бюджетів;
- безоплатні або благодійні внески, пожертвування організацій, підприємств і громадян;
- майно, придбане в інших суб'єктів господарювання у встановленому законодавством України порядку;
- інші джерела, не заборонені законодавством.
4.4. Підприємство здійснює володіння, користування природними ресурсами в установленому законодавством України порядку.
4.5. Підприємство не має права безоплатно передавати належне йому майно іншим юридичним особам чи громадянам.
4.6. Відчуження державного майна, у тому числі приватизація, передача під заставу, в оренду (лізинг) нерухомого майна, укладення договорів про спільну діяльність з використанням основних фондів та обігових коштів Підприємства здійснюються за попередньою згодою з Мінжитлокомунгоспом.
Передача Підприємством в оренду цілісних майнових комплексів структурних одиниць, підрозділів та нерухомого майна здійснюється за попередньою згодою з Мінжитлокомунгоспом та Фондом державного майна України і, як правило, на конкурсних засадах.
Майно Підприємства, щодо якого відсутня заборона передачі в користування та/або володіння, може бути об'єктом лізингу тільки за погодженням з Мінжитлокомунгоспом відповідно до законодавства України.
4.7. Кошти, одержані від продажу майнових об'єктів, що належать до основних фондів Підприємства, спрямовуються на інвестування його виробничої діяльності.
4.8. Мінжитлокомунгосп та інші органи виконавчої влади здійснюють контроль за ефективністю використання та збереженням закріпленого за Підприємством державного майна, за веденням підприємницької діяльності відповідно до законодавства України.
4.9. Збитки, завдані Підприємству внаслідок виконання рішень органів державної влади чи органів місцевого самоврядування, які було визначено судом неконституційними або недійсними, підлягають відшкодуванню зазначеними органами добровільно або за рішенням суду.
Стаття 5. Права та обов'язки Підприємства
5.1. Права Підприємства
5.1.1. Підприємство самостійно планує свою діяльність, визначає стратегію та основні напрями свого розвитку відповідно до галузевих науково-технічних прогнозів та пріоритетів, кон'юнктури ринку продукції, товарів, робіт, послуг та економічної ситуації.
Права Підприємства реалізуються Підприємством відповідно до законодавства з обмеженнями, встановленими законодавством та цим статутом.
5.1.2. Підприємство має право реалізовувати самостійно всю продукцію, яка не увійшла в державне замовлення або державне завдання, на території України і за її межами, якщо інше не передбачено законодавством України.
Підприємство реалізує свою продукцію, послуги, залишки від виробництва за цінами, що формуються відповідно до умов економічної діяльності, а у випадках, передбачених законодавством України, - за фіксованими державними цінами.
5.1.3. Підприємство придбаває цінні папери відповідно до законодавства України.
5.1.4. Підприємство здійснює:
- будівництво, реконструкцію, а також капітальний ремонт основних фондів, забезпечує своєчасне освоєння нових виробничих потужностей та якнайшвидше введення в дію придбаного обладнання;
- оперативну діяльність з матеріально-технічного забезпечення виробництва;
- придбання необхідних матеріальних ресурсів у підприємств, організацій та установ незалежно від форм власності, а також у фізичних осіб.
5.1.5. Підприємство має право укладати угоди, набувати майнові та особисті немайнові права, брати обов'язки, бути позивачем і відповідачем у суді, господарському та третейському судах.
5.1.6. Відносини Підприємства з іншими підприємствами, організаціями, громадянами в усіх сферах господарської діяльності здійснюються на договірних засадах.
Підприємство вільне у виборі предмета договору, визначенні зобов'язань, інших умов господарських взаємовідносин, що не суперечать законодавству України.
5.1.7. Підприємство здійснює зовнішньоекономічну діяльність відповідно до законодавства України.
Порядок використання коштів Підприємства в іноземній валюті визначається законодавством України.
Підприємство, здійснюючи зовнішньоекономічну діяльність, може відкривати за межами України свої представництва, філії та виробничі підрозділи, утримання яких здійснюється за його кошти.
5.1.8. Підприємство самостійно визначає свою організаційну структуру, встановлює чисельність працівників і штатний розпис.
5.1.9. Підприємство має право чинити інші дії, що не суперечать законодавству України.
5.1.10. Підприємство вважається створеним з дня його державної реєстрації, проведення якої здійснюється відповідно до законодавства України.
5.2. Обов'язки Підприємства
5.2.1. Підприємство зобов'язане виконувати доведені до нього в установленому законодавством України порядку державні замовлення і державні завдання, а також враховувати їх при формуванні виробничої програми, визначенні перспектив свого економічного і соціального розвитку та виборі контрагентів.
5.2.2. Підприємство зобов'язане забезпечувати своєчасну сплату податків та інших відрахувань згідно з чинним законодавством України.
5.2.3. Підприємство створює належні умови для високопродуктивної праці, забезпечує додержання законодавства про працю, правил та норм охорони праці, техніки безпеки, соціального страхування.
................Перейти до повного тексту