1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО УКРАЇНИ У СПРАВАХ СІМ'Ї, МОЛОДІ ТА СПОРТУ
Н А К А З
22.11.2010 N 4163
( Наказ скасовано на підставі Наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту N 87 від 18.01.2011 )
Про затвердження Порядку тимчасового визнання, визнання видів спорту, включення їх до Реєстру визнаних видів спорту в Україні, порядку його ведення та порядку скасування
Відповідно Закону України від 17.11.2009 N 1724-VI "Про внесення змін до Закону України "Про фізичну культуру і спорт" та інших законодавчих актів України"
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок тимчасового визнання, визнання видів спорту, включення їх до Реєстру визнаних видів спорту в Україні, порядку його ведення та порядку скасування, що додається.
2. Визнати такими, що втратили чинність:
2.1. Наказ Державного комітету молодіжної політики, спорту і туризму України від 07.02.2001 N 261 "Про перелік видів спорту, що визнані в Україні", зареєстрований у Міністерстві юстиції України 22.02.2001 за N 155/5346 (із змінами);
2.2. Наказ Міністерства України у справах молоді та спорту від 28.04.2005 N 76 "Про порядок визнання в Україні видів спорту" , зареєстрований у Міністерстві юстиції України 01.06.2005 за N 602/10882 (із змінами).
3. Департаменту спорту вищих досягнень (Артем'єв О.К.) забезпечити державну реєстрацію цього наказу у Міністерстві юстиції України у встановленому порядку.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Домашенка А.В.
5. Цей наказ набирає чинності з 1 січня 2011 року.
Міністр України
у справах сім'ї, молоді
та спорту


Р.С.Сафіуллін
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства України
у справах сім'ї, молоді
та спорту
22.11.2010 N 4163
ПОРЯДОК
тимчасового визнання, визнання видів спорту, включення їх до Реєстру визнаних видів спорту в Україні, порядку його ведення та порядку скасування
I. Загальні положення
1.1. Цей Порядок, розроблений відповідно до Закону України від 17.11.2009 N 1724-VI "Про внесення змін до Закону України "Про фізичну культуру і спорт" та інших законодавчих актів України", визначає процедуру тимчасового визнання, визнання видів спорту, включення їх до Реєстру визнаних видів спорту в Україні (далі - Реєстр), порядку його ведення та порядку скасування.
1.2. Реєстр - це упорядкована спеціалізована база даних про визнані види спорту в Україні в установленому порядку.
1.3. Види спорту, визнані в Україні до набрання чинності цим Порядком, вважаються визнаними в установленому порядку.
Зазначені види спорту включаються до розділів Реєстру таким чином:
олімпійські види спорту - види спорту, що включені до програми Олімпійських ігор;
неолімпійські види спорту - види спорту, що не включені до програми Олімпійських ігор, спортивно-технічні і прикладні види спорту (крім видів спорту, які мають версії);
види спорту інвалідів - види спорту для осіб з вадами слуху, зору, опорно-рухового апарату, розумового розвитку.
1.4. Вид спорту вважається тимчасово визнаним в Україні строком на два роки після прийняття відповідного рішення центральним органом виконавчої влади у сфері фізичної культури і спорту.
1.5. Вид спорту вважається визнаним в Україні після включення його назви до Реєстру.
1.6. Види спорту, визнані в Україні, мають переваги, зокрема, щодо:
одержання державної підтримки для розвитку відповідного виду спорту;
відкриття в установленому порядку відділень з відповідного виду спорту, в тому числі з видів спорту інвалідів, в дитячо-юнацьких спортивних школах, спеціалізованих навчальних закладах спортивного профілю, школах вищої спортивної підготовки, центрах олімпійської підготовки, центрах студентського спорту вищих навчальних закладів;
проведення офіційних спортивних змагань з відповідного виду спорту;
присвоєння в установленому порядку спортивних звань та розрядів, суддівських кваліфікаційних категорій з відповідного виду спорту.
1.7. Тимчасове визнання виду спорту здійснюється за результатами вивчення відповідальним структурним підрозділом центрального органу виконавчої влади у сфері фізичної культури та спорту, до повноважень якого належить зазначений вид спорту, пакета документів, підготовлених та наданих відповідною громадською організацією фізкультурно-спортивної спрямованості.
