- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО З ПИТАНЬ НАУКИ, ІННОВАЦІЙ ТА ІНФОРМАЦІЇ
Н А К А З
Про створення Науково-навчального центру "Державна ключова лабораторія молекулярної і клітинної біології"
На підставі рішення колегії Державного комітету України з питань науки, інновацій та інформатизації "Про перспективи створення державних наукових лабораторій" від 19.10.2010 р. N 1/1-4, зважаючи на рішення Державного фонду фундаментальних досліджень (протокол засідання ДФФД від 24.12.2010 N 17), з метою координації та підтримки пріоритетних науково-технічних досліджень у галузі молекулярної і клітинної біології, реалізації інноваційно орієнтованих проектів у рамках визначеної тематики
НАКАЗУЮ:
1. Створити Науково-навчальний центр "Державна ключова лабораторія молекулярної і клітинної біології" (далі - ННЦ).
2. Затвердити Тимчасове Положення про ННЦ (Додаток 1).
3. Для здійснення науково-методичного та організаційного керівництва ННЦ затвердити Положення про Наукову раду ННЦ (Додаток 2).
4. Затвердити персональний склад Наукової ради ННЦ (Додаток 3).
5. Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.
Перший заступник Голови | Б.В.Гриньов |
Додаток 1
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державного агентства
з питань науки, інновацій
та інформації України
01.04.2011 N 6
ТИМЧАСОВЕ ПОЛОЖЕННЯ
про Науково-навчальний центр "Державна ключова лабораторія молекулярної і клітинної біології"
1. Загальні положення
1.1. Це Положення визначає порядок створення Науково-навчального центру "Державна ключова лабораторія молекулярної і клітинної біології" (далі - ННЦ) та організацію його діяльності з метою забезпечення нових наукових досліджень у галузях молекулярної та клітинної біології та на стику цих напрямків з іншими сучасними медико-біологічними науками; здійснення якісної підготовки фахівців з використанням у навчальному процесі сучасних наукових досягнень.
1.2. ННЦ є добровільним об'єднанням наукових зусиль учених і педагогічних кадрів Інституту фізіології ім. О.О.Богомольця, Інституту молекулярної біології і генетики НАН України та Державного фонду фундаментальних досліджень України. ННЦ не є юридичною особою.
1.3. ННЦ забезпечує координацію спільної діяльності; ефективне використання наявних ресурсів і можливостей усіх учасників, у тому числі наукових і педагогічних кадрів, навчальної, лабораторної та виробничої бази; спільне проведення заходів щодо якісної підготовки фахівців у галузях молекулярної і клітинної біології та на стику з іншими медико-біологічними напрямками науки.
1.5. Основними пріоритетами наукової діяльності ННЦ є:
1.5.1. Вивчення молекулярних механізмів міжклітинної та внутрішньоклітинної сигналізації в нервових та м'язових клітинах.
1.5.2. Дослідження молекулярних механізмів виникнення та перебігу основних захворювань мозку, особливо тих, що мають найбільш важкі соціальні наслідки.
1.5.3. Пошук та визначення молекулярних мішеней для створення новітніх терапевтичних підходів лікування соціально важливих хвороб людини на молекулярно-генетичному рівні.
1.5.4. Вивчення молекулярних механізмів експресії геному.
1.5.5. Вивчення структурно-функціональної організації білково-нуклеїнових комплексів.
1.5.6. Дослідження сигнальних систем клітини в нормі та при злоякісній трансформації.
1.6. Завданнями ННЦ є:
1.6.1. Координація та підтримка пріоритетних науково-технічних досліджень, реалізація інноваційно-орієнтованих проектів у рамках визначеної тематики.
1.6.2. Використання результатів наукових досліджень у навчальному процесі з введенням у практику курсів лекцій провідних учених для студентів, аспірантів та докторантів наукових установ та ВНЗ.
1.6.3. Підготовка наукових праць, монографій з фундаментальних проблем молекулярної та клітинної біології, генетики, біофізики, молекулярної фізіології, патофізіології, та інших медико-біологічних напрямків науки. Проведення тематичних наукових семінарів, конференцій, тощо.
2. Сторони - учасники ННЦ
2.1. Сторонами - учасниками ННЦ є Інститут фізіології ім. О.О.Богомольця, Інститут молекулярної біології і генетики НАН України та Державний фонд фундаментальних досліджень України.
