- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ
Н А К А З
Про затвердження Інструкції з підготовки, складання та подання фінансової звітності державними підприємствами, що належать до сфери управління МВС
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства
внутрішніх справ
N 374 від 18.04.2013 )
Відповідно до Закону України
"Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні", постанови Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2000 року
N 419 "Про затвердження Порядку подання фінансової звітності", Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 1 "Загальні вимоги до фінансової звітності", затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 7 лютого 2013 року
N 73, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 28 лютого 2013 року за N 336/22868, та з метою забезпечення якісного і своєчасного складання консолідованої фінансової звітності МВС України
НАКАЗУЮ:
( Преамбула в редакції Наказу Міністерства внутрішніх справ
N 374 від 18.04.2013 )
1. Затвердити Інструкцію з підготовки, складання та подання фінансової звітності державними підприємствами, що належать до сфери управління МВС (далі - Інструкція), що додається.
2. Керівникам державних підприємств (установ), забезпечити подання до Департаменту фінансового забезпечення та бухгалтерського обліку МВС фінансової звітності у порядку та строки, визначені цією Інструкцією.
3. Департаменту фінансового забезпечення та бухгалтерського обліку МВС (Шевчук О.М.) забезпечити:
3.1. Своєчасне та якісне прийняття фінансової звітності від державних підприємств, що належать до сфери управління МВС.
3.2. Консолідацію та аналіз фінансової звітності МВС, подання її до Міністерства фінансів України та Міністерства економічного розвитку і торгівлі України у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
3.3. У разі порушення вимог цієї Інструкції, надання керівництву МВС пропозицій про притягнення керівників державних підприємств, що належать до сфери управління МВС до відповідальності у встановленому законом порядку.
4. Контроль за виконанням наказу покласти на першого заступника Міністра Попкова С.Є. та заступників Міністра внутрішніх справ за напрямками роботи.
5. Наказ надіслати за належністю.
Міністр генерал-лейтенант міліції | А.В.Могильов |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ МВС України
10.03.2011 N 78
ІНСТРУКЦІЯ
з підготовки, складання та подання фінансової звітності державними підприємствами, що належать до сфери управління МВС
I. Загальні положення
1.1. Інструкція являє собою перелік норм і правил, які регулюють порядок і умови з підготовки, складання та подання фінансової звітності державним підприємством (далі - Підприємство) до Міністерства внутрішніх справ України (далі - МВС).
1.2. Метою складання фінансової звітності є подання Підприємством до МВС повної, правдивої та неупередженої інформації про фінансовий стан, результати діяльності та рух коштів Підприємства з метою здійснення МВС повноважень з управління об'єктами державної власності.
1.3. Керівник Підприємства, що належить до сфери управління МВС, повинен забезпечити умови для своєчасного складання фінансової звітності в обсязі і за формами, затвердженими відповідними наказами Міністерства фінансів України (далі Мінфін), Міністерства економічного розвитку і торгівлі України (далі Мінекономіки), органу статистики, згідно з вимогами, визначеними законодавством та цією Інструкцією.
1.4. Головний бухгалтер або особа, на яку покладено ведення бухгалтерського обліку на Підприємстві (далі - бухгалтер), забезпечує дотримання на Підприємстві встановлених єдиних методологічних засад бухгалтерського обліку, складання і подання у встановлені строки фінансової звітності.
II. Склад та елементи фінансової звітності
2.1. Форму і склад статей фінансової звітності визначено Національним положенням (стандартом) бухгалтерського обліку 1 "Загальні вимоги до фінансової звітності", затвердженому наказом Мінфіну від 07 лютого 2013 року
N 73, що зареєстрований в Мін'юсті 28 лютого 2013 року за N 336/22868;
( Розділ II в редакції Наказу Міністерства внутрішніх справ
N 374 від 18.04.2013 )
III. Якісні характеристики фінансової звітності, принципи її підготовки та порядок подання
3.1. Фінансова звітність, що складається Підприємствами МВС, повинна містити лише доречну інформацію, яка впливає на прийняття рішень користувачами, дає змогу вчасно оцінити минулі, теперішні та майбутні події, підтвердити та скоригувати їхні оцінки, зроблені у минулому.
3.2. Фінансова звітність повинна бути достовірною. Інформація, наведена у фінансовій звітності, є достовірною, якщо вона не містить помилок та перекручень, які здатні вплинути на рішення користувачів звітності.
