1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


ДЕРЖАВНЕ КАЗНАЧЕЙСТВО УКРАЇНИ
Л И С Т
31.05.2011 N 17-04/1412-7555
Державне казначейство України розглянуло лист <...> щодо застосування норм Бюджетного кодексу України від 08.07.2010 р. N 2456-VI (далі - Кодексу), обліку зобов'язань та нюансів обліку операцій, пов'язаних з орендою майна, та повідомляє наступне.
До питань 1, 2
Відповідно до частини 4 статті 13 Кодексу плата за оренду майна бюджетних установ відноситься до власних надходжень бюджетних установ, що отримуються додатково до коштів загального фонду бюджету і включаються до спеціального фонду бюджету.
На кінець бюджетного періоду Державне казначейство України зберігає залишки коштів на рахунках спеціального фонду державного бюджету для покриття відповідних витрат у наступному бюджетному періоді з урахуванням їх цільового призначення. У разі відсутності відповідних бюджетних призначень на наступний бюджетний період залишки коштів спеціального фонду перераховуються до загального фонду бюджету (частина 2 статті 57 Кодексу) .
Терміни внесення орендної плати визначаються у договорі. При цьому у договорі оренди цілісного майнового комплексу державного підприємства рекомендується встановлювати, що сплата орендних платежів має проводитися щоквартально в 5-денний термін від дати, встановленої для подання квартальних бухгалтерських звітів (балансів), а за IV квартал - в 10-денний термін від дати, встановленої для подання річного бухгалтерського звіту (балансу) (пункт 14 Методики розрахунку і порядок використання плати за оренду державного майна, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 04.10.95 р. N 786) .
Якщо на балансі розпорядника бюджетних коштів знаходиться будівля, приміщення якої орендують інші бюджетні установи, орендодавець укладає з орендарями договори: договір оренди індивідуально визначеного (нерухомого або іншого) майна, що належить до державної власності, та договір про відшкодування витрат балансоутримувача на утримання орендованого нерухомого майна та надання комунальних послуг орендарю.
Форми типових договорів затверджені наказом Фонду державного майна України від 23.08.2000 р. N 1774, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 21.12.2000 р. за N 931/5152.
Орендодавець розподіляє між орендарями витрати на утримання приміщень залежно від наявності, кількості, потужності, часу роботи електроприладів, системи тепло- і водопостачання, каналізації за спеціальними рахунками, а в неподільній частині - пропорційно розміру орендованої організаціями площі. Орендодавець надає орендарям рахунки для оплати орендної плати, послуг по охороні приміщення, комунальних послуг (теплопостачання, водопостачання, електроенергія, інші комунальні послуги - вивіз сміття, обслуговування ліфтів), орендарі оплачують їх відповідно до економічної суті платежу.
Застосування кодів економічної класифікації видатків залежить від економічної сутності платежу та умов укладених договорів.
Відповідно до Інструкції щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету, затвердженої наказом Державного казначейства України від 25.11.2008 р. N 495, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 27.01.2009 р. за N 79/16095, за кодом економічної класифікації видатків 1161 "Оплата теплопостачання" здійснюється оплата послуг теплопостачання, за КЕКВ 1162 "Оплата водопостачання і водовідведення" - оплата послуг з водопостачання і водовідведення, 1163 "Оплата електроенергії" - плата за електроенергію, а за КЕКВ 1164 "Оплата природного газу" - оплата природного газу.

................
Перейти до повного тексту