- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ
Н А К А З
( Наказ скасовано як такий, що не подавався на державну
реєстрацію на підставі Наказу Міністерства внутрішніх
справ
N 325 від 22.07.2010 )
Про затвердження Положення про забезпечення речовим майном осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ і військовослужбовців внутрішніх військ МВС України
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства
внутрішніх справ
N 1265 від 30.12.2005 )
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 17.11.2001
N 1515 "Про формений одяг осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ і військовослужбовців спеціальних моторизованих військових частин міліції внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ та осіб начальницького складу податкової міліції та з метою впорядкування забезпечення речовим майном осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, військовослужбовців внутрішніх військ МВС України"
НАКАЗУЮ:
1. Затверджую:
1.1. Положення про забезпечення речовим майном осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, військовослужбовців внутрішніх військ МВС України та форми обліку речового майна, що додається.
1.2. Інструкцію про порядок нанесення клейм на речове майно, що додається.
1.3. Порядок проведення атестації ательє з пошиття форменого одягу за індивідуальним замовленням та бланк атестату відповідності, що додається.
1.4. Норми витрат тканин на пошиття предметів форменого одягу за індивідуальним замовленням для осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, військовослужбовців внутрішніх військ МВС України, що додаються.
2. Керівникам структурних підрозділів центрального апарату Міністерства, начальникам ГУМВС України в Автономній Республіці Крим, м. Києві та Київській області, УМВС України в областях, м. Севастополі та на транспорті, ректорам навчальних закладів МВС України здійснювати пошиття форменого одягу атестованому складу тільки тих ательє, які одержали атестат відповідності. Забезпечити своєчасні розрахунки за пошиття форменого одягу.
3. Вважати такими, що втратили чинність, накази МВС України від 29.12.97 N 916, від 14.01.98 N 256, від 02.03.2002 N 211, від 21.10.2002 N 1055.
4. Контроль за виконання наказу покласти на заступника Міністра Поважнюка В.Г.
Міністр генерал-лейтенант міліції | М.В.Білоконь |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ МВС України
05.12.2003 N 1489
ПОЛОЖЕННЯ
про забезпечення речовим майном органів внутрішніх справ та військовослужбовців внутрішніх військ МВС України
1. Загальні положення
1.1. Цим Положенням визначається порядок забезпечення речовим майном особового складу, який має спеціальні звання міліції, перебуває на відповідних посадах органів внутрішніх справ чи в кадрах Міністерства внутрішніх справ України (далі - особи рядового та начальницького складу), курсантів, а також військовослужбовців внутрішніх військ МВС України.
1.2. Речове забезпечення полягає в постачанні для потреб вказаних категорій особового складу форменого обмундирування, взуття, головних уборів, білизни, спорядження, знаків розрізнення, фурнітури.
1.3. Функції речового постачання в МВС України здійснюються відділом речового майна управління ресурсного забезпечення Департаменту ..., а в органах внутрішніх справ, вищих навчальних закладах - відповідними підрозділами ресурсного забезпечення, передбаченими організаційно-штатними структурами. У військових частинах речовим забезпеченням займаються речові служби.
1.4. Забезпечення основними видами речового майна здійснюється централізовано. Перелік органів внутрішніх справ, вищих навчальних закладів, окремих підрозділів та служб вказано у додатку N ... до Положення. Внесення змін до Переліку здійснюється на підставі рішення колегії МВС.
1.5. Забезпечення внутрішніх військ здійснюється згідно умов договору між ДТЗ та ГУВВ МВС України.
1.6. Відділом речового майна ... матеріальні ресурси відпускаються органам внутрішніх справ та вищим навчальним закладам згідно річного плану забезпечення (додаток N ... ), складеного з урахуванням норм забезпечення, штатної чисельності особового складу, залишків майна та відповідно до обсягу бюджетного фінансування.
Річний план забезпечення складається по всіх найменуваннях матеріальних цінностей, які заплановано придбати у плановому році, на підставі звітів - замовлень органів та підрозділів внутрішніх справ, які перебувають на забезпеченні. Терміни надання звітів - замовлень визначаються керівництвом ДТЗ МВС України.
Плани забезпечення затверджуються керівництвом ДТЗ МВС України у першій декаді лютого, або не пізніше двох тижнів після отримання від ДФРБ МВС України інформації про заплановані на рік видатки бюджетного фінансування.
