1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Рішення


ВИЩА КВАЛІФІКАЦІЙНА КОМІСІЯ АДВОКАТУРИ
ПРИ КАБІНЕТІ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
Р І Ш Е Н Н Я
18.03.2011 N VI/4-116
Вища кваліфікаційна комісія адвокатури при Кабінеті Міністрів України, розглянувши у відкритому засіданні справу за скаргою М.В.І., Г.А.Я. на рішення регіональної кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури від 24 червня 1999 р. про видачу Б.М.І. свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю,
ВСТАНОВИЛА:
М.В.І. та Г.А.Я. звернулись до Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури зі скаргою на рішення регіональної кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури N 61 від 24 червня 1999 р. про видачу Б.М.І. свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю.
Звертаючись зі скаргою до Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури, М.В.І. та Г.А.Я. зазначили у ній, що не згодні з рішенням та вважають його незаконним з огляду на те, що на момент отримання свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю Б.М.І. займав посаду судді.
Заслухавши доповідача, пояснення Б.М.І., перевіривши матеріали справи, Вища кваліфікаційна комісія адвокатури вважає, що скарга М.В.І. та Г.А.Я. не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Перевіркою встановлено, що Б.М.І. станом на 24 червня 1999 р. та до цього часу обіймає посаду судді Верховного Суду України. 24 червня 1999 р. регіональною кваліфікаційно-дисциплінарною комісією адвокатури прийнято рішення про видачу Б.М.І. свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю.
З пояснень голови регіональної кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури та Б.М.І. слідує, що підставою для прийняття цього рішення слугувало успішне складання Б.М.І. кваліфікаційних іспитів та прийняття атестаційною палатою рішення про видачу свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю. Згідно до діючого на той момент законодавства, будь-яких перепон для допуску Б.М.І. до складання іспитів не існувало.
У відповідності до ч. 2 ст. 2 Закону України "Про адвокатуру" (в редакції, яка діяла на час отримання Б.М.І. свідоцтва) адвокат не може працювати в суді, прокуратурі, нотаріаті, органах внутрішніх справ, служби безпеки, державного управління.
Згідно п. 32 Положення про кваліфікаційно-дисциплінарну комісію адвокатури, затвердженого Указом Президента України від 5 травня 1993 р. N 155/93, особі, яка успішно склала кваліфікаційні іспити, на підставі рішення атестаційної палати кваліфікаційно-дисциплінарна комісія видає свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю за формою, що додається.
Під час одержання свідоцтва особа, якій його вручено, приймає Присягу адвоката України.
Указом Президента України N 1240/99 від 30 вересня 1999 р. до Положення про кваліфікаційно-дисциплінарну комісію адвокатури внесено зміни, відповідно до яких пункт 32 викладено у наступній редакції:
"Особі, яка успішно склала кваліфікаційні іспити, на підставі рішення атестаційної палати у строк до одного місяця з моменту прийняття рішення кваліфікаційно-дисциплінарна комісія видає свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю за формою, що додається, якщо для цього немає перешкод, пов'язаних з несумісністю.
Під час одержання свідоцтва особа, якій його вручено, складає Присягу адвоката України.
Якщо особа протягом вказаного строку не одержить зазначене свідоцтво і не складе Присягу адвоката України, рішення про видачу свідоцтва кваліфікаційно-дисциплінарною комісією в установленому порядку анулюється...".
Зазначені обмеження були запроваджені лише з вересня 1999 р. з метою не допустити конфлікту в процесі виконання різних за характером функцій, чим може бути заподіяно шкоду інтересам громадян, які звернулися до адвоката за правовою допомогою.

................
Перейти до повного тексту