3.3. Фінансова звітність підприємства формується з дотриманням таких принципів:
автономності підприємства, за яким кожне підприємство розглядається як юридична особа, що відокремлена від власників; тому особисте майно і зобов'язання власників не повинні відображатись у фінансовій звітності підприємства;
безперервності діяльності, що передбачає оцінку активів і зобов'язань підприємства, виходячи з припущення, що його діяльність триватиме далі;
періодичності, що припускає розподіл діяльності підприємства на певні періоди з метою складання фінансової звітності;
історичної (фактичної) собівартості, що визначає пріоритет оцінки активів, виходячи з витрат на їх виробництво та придбання;
нарахування та відповідності доходів і витрат, за яким для визначення фінансового результату звітного періоду слід порівняти доходи звітного періоду з витратами, які були здійснені для отримання цих доходів. При цьому доходи і витрати відображаються в обліку і звітності у момент їх виникнення, незалежно від часу надходження і сплати грошей;
повного висвітлення, згідно з яким фінансова звітність повинна містити всю інформацію про фактичні та потенційні наслідки операцій та подій, яка може вплинути на рішення, що приймаються на її основі;
послідовності, який передбачає постійне (із року в рік) застосування підприємством обраної облікової політики. Зміна облікової політики повинна бути обґрунтована і розкрита у фінансовій звітності;
обачності, згідно з яким методи оцінки, що застосовуються в бухгалтерському обліку, повинні запобігати заниженню оцінки зобов'язань та витрат і завищенню оцінки активів і доходів підприємства;
превалювання сутності над формою, за яким операції повинні обліковуватись відповідно до їх сутності, а не лише виходячи з юридичної форми;
єдиного грошового вимірника, який передбачає вимірювання та узагальнення всіх операцій підприємства у його фінансовій звітності в єдиній грошовій одиниці.
3.4. До МВС України фінансова звітність подається особисто бухгалтером Підприємства, його заступником або керівником Підприємства.
3.5. Фінансова звітність подається на паперових та електронних носіях (у форматі m.e.doc) та/або таблиці (Microsoft Excel).
3.6. При складанні фінансової звітності заповнюються всі реквізити, передбачені формами звітності (повна і чітка назва Підприємства, форма власності, орган державного управління, галузь і вид діяльності, повна адреса, коди класифікацій тощо).
3.7. У фінансовій звітності вказується місцезнаходження Підприємства у розумінні ст.
93 Цивільного кодексу України та номер телефону головного бухгалтера Підприємства.
3.8. Фінансова звітність підписується керівником Підприємства, головним бухгалтером та завіряється печаткою Підприємства.
3.9. Подання фінансової звітності супроводжується листом за підписом керівника Підприємства, в якому зазначається перелік форм фінансової, статистичної звітності та додатків до них.
3.10. Фінансова звітність складається відповідно до вимог діючих положень (стандартів) бухгалтерського обліку та інших нормативних документів, що регулюють порядок ведення бухгалтерського обліку, складання та подання фінансової звітності з врахуванням змін, що відбулися за звітний період.
3.11. Всі господарські операції, які відбувались на Підприємстві протягом звітного періоду, відображаються у бухгалтерському обліку із застосуванням Плану рахунків бухгалтерського обліку та Інструкції про його застування, затверджених наказом Мінфіну від 30 листопада 1999 року
N 291, що зареєстрований в Міністерстві юстиції України (далі Мін'юст) 21 грудня 1999 року за N 893/4186.
3.12. Суми у всіх формах фінансової звітності складаються у тисячах гривень без десяткових знаків.
3.13. Підприємства, які знаходяться в стадії ліквідації, реорганізації, складають і подають до МВС фінансову звітність до дати внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців запису про їх припинення.
3.14. Квартальна фінансова звітність подається підприємствами до МВС не пізніше 25 числа місяця, що настає за звітним кварталом, а річна - не пізніше 9 лютого наступного за звітним року.
3.15. Підприємства подають фінансову звітність відповідно до графіка подання фінансової звітності державними підприємствами, що належать до сфери управління МВС.
3.16. Датою подання фінансової звітності до МВС вважається день фактичного надання її до відділу аналізу звітності та використання бюджетних зобов'язань Департаменту фінансового забезпечення та бухгалтерського обліку МВС.
3.17. В разі несвоєчасного подання звіту або подання його не в повному обсязі звіт вважається не поданим.
3.18. В разі неподання до МВС квартальної та/або річної фінансової звітності, а також квартального та/або річного звітів про виконання фінансового плану підприємства разом з пояснювальною запискою щодо результатів діяльності, керівник підприємства може бути звільнений з посади, а укладений МВС з ним контракт розірваний до закінчення терміну його дії.
3.19. Бухгалтер несе відповідальність за неповноту, несвоєчасне подання або неподання фінансової звітності відповідно до законодавства.