1.8. Визнання видів спорту та скасування здійснюються центральним органом виконавчої влади у сфері фізичної культури і спорту з урахуванням рекомендацій комісії, яка утворюється при центральному органі виконавчої влади у сфері фізичної культури та спорту і є дорадчим органом, та рішення колегії центрального органу виконавчої влади у сфері фізичної культури та спорту.
1.9. Комісія у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України, актами Президента України та Кабінету Міністрів України, нормативно-правовими актами центрального органу виконавчої влади у сфері фізичної культури і спорту та цим Порядком.
II. Організація роботи комісії
2.1. Комісію очолює голова, який за посадою є заступником керівника центрального органу виконавчої влади у сфері фізичної культури та спорту з відповідного напряму діяльності.
2.2. До складу комісії входять голова, заступник голови, відповідальні секретарі, члени комісії.
2.3. За посадами до складу комісії входять 10 представників від центральних органів виконавчої влади, до повноважень яких відносяться питання з фізичної культури та спорту, і 10 представників від громадських організацій фізкультурно-спортивної спрямованості (за згодою).
2.4. Персональний склад комісії затверджується наказом центрального органу виконавчої влади у сфері фізичної культури та спорту. Формою роботи комісії є засідання, які проводяться за необхідності. Засідання комісії є правомочним, якщо в ньому бере участь не менше половини представників від центральних органів виконавчої влади, до повноважень яких відносяться питання фізичної культури та спорту, та не менше половини представників від громадських організацій фізкультурно-спортивної спрямованості.
2.5. Рішення комісії приймається простою більшістю голосів присутніх членів шляхом відкритого голосування та оформлюється протоколом, який підписується усіма членами комісії, що брали участь у засіданні. У разі рівної кількості голосів голос голови є вирішальним.
2.6. До повноважень комісії належать:
2.6.1. Ознайомлення та аналіз оригіналу пакета документів, що надійшли від претендентів для визнання виду спорту.
2.6.2. Підготовка рекомендацій щодо визнання виду спорту для розгляду колегією центрального органу виконавчої влади у сфері фізичної культури та спорту.
III. Порядок ведення Реєстру визнаних видів спорту в Україні
3.1. Реєстр веде центральний орган виконавчої влади у сфері фізичної культури і спорту.
3.2. Реєстр складається з таких розділів:
олімпійські види спорту;
неолімпійські види спорту;
види спорту інвалідів.
3.3. Виду спорту присвоюється реєстраційний номер, за яким він вноситься до Реєстру.
Реєстраційний номер складається з двох частин, які відокремлюються одна від одної крапкою:
з римського числа, яке відповідатиме розділу;
з тризначного числа, що відповідатиме порядковому номеру виду спорту згідно з розділом.
3.4. Реєстр розміщується на веб-сайті центрального органу виконавчої влади у сфері фізичної культури і спорту.
IV. Вимоги до виду спорту, що визнається в Україні
4.1. Вид спорту повинен відповідати цілям фізичної культури і спорту, зокрема сприяти виявленню та уніфікованому порівнянню досягнень людей у фізичній, інтелектуальній та інших видах спортивної діяльності шляхом проведення спортивних змагань та відповідної підготовки до них.
4.2. Підставою для визнання виду спорту є наявність суттєвих відмінностей виду спорту, до яких відносяться правила змагань з відповідного виду спорту (загальні положення), наявність спортивного інвентарю, який використовується, регулярне проведення спортивних змагань.
4.3. Назва нового виду спорту та правила змагань з нового виду спорту мають відрізнятися від назви видів спорту, які визнані в Україні.
4.4. Вид спорту не може бути визнаний в Україні, якщо змагання з нового виду спорту не є спортивними (відсутня участь людини, відсутня змагальність), правилами змагань з виду спорту не забезпечуються рівні умови для учасників спортивних змагань, допускається жорстокість по відношенню до суперника, неповага до глядачів, інші прояви, які пов'язані з небезпекою чи надмірним ризиком для життя і здоров'я людей або мають антигуманний зміст.

................
Перейти до повного тексту