Видача речового майна з Центральної бази ресурсного забезпечення здійснюється за встановленою формою документом (додаток N ...), тільки після затвердження плану забезпечення. Корегування кількості майна, запланованого до видачі тому чи іншому підрозділу здійснюється за розпорядженням керівництва ДТЗ у четвертому кварталі за умовою надходження додаткових ресурсів.
1.7. Нормами забезпечення визначаються кількість та строки експлуатації предметів, що відпускаються на одну особу (на одне штатне ліжко - у госпіталях, медичних пунктах, санаторіях, будинках відпочинку чи в цілому на орган внутрішніх справ, військову частину (підрозділ)). Строком експлуатації речового майна визначається найменший період часу, за який предмет повинен знаходитись у користуванні за умови його правильної експлуатації, своєчасного та якісного ремонту.
1.8. Речове майно витрачається тільки на планове забезпечення за встановленими нормами забезпечення. Дострокова видача та витрачання майна понад установлені норми, а також відпуск стороннім установам чи видача майна особам, які не забезпечуються в цьому органі внутрішніх справ, вищому навчальному закладі чи військовій частині, категорично заборонена.
1.9. Окремі предмети речового майна, які органами внутрішніх справ закуповуються самостійно, витрачаються на планове забезпечення у загальному порядку. Майно повинно відповідати нормативно-технічній документації та зразкам.
1.10. Надлишок речового майна, який утворився через зміну чисельності особового складу, ліквідацію підрозділу, розформування військових частин або з інших причин, використовується за розпорядженням ДТЗ МВС України.
1.11. Неліквідне та зняте із забезпечення майно реалізується за вказівкою ДТЗ МВС України. Віднесення майна до категорії неліквідного здійснюється після перевірки та з'ясування причин та часу виникнення неліквідного майна, а також вирішення питання про відповідальність винних у цьому осіб.
1.12. Речове майно за цільовим призначенням поділяється на майно поточного забезпечення та майно непорушного запасу, а за правом користування ним - на майно власного користування та інвентарне майно.
1.13. Речове майно поточного забезпечення використовується для видачі особовому складу за нормами забезпечення, майно непорушного запасу - для забезпечення мобілізаційного розгортання спеціальних формувань МВС України та створення запасів на випадок виняткових обставин.
1.14. Речове майно особистого користування є власністю з дня отримання. Строк носіння вказаного майна розраховується з дня виникнення у осіб рядового та начальницького складу, військовослужбовців внутрішніх військ права на отримання. Чергова видача предметів речового майна здійснюється після закінчення встановлених нормами забезпечення строків носіння раніше отриманих предметів.
1.15. Інвентарне майно є власністю органу внутрішніх справ чи військової частини. Строк його експлуатації встановлюється з дня видачі.
Для інвентарного майна сезонної видачі строк носіння (експлуатації) під час одного сезону зараховується за один рік. Час збереження у складах до строку експлуатації не зараховується.
2. Функції речової служби органу внутрішніх справ, вищого навчального закладу, військової частини
2.1. На речову службу покладається:
2.1. Відповідальність за своєчасне та повне забезпечення речовим майном особового складу.
2.2. Визначення потреби, замовлення та отримання від ДТЗ МВС України речового майна.
2.3. Визначення процентного співвідношення типових фігур на основі даних антропометричного обміру для замовлення речового майна.
2.4. Виготовлення власними силами та децентралізована заготівля деяких предметів речового майна згідно з чинним законодавством.
2.5. Здійснення обліку та збереження речового майна на складах, у підрозділах та майна, виданого особовому складу.
2.6. Організація індивідуального пошиття обмундирування для генералів, офіцерів внутрішніх військ, старшого та середнього начальницького складу органів внутрішніх справ в ательє, які мають атестат відповідності, що наданий ДТЗ МВС України.
2.7. Здійснення клеймування, проведення своєчасного ремонту та хімічного чищення речового майна.
2.8. Забезпечення банно-прального обслуговування особового складу військових частин та навчальних закладів.
2.9. Здійснення заходів пожежної безпеки на закріплених об'єктах.
2.10. Розроблення та здійснення заходів по економній витраті речового майна.
