1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ
Н А К А З
10.12.2010 N 625
Про деякі питання щодо діяльності кафедри кримінального процесу на громадських засадах Головного слідчого управління МВС та Національної академії внутрішніх справ
Відповідно до вимог Законів України "Про освіту", "Про вищу освіту", "Про міліцію", Програми реформування системи освіти МВС України та підвищення якості підготовки фахівців для органів внутрішніх справ, затвердженої наказом МВС від 28.10.2007 N 411, а також з метою підвищення якості й ефективності практичної підготовки слухачів і курсантів Національної академії внутрішніх справ
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити:
1.1. Положення про кафедру кримінального процесу на громадських засадах Головного слідчого управління МВС та Національної академії внутрішніх справ (додається).
1.2. Персональний склад кафедри кримінального процесу на громадських засадах Головного слідчого управління МВС та Національної академії внутрішніх справ (додається).
2. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Міністра - начальника Головного слідчого управління МВС генерал-майора міліції Фаринника В.І.
3. Наказ надіслати за належністю.
Міністр генерал-лейтенант міліції А.В.Могильов
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ МВС України
10.12.2010 N 625
ПОЛОЖЕННЯ
про кафедру кримінального процесу на громадських засадах Головного слідчого управління МВС та Національної академії внутрішніх справ
1. Загальні положення
1.1. Кафедра кримінального процесу на громадських засадах (далі - кафедра) є дорадчим органом Головного слідчого управління Міністерства внутрішніх справ та Національної академії внутрішніх справ.
Метою створення кафедри є:
- налагодження взаємодії Національної академії внутрішніх справ з органами досудового слідства системи МВС України;
- забезпечення єдності освітньої, наукової та практичної діяльності у сфері професійної підготовки працівників органів внутрішніх справ;
- поглиблення практичної спрямованості навчального процесу слухачів і курсантів НАВС;
- запровадження в навчально-виховний процес прогресивних форм і методів роботи органів досудового слідства;
- сприяння проведенню наукових досліджень, їх експертної оцінки та впровадженню результатів у практику;
- підвищення кваліфікації професорсько-викладацького складу кафедри кримінального процесу НАВС та працівників слідчих підрозділів органів внутрішніх справ.
1.2. Кафедра у своїй діяльності керується нормативно-правовими актами Міністерства освіти і науки та Міністерства внутрішніх справ України, Статутом НАВС, рішеннями її Вченої ради і ректорату та цим Положенням.
1.3. Діяльність кафедри реалізується шляхом участі її членів у забезпеченні навчально-виховного процесу, перш за все, проведенні практичних занять, науково-практичних семінарів і конференцій, диспутів, круглих столів, контролі за ходом практики і стажування курсантів та слухачів НАВС, державній атестації випускників тощо.
2. Основні завдання кафедри
2.1. Забезпечення практичної спрямованості навчального процесу слухачів і курсантів НАВС, перепідготовки та підвищення кваліфікації фахівців слідчих підрозділів, вивчення, узагальнення та використання при цьому досвіду практичної діяльності органів досудового слідства, формування професійної компетентності випускників і їх уміння працювати в сучасних умовах.
2.2. Організація та проведення із застосуванням інтерактивних форм навчання практичних занять на базах навчального райвідділу, спеціальних навчальних полігонів і класів, практичних підрозділів внутрішніх справ (виїзні заняття).
2.3. Участь у проведенні державної атестації випускників НАВС слідчої спеціалізації.
2.4. Обговорення на засіданнях кафедри текстів лекцій, методичних матеріалів щодо проведення семінарських і практичних занять, інших дидактичних матеріалів з метою підвищення практичної спрямованості навчального процесу.
2.5. Участь у науковому керівництві дипломними та магістерськими роботами, наданні консультативної допомоги учасникам навчально-виховного процесу при підготовці курсових робіт, наукових доповідей і рефератів.
2.6. Формування макетів кримінальних справ, підготовка відеоматеріалів, дидактичних матеріалів, стендів, інших наочних посібників, контрольних тестів, практичних, ситуаційних завдань і вправ різної складності (від простого до складного), сценаріїв рольових ігор для їх використання в навчальному процесі та системі службової підготовки, сценаріїв тактико-спеціальних навчань та участь членів кафедри з числа практичних працівників у їх проведенні як консультантів.
2.7. Підготовка програм практики і стажування слухачів і курсантів, організація та контроль за їх проходженням у слідчих підрозділах органів внутрішніх справ.
