1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


МІНІСТЕРСТВО РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ
ТА БУДІВНИЦТВА УКРАЇНИ
Л И С Т
08.02.2011 N 23-13/1052/0/6-11
<...>
Трудові відносини працівників усіх підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, виду діяльності і галузевої належності регулюються нормами Кодексу законів про працю України.
У трудовому законодавстві відсутнє поняття "аутстафінг" і, відповідно, відсутні законодавчі норми, які регулюють його питання.
Однак, зважаючи на те, що законодавчої заборони щодо застосування роботодавцем механізму "аутстафінгу" немає, на сьогодні такий механізм найму працівників в Україні застосовується, зокрема у сфері побутових послуг.
Проте застосування "аутстафінгу" у сфері капітального будівництва є проблематичним, що зумовлено особливостями будівельного виробництва.
Оскільки суть "аутстафінгу" полягає в оренді робочої сили, залучені в такий спосіб роботодавцем-орендарем "орендовані" працівники не входять до штату будівельної організації і, відповідно така організація матиме формальні підстави для невиконання низки законодавчих норм щодо охорони праці у будівництві, зокрема, щодо організації служби охорони праці, надання соціальних пільг "орендованим" працівникам відповідно до колективних договорів тощо.
Застосування механізмів "аутстафінгу" без законодавчого регламентування призводить до фактичного зменшення соціальної захищеності працівника, виникнення спірних питань, пов'язаних із особливими умовами праці, компенсаціями, нарахуванням трудового стажу, роботою в шкідливих умовах тощо.

................
Перейти до повного тексту