( Розділ III в редакції Наказу Міністерства внутрішніх справ
N 374 від 18.04.2013 )
IV. До фінансового звіту Підприємства обов'язково додаються:
4.1. - пояснювальна записка до звіту (додаток 1);
4.2. - загальна інформація про Підприємство, що знаходиться в сфері управління МВС (додаток 2);
4.3. - інформація щодо дебіторської заборгованості за товари, роботи, послуги (додаток N 3);
4.4. - інформація щодо кредиторської заборгованості за товари, роботи, послуги (додаток N 4);
4.5. - інформація про основні фінансово-господарські показники підприємства (додаток N 5);
4.6. - довідка про суми сплачених за звітний період податків до бюджету (додаток N 6);
4.7. - довідка про обсяги перерахованих грошових коштів та безоплатно переданих матеріальних цінностей до МВС та підпорядкованих йому підрозділів (додаток N 7);
4.8. - інформаційні матеріали щодо визначення ефективності управління об'єктами державної власності, які повинні складатися з додатків з 2 по 13 до Методичних рекомендацій застосування критеріїв визначення ефективності управління об'єктами державної власності, затверджених наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 15 березня 2013 року
N 253" ;
( Підпункт 4.8 розділу IV в редакції Наказу Міністерства внутрішніх справ
N 374 від 18.04.2013 )
4.9. - звіт про виконання фінансового плану на паперовому та електронному носії за формою, наведеною в додатку 3 до Порядку складання, затвердження та контролю виконання фінансового плану суб'єкта господарювання державного сектору економіки, затвердженому наказом Міністерства економіки України від 21.06.2005
N 173, зареєстрованому в Мін'юсті 11 липня 2005 року за N 729/11009;
4.10. - інформаційні матеріали щодо ефективності управління державним майном та звіт про виконання фінансового плану Підприємство надає до МВС у строки, встановлені для подання фінансової звітності, разом із пояснювальною запискою щодо результатів діяльності за квартал та із зазначенням за окремими факторами причин значних відхилень фактичних показників від планових.
4.11. За IV квартал звіт подається разом із звітом про виконання фінансового плану підприємства за поточний рік.
Начальник ДФЗБО МВС України генерал-майор | О.М.Шевчук |
Додаток 1
до Інструкції з підготовки,
складання та подання
фінансової звітності
державними підприємствами,
що належать
до сфери управління МВС
ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
ДО ЗВІТУ
1. Інформація про підприємство
Коротко розкривається інформація про організаційно-правову форму, місцезнаходження підприємства. Наводиться короткий опис основної діяльності підприємства (відповідно до установчих документів та довідки з Державного реєстру підприємств та організацій України, яка видається уповноваженим органом зі статистики).
Розкривається структура підприємства (якщо є філії, відділи, інші відокремлені підрозділи - вказується місцезнаходження, основний вид діяльності по кожному такому структурному підрозділу).
При зміні статутного капіталу підприємства вказуються причини цих змін (із зазначенням номерів і дат наказів або інших рішень уповноваженого органу управління).
Наводиться інформація про призначення та умови використання кожного елемента власного капіталу (крім зареєстрованого капіталу).
Висвітлюється обрана облікова політика шляхом опису:
принципів оцінки статей звітності;
методів обліку щодо окремих статей звітності.
2. Виробнича діяльність підприємства
Наводяться основні показники виробничої діяльності (наявність земельних ділянок, обсяги виробництва основних видів продукції тощо). Крім того, детально розкривається інформація про витрати підприємства.
3. Дохід
Вказуються причини зростання або зменшення доходів підприємства у порівнянні з попереднім звітним періодом.
4. Витрати
Детально розшифровується інформація про витрати підприємства (розшифровується кожен витратний рядок форми
N 2 "Звіт про фінансові результати") . Розкриваються елементи операційних витрат.
Вказуються причини зростання або зменшення витрат підприємства у порівнянні з попереднім звітним періодом.
5. Дебіторська та кредиторська заборгованості
Детально розшифровуються як довгострокова, так і поточна дебіторська та кредиторська заборгованості. Обов'язково вказується сума простроченої заборгованості та заходи, спрямовані на її погашення.
Перелік дебіторів і кредиторів наводиться за формою:
---------------------------------------------------------------------------
| N | Назва | Сума | Причина |Дата виникнення|Примітки|
|з/п|підприємства,|заборгованості,| виникнення |заборгованості | |
| | установи, | тис.грн. |заборгованості| | |
| | організації | | | | |
---------------------------------------------------------------------------
Обов'язково розкривається склад іншої заборгованості (ряд. 210, 470, 610 форми
N 1 "Баланс") .
У разі зростання заборгованості порівняно з початком року вказуються причини такого зростання.
Крім того, наводиться інформація щодо вжитих заходів із погашення дебіторської та кредиторської заборгованості за формою:
Інформація щодо вжитих заходів із погашення дебіторської та кредиторської заборгованості
------------------------------------------------------------------
| N | Назва прийнятих заходів | Результати прийнятих заходів |
|з/п | | |
|----+---------------------------+-------------------------------|
| 1. | | |
|----+---------------------------+-------------------------------|
| 2. | | |
|----+---------------------------+-------------------------------|
|....| | |
------------------------------------------------------------------
6. Сплата податків, зборів та обов'язкових платежів
Розкривається інформація про нарахування та сплату податків, зборів та обов'язкових платежів. Вказуються причини виникнення простроченої заборгованості та заходи, спрямовані на її погашення.
У разі зростання податкової заборгованості порівняно з початком року вказуються причини такого зростання.
7. Фінансові результати
Підприємства, що працювали прибутково, вказують напрямки використання прибутку.
................Перейти до повного тексту