2.8. Організація та проведення наукових досліджень з найбільш актуальних проблем застосування кримінально-процесуального законодавства, апробація та впровадження їх результатів у практичну діяльність, розроблення рекомендацій за конкретними напрямами протидії злочинності та її профілактики.
2.9. Участь у підготовці експертних висновків та рецензуванні підготовлених науково-методичних матеріалів, підручників і посібників, методичних рекомендацій.
2.10. Організація стажування науково-педагогічних працівників кафедри кримінального процесу НАВС у слідчих підрозділах органів внутрішніх справ.
2.11. Участь у проведенні занять у системі службової підготовки працівників органів досудового слідства.
2.12. Проведення виїзних засідань кафедри кримінального процесу НАВС у практичних підрозділах ГСУ МВС України для надання наукової, навчально-методичної і практичної допомоги.
2.13. Обмін між ГСУ та НАВС нормативними документами щодо організації діяльності слідчих підрозділів МВС України.
2.14. Підбір, вивчення та підготовка кандидатів з числа практичних працівників слідчих підрозділів для комплектування резерву науково-педагогічного складу кафедри кримінального процесу НАВС, кандидатів для вступу до ад'юнктури та докторантури НАВС.
3. Функції кафедри
3.1. Участь у навчально-виховному процесі
3.1.1. Участь у навчально-виховному процесі є основним видом діяльності кафедри, невід'ємною частиною цілісного педагогічного процесу і реалізується шляхом планування, організації та проведення всіх видів навчальних занять, перш за все практичних, самостійної роботи слухачів і курсантів, контролю засвоєння ними навчального матеріалу. Особливістю діяльності кафедри є сприяння підвищенню якості підготовки слухачів і курсантів до практичної роботи в слідчих підрозділах, набуттю ними вмінь, навичок і способів організації майбутньої професійної діяльності, формування професійної компетентності випускників і їх уміння працювати в сучасних умовах.
3.1.2. Навчально-виховний процес на кафедрі організовується та реалізується відповідно до затверджених базових освітньо-професійних програм, освітньо-кваліфікаційних характеристик випускників, навчальних і робочих планів підготовки фахівців, навчальних програм дисциплін і семестрових розкладів.
3.1.3. Участь в організації навчально-виховного процесу повинна забезпечувати:
- єдність усіх складових частин навчального процесу;
- сучасний науковий рівень підготовки фахівців, оптимальне співвідношення теоретичного і практичного навчання, яке дозволяє засвоювати теоретичні знання, набувати вміння і навички, застосовувати їх на практиці;
- упровадження в навчальний процес новітніх досягнень науки і техніки, передового педагогічного та практичного досвіду роботи слідчих підрозділів органів внутрішніх справ;
- проведення практичних занять для слухачів і курсантів на базах навчального райвідділу, спеціальних навчальних полігонів і класів, наукових лабораторій, слідчих підрозділів органів внутрішніх справ з можливістю використання матеріально-технічної бази та документації для кращого засвоєння теоретичних знань, отримання практичних умінь і навичок, способів організації майбутньої професійної діяльності;
- узаємозв'язок між практичним навчанням і самостійною роботою слухачів і курсантів;
- удосконалення методики навчання шляхом раціонального поєднання традиційних методів викладання з новітніми, які передбачають широке використання технічних засобів і активних форм навчання;
- здійснення додаткового контролю за проходженням практики і стажування слухачами та курсантами;
- участь членів кафедри з числа практичних працівників як консультантів при проведенні тактико-спеціальних навчань;
- використання при проведенні практичних занять та самостійної підготовки слухачів і курсантів робочого місця працівника слідчого підрозділу органів внутрішніх справ, подальше його вдосконалення.
3.2. Участь у науково-методичній роботі
3.2.1. Науково-методична робота є складовою частиною педагогічного процесу та одним із важливих напрямів діяльності кафедри. Її суть полягає в системному підході до підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників кафедри, що забезпечує діалектичну єдність мети і завдань, змісту, форм і методів навчання та виховання слухачів і курсантів. Вона поєднує в собі традиційно інформаційні та активні форми і методи роботи.
3.2.2. Основними формами науково-методичної роботи є:
- засідання кафедри та її предметних секцій;
- підготовка та проведення науково-практичних конференцій, семінарів-практикумів за участю членів кафедри та учасників навчально-виховного процесу;
- організація та проведення стажування науково-педагогічних працівників кафедри в слідчих підрозділах органів внутрішніх справ;
- наставництво над молодими викладачами;
- підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників кафедри в Школі підвищення педагогічної майстерності НАВС;
- звіти науково-педагогічних працівників кафедри з метою їх просування по службі;

................
Перейти до повного тексту