2.2. Сторонами - учасниками ННЦ можуть стати й інші академічні установи, вищі навчальні заклади України, а також іноземні наукові, науково-навчальні та навчальні заклади, установи тощо (на основі міжнародних договорів України).
2.3. Сторони - учасники ННЦ, ефективно використовуючи наявний науковий і науково-педагогічний потенціал та матеріально-технічну базу, спільно сприятимуть плануванню, методичному, організаційному, технічному і фінансовому забезпеченню виконання тематичних наукових досліджень і технологічних розробок, апробації їх результатів і впровадженню наукових досягнень, а також їх використанню у навчальній роботі.
3. Керівництво ННЦ
3.1. Вищим органом управління ННЦ є Наукова рада ННЦ, яка обирає зі свого складу Голову Наукової ради ННЦ і його заступників.
3.2. ННЦ працює згідно з планами науково-дослідної та освітньої роботи, затвердженими Науковою радою ННЦ.
4. Права ННЦ
4.1. Для вирішення спільних завдань і створення умов для ефективного використання наявного наукового, науково-педагогічного потенціалу та матеріально-технічної бази ННЦ має право:
4.1.1 координувати спільні науково-дослідні роботи, апробацію та використання результатів наукових досліджень, освітянську діяльність, що здійснюються сторонами-учасниками;
4.1.2 надавати пропозиції щодо формування змісту підготовки фахівців, навчальних планів, програм дисциплін для підготовки фахівців та навчально-методичного забезпечення їхнього навчання;
4.1.3 використовувати наявну матеріально-технічну, лабораторну базу сторін - учасників ННЦ з метою здійснення науково-дослідної роботи, забезпечення впровадження її результатів і підготовки фахівців з визначених напрямів;
4.1.4 забезпечувати виконання наукових досліджень на світовому рівні, сприяти використанню сучасної матеріальної бази за рахунок кооперації з інститутами НАН України, а також з іншими організаціями й підприємствами, закордонними університетами й науковими центрами;
4.1.5 організовувати конкурсний відбір виконавців наукових досліджень;
4.1.6. надавати перевагу молодим вченим під час конкурсного відбору виконавців наукових досліджень;
4.1.7. сприяти підготовці наукових кадрів вищої кваліфікації;
4.1.8. проводити конференції та семінари, в тому числі в режимі он-лайн;
4.1.9. сприяти інтеграції вітчизняних досліджень у світовий простір через розвиток зовнішніх зв'язків з вищими навчальними закладами й науковими центрами, галузевими інститутами й промисловими підприємствами України, держав СНД, розвинених країн;
4.1.10 сприяти створенню об'єктів інтелектуальної власності та здійсненню трансферу технологій.
4.1.11. Участь у ННЦ не є перешкодою для укладання Сторонами інших договорів і угод з іншими організаціями і закладами.
5. Організація діяльності ННЦ
5.1. Наукова робота у ННЦ здійснюється шляхом залучення науковців, професорсько-викладацького складу і вступників до аспірантури та докторантури, здобувачів до виконання наукових досліджень і технологічних розробок та до навчального процесу, а також до реалізації спільних проектів, у тому числі за грантами Державного фонду фундаментальних досліджень, на замовлення підприємств та організацій, інших суб'єктів цивільних та господарських правовідносин.
6. Матеріально-технічне забезпечення діяльності ННЦ
6.1. Діяльність ННЦ забезпечується за рахунок:
6.1.1. Наявних матеріально-технічних ресурсів Сторін - учасників ННЦ.
6.1.2. Цільового фінансування Державним фондом фундаментальних досліджень.
6.2. Матеріальні, фінансові і технічні ресурси, які отримує ННЦ у результаті здійснення своєї діяльності, використовуються відповідно до угод між Сторонами, якими визначаються можливості і порядок використання приміщень, устаткування, обладнання тощо;
6.3. ННЦ відповідає за збереження і ефективне використання матеріально-технічних ресурсів, які надаються йому Сторонами для забезпечення його діяльності у відповідності з діючим законодавством України.
7. Реорганізація та ліквідація ННЦ
7.1. Рішення про реорганізацію, ліквідацію ННЦ приймається Держінформнауки України враховуючи рішення Науково-наглядової ради ННЦ відповідно до чинного законодавства України.
................Перейти до повного тексту