1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Положення


АУДИТОРСЬКА ПАЛАТА УКРАЇНИ
П О Л О Ж Е Н Н Я
N 5 від 11.11.93
м.Київ
Прийнято Аудиторською палатою України
11 листопада 1993 року, протокол N 5
Положення про порядок сертифікації громадян України, які мають намір займатися аудиторською діяльністю
1. Відповідно до Закону України "Про аудиторську діяльність" аудитором може бути громадянин України, який має кваліфікаційний сертифікат про право на зайняття аудиторською діяльністю на території України.
2. Кваліфікаційний сертифікат вважається офіційним документом, який засвідчує право громадянина України на зайняття аудиторською діяльністю на території України щодо здійснення аудиту підприємствам та господарським товариствам (серія А), банкам (серія Б) або підприємствам, господарським товариствам і банкам (серія АБ).
3. Законом України "Про аудиторську діяльність" встановлено, що право на отримання сертифікату аудитора мають громадяни України, які здобули вищу освіту, певні знання з питань аудиту та досвід роботи не менше трьох років підряд на посадах аудитора, ревізора, бухгалтера, юриста, фінансиста або економіста.
4. Сертифікація громадян України, які мають намір займатися аудиторською діяльністю здійснюється Аудиторською палатою України щодо серій А, Б і АБ та її регіональними відділеннями щодо серії А в індивідуальному порядку на підставі поданого клопотання, шляхом перевірки наявності вищої освіти, певних знань з питань аудиту та досвіду роботи не менше трьох років підряд на посадах аудитора, ревізора, бухгалтера, юриста, фінансиста або економіста.
5. Клопотання про отримання Сертифікату аудитора України подаються до Аудиторської палати України та її регіональних відділень особисто з пред'явленням паспорта, офіційно засвідченою копією диплома про вищу освіту, витягу з трудової книжки та документа про сплату коштів за сертифікацію. При поданні клопотання до територіального відділення АПУ означені документи додаються у двох примірниках.
6. Клопотання про отримання Сертифікату аудитора України з доданими до них документами реєструються Секретаріатом Аудиторської палати України або регіонального відділення у спеціальному журналі з видачею зацікавленій особі письмової розписки.
7. Розгляд клопотань про отримання Сертифікату аудитора України та перевірка поданих документів здійснюється Секретаріатом Аудиторської палати України або її регіональними відділеннями протягся десяти днів. За наслідками розгляду клопотань та перевірки документів завідуючим Секретаріату складається письмовий висновок про допуск до іспиту або про відхилення клопотання.

................
Перейти до повного тексту