2.11. Обладнання кімнат побутового обслуговування, кімнат для зберігання особистих речей солдатів, сержантів та курсантів.
2.12. Оформлення розрахунків з особами, що звільняються з органів внутрішніх справ та внутрішніх військ.
3. Забезпечення особового складу
3.1. Правом на забезпечення речовим майном користуються:
3.1.1. Особи, які призначені на штатні посади вищого, старшого, середнього, молодшого начальницького та рядового складу органів внутрішніх справ, - з дня присвоєння відповідного спеціального звання.
3.1.2. Генерали, офіцери, прапорщики та військовослужбовці за контрактом - з дня надання відповідного військового звання.
3.1.3. Військовослужбовці строкової служби та курсанти (слухачі) - з дня зарахування до списків військової частини чи навчального закладу.
3.1.4. Військовозобов'язані - на час військових зборів.
3.2. Генерали, особи старшого та середнього начальницького складу, офіцери, відряджені на роботу в інші міністерства, органи виконавчої влади із залишенням в кадрах МВС України та збереженням за ними встановлених пільг, речовим майном забезпечуються за рахунок міністерств та органів виконавчої влади, у системі яких вони працюють через речову службу за попереднім місцем служби. У такому разі речовій службі дозволяється видавати окремі предмети обмундирування після їх оплати.
3.3. Речове майно рядовому та начальницькому складу органів внутрішніх справ та військовослужбовцям військових частин видається на майбутній строк служби.
3.4. Аналогічні предмети речового майна, що належать до видачі особовому складу за основними нормами та нормами спецодягу, видаються тільки за основними нормами, але на найменші строки носіння, передбачені однією з цих норм.
3.5. Погони, емблеми, знаки розрізнення, кокарди, ґудзики, нарукавні та нагрудні знаки відпускаються особовому складу одночасно з предметами обмундирування.
( Пункт 3.6 розділу 3 виключено на підставі Наказу Міністерства внутрішніх справ
N 1265 від 30.12.2005 )
3.7. Строки носіння речового майна особі, яку переведено до іншого підрозділу, де особовий склад отримує обмундирування за іншими нормами, розраховують згідно з нормами, діючими на новому місці служби.
3.8. Видача речового майна особовому складу здійснюється в установлені строки за накладною чи роздавальною відомістю під розписку.
3.9. Предмети речового майна, не видані в установлені строки рядовому та начальницькому складу органів внутрішніх справ, офіцерам, прапорщикам та військовослужбовцям за контрактом, видаються з урахуванням строків носіння з дня належності, якщо ці особи продовжують перебувати на службі в органах внутрішніх справ, внутрішніх військах*.
_______________
* За фактами заміни майна через виявлення прихованих або виробничих дефектів складається акт, у якому вказується термін видачі майна, виробник, номер та дата документу, по якому отримано майно, термін експлуатації та вказуються дефекти. Акт у 10-денний термін подається до ДТЗ МВС України.
Строки носіння речового майна, не отриманого з вини вказаних осіб упродовж року з дня його належності, обчислюються з дня його фактичної видачі.
3.10. У разі втрати чи нівечення особовим складом речового майна при виконанні службових обов'язків чи при стихійних лихах, а також при виявленні прихованих дефектів заміна предметів здійснюється безкоштовно на підставі акта чи висновку за матеріалами службового розслідування. Строки носіння виданих на заміну предметів обчислюються з дня видачі.
( Пункт 3.10 розділу 3 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства внутрішніх справ
N 1265 від 30.12.2005 )
3.11. Предмети речового майна особистого користування, загублені рядовим та начальницьким складом, офіцерами, прапорщиками та військовослужбовцями за контрактом з їх вини, відшкодовуються за плату. Військовослужбовцям строкової служби та курсантам замість загублених предметів майна видаються предмети з підмінного фонду, або, за їх бажанням нові предмети за плату.
3.12. Речове майно особистого користування, яке видається військовослужбовцям строкової служби та курсантам, а також всі предмети інвентарного майна клеймуються в установленому порядку.
3.13. При вибутті з органу внутрішніх справ, військової частини, навчального закладу осіб рядового та начальницького складу, військовослужбовців внутрішніх військ з виключенням із списків їм видається речовий атестат, який є підставою для зарахування на речове постачання за новим місцем служби.
