1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


ДЕРЖАВНЕ КАЗНАЧЕЙСТВО УКРАЇНИ
Л И С Т
08.04.2011 N 17-04/931-4925
<...>
Щодо оприбуткування урожаю науково-дослідними господарствами, обліку його використання для дослідження, посіву, реалізації, та придбаного насіння
Відображення в обліку операцій при виробництві продукції підсобних (навчальних) сільських господарств здійснюється відповідно до Інструкції про кореспонденцію субрахунків бухгалтерського обліку для відображення основних господарських операцій бюджетних установ, затвердженої наказом Державного казначейства України від 10.07.2000 р. N 61 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 14.08.2000 за N 497/4718 (із змінами).
Так, оприбуткування готової продукції супроводжується записом за дебетом субрахунку 251 і кредитом субрахунку 822 "Витрати підсобних (навчальних) сільських господарств".
На суму реалізованої готової продукції здійснюється бухгалтерське проведення за дебетом субрахунку 722 "Реалізація продукції підсобних (навчальних) сільських господарств" та кредитом субрахунку 251.
Щодо списання основних засобів та оприбуткування вузлів, деталей, матеріалів та агрегатів розібраного та демонтованого обладнання
Порядок списання об'єктів державної власності, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2007 р. N 1314 (далі - Постанова), визначає механізм списання об'єктів державної власності, якими є об'єкти незавершеного будівництва (незавершені капітальні інвестиції в необоротні матеріальні активи), матеріальні активи, що відповідно до законодавства визнаються основними фондами (засобами) (далі - майно). Списання майна здійснюється у спосіб, передбачений цим Порядком.
Відповідно до пункту 23 цього Порядку, усі вузли, деталі, матеріали та агрегати розібраного та демонтованого обладнання, придатні для ремонту іншого обладнання чи для подальшого використання, а також матеріали, отримані в результаті списання майна, оприбутковуються з відображенням на рахунках бухгалтерського обліку запасів.
Непридатні для використання вузли, деталі, матеріали та агрегати оприбутковуються як вторинна сировина.
У бухгалтерському обліку оприбуткування деталей, вузлів і агрегатів розібраного та демонтованого обладнання, які придатні для ремонту іншого обладнання, а також матеріалів, отриманих від ліквідації необоротних активів, відображається на відповідних субрахунках Плану рахунків.
Стосовно більш детального тлумачення норм Постанови слід звернутись до Фонду державного майна України, як головного розробника документа.
Щодо застосування норм Постанови бюджетними установами, які утримуються за рахунок коштів місцевих бюджетів, у разі списання майна, яке відповідно до законодавства визнається основними фондами (засобами)

................
Перейти до повного тексту