1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ ІЗ ЗЕМЕЛЬНИХ РЕСУРСІВ
Л И С Т
25.12.2009 N 23951/11/7-09
Головному управлінню
Держкомзему
у Донецькій області
Державний комітет України із земельних ресурсів розглянув звернення Головного управління Держкомзему у Донецькій області щодо роз'яснення положень постанови Кабінету Міністрів України від 05.08.2009 N 844 (із змінами) та повідомляє наступне.
Відповідно до статті 41 Конституції України право власності набувається у порядку, визначеному законом. Земельним кодексом України визначений порядок набуття громадянами права власності на земельні ділянки, відповідно до якого рішення про передачу у приватну власність земельної ділянки, є підставою для виготовлення та видачі цим громадянам або їх спадкоємцям державних актів на право власності на земельну ділянку за технічною документацією щодо складання документів, що посвідчують право на земельну ділянку.
Постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.2009 N 1112 затверджено у новій редакції Порядок безоплатних оформлення та видачі громадянам України у 2009 році державних актів на право власності на земельні ділянки (далі - Порядок), а також передбачено здійснення безоплатно як виготовлення та реєстрації державного акта на право власності на земельну ділянку, так і розробки технічної документації на земельну ділянку для усіх громадян, у яких земельна ділянка перебувала у користуванні до 2002 року, незалежно від того, чи приймалось рішення про надання земельної ділянки на підставі Декрету Кабінету Міністрів України N 15-92 від 26.12.92 "Про приватизацію земельних ділянок" (до 2002 року), чи на підставі Земельного кодексу України (після 2002 року).
Будь-який документ відповідно до якого громадяни користувались земельними ділянками (виписки із шнурових або поземельних книг, рішення колгоспів) є підставою для прийняття органом місцевого самоврядування рішення про надання дозволу на виготовлення технічної документації.
Питання безоплатного оформлення та видачі спадкоємцям державних актів на право власності на земельні ділянки здійснюється за умови:
- відсутності спору між спадкоємцями;
- відсутності серед спадкоємців іноземних громадян;

................
Перейти до повного тексту