Особовому складу, який звільняється в запас, а також відбуває у тривале відрядження, на навчання чи за інших причин із залишенням у списках органу внутрішніх справ, військової частини речові атестати не видаються.
3.14. Предмети інвентарного майна, у тому числі із закінченими строками носіння, при відбутті осіб рядового та начальницького складу з органу внутрішніх справ чи військовослужбовців з військової частини здаються на склад.
3.15. При переведенні по службі особового складу забезпечення його предметами речового майна здійснюється за новим місцем служби згідно з належністю на день відбуття (даними речового атестату).
3.17. Особи рядового та начальницького складу, військовослужбовці, які вибувають у тривалі відрядження із зберіганням у списках органу внутрішніх справ чи військової частини, забезпечуються речовим майном за місцем служби на весь період відрядження.
3.18. Особовий склад, який направляється на навчання із залишенням у списках органів внутрішніх справ, військових частин, забезпечується предметами речового майна, належними на день вибуття.
3.19. Особи рядового та начальницького складу, військовослужбовці, які направляються в лікувальні установи на лікування, забезпечуються речовим майном за місцем служби. Предметами інвентарного майна цих установ вони користуються згідно діючих норм для цих лікувальних закладів.
3.20. Особи рядового та начальницького складу органів внутрішніх справ, військовослужбовців внутрішніх військ, усунені з посади, яку обіймають, при притягненні до кримінальної відповідальності речовим майном не забезпечуються. Цим особам не видаються також предмети, які належали до видачі, але не були отримані до дня усунення з посади. У разі поновлення на посаді чи нового призначення речове майно видається з урахуванням строків з дня належності предметів.
( Пункт 3.21 розділу 3 виключено на підставі Наказу Міністерства внутрішніх справ
N 1265 від 30.12.2005 )
( Пункт 3.22 розділу 3 виключено на підставі Наказу Міністерства внутрішніх справ
N 1265 від 30.12.2005 )
3.22. Для поховання померлого військовослужбовця строкової служби чи курсанта, за необхідністю, відпускаються наволочка, два простирадла, головне вбрання, парадно-вихідний мундир та брюки до нього, сорочка, галстук, один комплект білизни.
( Пункт 3.25 розділу 3 виключено на підставі Наказу Міністерства внутрішніх справ
N 1265 від 30.12.2005 )
( Пункт 3.26 розділу 3 виключено на підставі Наказу Міністерства внутрішніх справ
N 1265 від 30.12.2005 )
4. Забезпечення генералів, старшого, середнього начальницького складу та офіцерів
4.1. Особи начальницького та офіцерського складу з присвоєнням їм першого генеральського звання забезпечуються речовим майном за нормами забезпечення генералів. При цьому речовою службою органу внутрішніх справ чи військової частини на вказаних осіб оформлюються нові арматурні картки на підставі наказу про присвоєння звання.
Обмундирування, не отримане ними в попередньому званні, вказаним особам не видається. Майно, яке знаходиться в користуванні, не зараховується в забезпеченість.
За достроково видані предмети, належність яких до дня присвоєння генеральського звання не настала, відшкодовується повна вартість.
4.2. Начальницькому та офіцерському складу з присвоєнням військового звання "полковник" видаються відповідні предмети форменого обмундирування, передбачені нормами та правилами носіння з урахуванням строку носіння з дня присвоєння цього звання.
4.3. Предмети, які належать до видачі за строками носіння, але не отримані до дня присвоєння чергового звання, відпускаються за якістю відповідно до нового звання. У цьому разі строк носіння обмундирування обчислюється з дня присвоєння нового звання. Заміна отриманих раніше предметів речового майна на обмундирування, що передбачене новим званням, не здійснюється.
4.4. При присвоєнні особам начальницького та офіцерського складу спеціального чи військового звання "майор" їм видається безкоштовно одна пара погонів з відповідними знаками розрізнення.
В інших випадках при присвоєнні чергових звань (за винятком звання "генерал") зміна погонів та знаків розрізнення на обмундируванні згідно з присвоєним званням здійснюється начальницьким та офіцерським складом за свій рахунок.
4.5. Генерали, особи старшого, середнього начальницького складу та офіцери, що звільняються в запас чи відставку з правом носіння форменого одягу, забезпечуються речовим майном, належним на день звільнення.
