1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


ПРЕЗИДІЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
23.06.2010 N 200
Про виконання цільової програми НАН України "Модернізація радіотелескопа УТР-2 і перспективний розвиток декаметрової радіоастрономії в Україні"
Розглянувши результати виконання цільової програми НАН України "Модернізація радіотелескопа УТР-2 і перспективний розвиток декаметрової радіоастрономії в Україні" в 2006-2009 рр. (науковий керівник - академік НАН України О.О.Коноваленко), а також щорічні й заключні звіти виконавців програми, Президія НАН України відзначає, що вітчизняна наукова школа з низькочастотної радіоастрономії активно розвивається і набула світового визнання. Радіотелескопи УТР-2 і УРАН (об'єкти, що становлять національне надбання) завдяки розробці та впровадженню принципово нових реєструючих засобів та інформаційних технологій розкрили свої нові можливості. Це дало змогу останніми роками зробити низку радіоастрономічних відкриттів, які відомі та визнані науковою спільнотою. У результаті виконання завдань програми розроблені нові принципи побудови великих антен та створена значна частина (150 елементів) гігантського українського радіотелескопа (ГУРТ) - радіотелескопа нового покоління.
Незважаючи на бурхливий розвиток низькочастотної радіоастрономії за кордоном, Україна зберігає свій пріоритет. Цьому сприяє залучення українських радіоастрономів до участі в міжнародних проектах ANR (Франція), LOFAR Solar KSP (Голландія - Німеччина), GURT-Austria (Австрія), PICS (Франція) тощо.
Разом з тим Президія НАН України відзначає певні недоліки у розвитку робіт з низькочастотної радіоастрономії в Україні. Так, у зв'язку з неповним фінансуванням зазначеної програми і зростанням цін на матеріали та обладнання гальмується створення додаткових ланок нового телескопа. Не завершені ремонтно-відновлювальні роботи на радіотелескопах УТР-2 та УРАН. Радіоастрономічні обсерваторії все ще недостатньо обладнані сучасними засобами телекомунікацій, зокрема швидкодіючими оптоволоконними каналами зв'язку. У зв'язку з цим, незважаючи на тісну міжнародну співпрацю, ймовірним є ризик втрати вітчизняного пріоритету в цій актуальній галузі фундаментальної науки. Президія НАН України
................
Перейти до повного тексту