Іншим особам, які звільняються зі служби, обмундирування не видається.
4.6. Згідно з Положенням про проходження служби особам начальницького складу органів внутрішніх справ, генералам та офіцерам, які звільняються в запас чи відставку з правом носіння форменого одягу, видається належне на день звільнення обмундирування.
( Пункт 4.6 розділу 4 в редакції Наказу Міністерства внутрішніх справ
N 1265 від 30.12.2005 )
( Пункт 4.7 розділу 4 виключено на підставі Наказу Міністерства внутрішніх справ
N 1265 від 30.12.2005 )
5. Забезпечення рядового та молодшого начальницького складу
5.1. Особам рядового та молодшого начальницького складу, новоприйнятим на службу в органи внутрішніх справ видається обмундирування з урахуванням термінів аналогічного майна, виданого на курсах початкової підготовки.
5.2. Предмети обмундирування, строки видачі яких настають за шість місяців до закінчення строку зобов'язання, видаються рядовому та молодшому начальницькому складу після продовження зобов'язання про службу в органах внутрішніх справ. Строки носіння обмундирування в цьому разі обчислюються з дня закінчення строків носіння раніше виданих предметів.
5.3. При присвоєнні особам рядового та молодшого начальницького складу спеціального звання середнього начальницького складу їм видається речове майно за нормами забезпечення для середнього начальницького складу.
Раніше видані предмети, які не відрізняються за формою та кольором від обмундирування середнього начальницького складу, якому не вийшли строки носіння, зараховуються їм в порядку забезпечення речовим майном. У цих випадках видаються погони та знаки розрізнення відповідно до наданого звання.
5.4. Особи рядового та молодшого начальницького складу, відряджені в навчальні заклади МВС України з виключенням із списків органу внутрішніх справ, убувають в наявному обмундируванні. Належні до видачі, але не отримані своєчасно предмети речового майна видаються їм у навчальному закладі за нормами курсантів.
3.6. При звільненні осіб рядового та молодшого начальницького складу органів внутрішніх справ за ст. 63 (д, є, ж), ст. 66, ст. 67
Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ, а також прапорщиків та військовослужбовців за контрактом внутрішніх військ за ст. 46 (д, є, ж) Тимчасового положення про проходження військової служби прапорщиками і мічманами з них стягується вартість виданого обмундирування, в якого не вийшли строки носіння, пропорційно залишку строку носіння.
5.5. При звільненні з органів внутрішніх справ рядового та молодшого начальницького складу за ст. 63 (а, б, в, г)
Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ, а також ст. 63 (а, б, в, г, д) Положення про проходження військової служби відповідним категоріями військовослужбовців видані предмети речового майна особистого користування, строк носіння яких не вийшов, не повертаються, а вартість їх не відшкодовується.
( Пункт 5.5 розділу 5 в редакції Наказу Міністерства внутрішніх справ
N 1265 від 30.12.2005 )
6. Забезпечення військовослужбовців за контрактом
6.1. Військовослужбовцям за контрактом речове майно видається після присвоєння їм відповідного військового звання та призначення на посаду згідно з Положенням про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ.
6.2. Особи, що зараховані на курси підготовки, забезпечуються обмундируванням за нормами забезпечення військовослужбовців внутрішніх військ, що проходять службу за контрактом зі знаками розрізнення відповідно до військових звань.
При відчисленні з курсів кандидатів видане їм обмундирування здається на склад та використовується для подальшої видачі особам, зарахованим на курси, на залишок строку носіння.
6.3. При продовженні строку служби військовослужбовців внутрішніх військ, що проходять службу за контрактомчи при повторному зарахуванні їх на дійсну військову службу з перервою у службі не більше трьох місяців речове майно відпускається після закінчення строків носіння раніше виданих предметів.
6.4. Строки зарахування на дійсну військову службу військовослужбовців внутрішніх військ, що проходять службу за контрактом, та строк її закінчення, що зазначені в наказі, а також продовження строків служби відображаються в арматурних картках, заведених на цих осіб.
6.5. При присвоєнні військовослужбовцям за контрактом офіцерського чи спеціального звання середнього начальницького складу їм видається речове майно за нормами забезпечення осіб відповідного звання. Раніше видані предмети обмундирування, строки носіння яких не вийшли, зараховуються їм у порядку забезпечення речовим майном. При цьому видаються відповідні погони та знаки розрізнення.
6.6. Військовослужбовці за контрактом, які звільняються з дійсної військової служби після закінчення строку зобов'язання чи за віком, за станом здоров'я на підставі висновку військово-лікарняної комісії про непридатність або обмежену придатність до військової служби, у зв'язку зі скороченням штатів, забезпечуються предметами речового майна, належними на день звільнення. На майно, яке знаходиться в особистому користуванні, виписується речовий атестат, що долучається до особової справи.
7. Забезпечення військовослужбовців строкової служби
7.1. Особи, які прибули до місця служби після призову на дійсну строкову військову службу, забезпечуються речовим майном після їх зарахування в списки військової частини.
7.2. Військовослужбовцям строкової служби обмундирування видається в готовому вигляді. У разі неможливості підібрати обмундирування за розміром здійснюється пошиття окремих предметів за спецзростівкою, що надається в ДРЗ МВС України.
7.3. Для тимчасової заміни окремих предметів речового майна особистого користування солдатів та сержантів строкової служби на час ремонту, а також для видачі на заміну втрачених чи зданих на склад при зміні форми одягу в підрозділах військових частин створюється за рахунок відремонтованих та реставрованих предметів підмінний фонд головних уборів, обмундирування та взуття у розмірі не менше 15 відсотків чисельності особового складу строкової служби цих підрозділів.
7.4. Солдати та сержанти, які переводяться по службі, речовим майном забезпечуються:
7.4.1. При переведенні з одного підрозділу до іншого у межах військової частини та при переведенні до іншої військової частини, де форма одягу не змінюється, - усіма належними за нормами та строками носіння на день відрядження предметами особистого користування та речовими мішками.
7.4.2. При переведенні до військової частини, де встановлена інша форма одягу, - одним комплектом повсякденного обмундирування за сезоном. З прибуттям до військової частини їм видаються предмети обмундирування відповідної форми одягу з числа тих, що були вже у вжитку, але придатні до подальшого носіння. Замінені предмети здаються на склад військової частини.
7.4.3. При переведенні до військової частини, де встановлені інші норми забезпечення, - належними на день переведення предметами особистого користування, за винятком тих, які за новим місцем служби нормами не передбачені. Ці предмети при відбутті здаються на склад та використовуються як підмінний фонд.
7.5. Для перевірки стану та наявності речового майна у військовослужбовців строкової служби, що прибули до військової частини, командиром військової частини назначається комісія за участю супровідника.
7.6. При направленні на навчання до навчальних військових частин військовослужбовцям строкової служби видаються всі належні за нормами та строками носіння предмети речового майна особистого користування за сезоном та речовий мішок. При зміні сезону за час навчання забезпечення відповідними предметами речового майна здійснюється за місцем навчання на основі речових атестатів.
Солдатам та сержантам, які убувають до військово-навчальних закладів, видається тільки парадно-вихідне обмундирування за сезоном та, за необхідності, речовий мішок.
7.7. Військовослужбовці строкової служби при направленні до лікувальної установи забезпечуються парадно-вихідним чи повсякденним комплектом обмундирування за сезоном з числа того, що у них є в користуванні.
7.8. Солдати та сержанти строкової служби убувають у відпустку в парадно-вихідному обмундируванні та білизні за сезоном.
7.9. Солдати та сержанти строкової служби, які направляються у відрядження, забезпечуються предметами інвентарного майна з урахуванням особливостей служби за час відрядження.
7.10. Предмети речового майна особистого користування, які залишились від забезпечення військовослужбовців, направлених на навчання, лікування, у відрядження та у відпустку, здаються на тимчасове зберігання до комори підрозділу.
7.11. Військовослужбовці строкової служби, що звільняються в запас, забезпечуються обмундируванням, яке у них є в користуванні згідно з Переліком майна, що видається солдатам та сержантам при звільненні в запас. Інші предмети здаються на склад військової частини.
7.12. Речове майно особистого користування, яке знаходиться в користуванні у солдатів та сержантів строкової служби на час зарахування їх на посади прапорщиків та військовослужбовців за контрактом, переходить у їх власність.
7.13. Солдатам та сержантам строкової служби, строк служби яких не перевищує трьох місяців, при звільненні видається комплект повсякденного обмундирування та взуття за сезоном з числа предметів, які вислужили встановлені строки носіння, але придатні до подальшого користування.
7.14. Перед звільненням військовослужбовців строкової служби в запас здійснюється ретельний огляд обмундирування та взуття, в яких вони відбувають. За необхідності обмундирування та взуття підлягають ремонту та хімчищенню. У виняткових випадках дозволяється заміна непридатних для носіння предметів обмундирування та взуття з підмінного фонду.
7.15. Військовослужбовці строкової служби, які відправляються в дисциплінарні частини для відбуття карного покарання, забезпечуються повсякденним обмундируванням з числа того, що у них є в користуванні. З інвентарних предметів їм видається речовий мішок.
8. Забезпечення курсантів та слухачів навчальних закладів
8.1. Особи старшого і середнього начальницького складу та офіцери, зараховані слухачами в навчальні заклади МВС України, забезпечуються речовим майном на підставі речових атестатів за нормами забезпечення, встановленими для цього навчального закладу.
8.2. Особи рядового та молодшого начальницького складу органів внутрішніх справ, військовослужбовці строкової служби, зараховані курсантами навчальних закладів, а також курсанти з числа цивільної молоді забезпечуються курсантським обмундируванням на основі наказу про їх зарахування.
8.3. При звільненні з вищого навчального закладу (відрахуванні), курсант здає на речовий склад всі предмети форменого одягу,
8.4. Після закінчення курсантами вищого навчального закладу та присвоєння спеціального звання середнього начальницького складу чи офіцерського звання, за винятком тих, що звільняються в запас, вони забезпечуються парадно-вихідним та повсякденним обмундируванням за відповідними нормами забезпечення начальницького чи офіцерського складу. Предмети курсантського форменого обмундирування вилучаються з метою створення підмінного фонду.
8.6. Курсанти, що звільняються в запас, речовим майном не забезпечуються.
8.3. Підмінний фонд обмундирування для курсантів створюється за рахунок окремих предметів обмундирування, які здаються курсантами при звільненні (відрахуванні) їх з вищого навчального закладу, або після присвоєння звання середнього начальницького складу. При цьому майно які повинно бути відповідним чином проклеймовано, зберігатися у окремому місці та взято на облік як майно підмінного фонду.
9. Забезпечення жінок, які мають спеціальні звання рядового та начальницького складу органів внутрішніх справ та військовослужбовців внутрішніх військ
9.1. Жінки, які мають спеціальні звання рядового та начальницького складу органів внутрішніх справ та військовослужбовців внутрішніх військ, забезпечуються речовим майном за нормами та в порядку, передбаченому для забезпечення осіб рядового та начальницького складу органів внутрішніх справ та військовослужбовців внутрішніх військ МВС України (розділи 3-8 цього Положення). При цьому замість окремих речей жінкам видаються на ті ж строки носіння предмети обмундирування встановленої для них форми одягу.
9.2. Жінкам з числа рядового та начальницького складу органів внутрішніх справ та військовослужбовців, які перебувають у додаткових відпустках без збереження грошового утримання, видача належного речового майна здійснюється в установленому порядку після повернення їх на службу. У цих випадках строки носіння речового майна обчислюються з дня видачі.
10. Забезпечення інвентарним речовим майном
10.1. Право на користування інвентарним майном, передбаченим нормами забезпечення, мають особи вищого, старшого, середнього, молодшого начальницького складу органів внутрішніх справ та військовослужбовці
10.2. Відповідальність за дотримання правил, порядку, строків експлуатації, своєчасне списання несе матеріально-відповідальна особа, за якою закріплене майно, або особа, що отримала майно у користування.
10.4. Після закінчення встановлених строків експлуатації здійснюється вибракування та списання інвентарного майна.
11. Вибракування та списання речового майна
11.1. Закінчення встановлених строків носіння (експлуатації) предметів речового майна не є підставою для їх списання, якщо вони за своїми якостями до чи після ремонту придатні до подальшого використання.
11.2. Для перевірки якісного стану та визначення придатності до подальшого використання речового майна, строки носіння якого закінчились, наказом керівника органу внутрішніх справ, вищого навчального закладу, призначається комісія, до складу якої включаються посадові особи речової, фінансової та інших служб та представники громадськості.
................Перейти до повного тексту