1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


ПРЕЗИДІЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
N 43 від 16.02.2001
м. Київ
Про стан та невідкладні заходи щодо залучення та закріплення наукової молоді в НАН України
Заслухавши та обговоривши доповідь віце-президента НАН України, голови Комісії по роботі з молоддю НАН України академіка НАН України В.Д. Походенка про стан та невідкладні заходи щодо залучення та закріплення наукової молоді в НАН України, зокрема хід реалізації Переліку заходів щодо поповнення установ НАН України науковою молоддю та посилення роботи з молодими вченими і спеціалістами, затвердженого постановою Президії НАН України від 23.06.99 N 206 "Про стан забезпечення наукових установ НАН України молодими науковими співробітниками", та враховуючи пропозиції відділень наук, наукових установ та Комісії по роботі з молоддю НАН України з цієї проблеми, Президія НАН України відзначає таке.
В НАН України запроваджено, головним чином протягом останніх років, певну систему заходів щодо адресної підтримки талановитих молодих працівників, посилення мотивації молоді до роботи в науковій сфері, зокрема в установах НАН України. Щорічно по кожному відділенню наук НАН України присуджується одна премія студентам вищих навчальних закладів та одна премія - молодим ученим за кращі наукові роботи у відповідній галузі науки. З 1994 р. в НАН України на конкурсних засадах молодим науковцям призначаються 200 стипендій Президента України та 300 стипендій НАН України. У 2000 р. для молодих учених НАН України засновано 10 щорічних премій Президента України за видатні досягнення в галузі природничих, технічних та гуманітарних наук. У НАН України відновлено проведення конкурсів проектів науково-дослідних робіт молодих учених, встановлено 90 грантів для фінансування його переможців, відділеннями наук НАН України разом з Комісією по роботі з молоддю НАН України визначено та підготовлено до затвердження Президією НАН України перелік кращих проектів НДР молодих учених. Для кращих студентів фізико-технічного факультету подвійного підпорядкування (Міністерства освіти і науки України та НАН України) Національного технічного університету України "КПІ" встановлено 20 премій НАН України, що присуджуються після закінчення кожного семестру.
Завдяки реалізації відділеннями наук, регіональними науковими центрами, науковими установами НАН України низки заходів, визначених вищезгаданою постановою Президії НАН України, вдалося більшою мірою підтримати молодих науковців. Так, у результаті зусиль Західного наукового центру НАН України та Міністерства освіти і науки України для талановитих молодих учених і спеціалістів засновано 150 стипендій Глави Львівської обласної державної адміністрації у розмірі 50 грн. кожна. За сприяння Комісії по роботі з молоддю НАН України встановлено починаючи з 2001 р. 50 щорічних стипендій Глави Київської міської державної адміністрації для обдарованої молоді, у тому числі наукової, у розмірі 500 грн. кожна. У понад 20 наукових установах встановлені премії та стипендії імені видатних учених - колишніх співробітників цих установ. Створені або відновлені ради молодих учених і спеціалістів та постійно діючі комісії по роботі з молоддю при вчених радах установ.
Заслуговує на увагу та поширення досвід окремих наукових установ НАН України щодо роботи з науковою молоддю, а саме: створення кафедр ЮНЕСКО в інститутах кріобіології і кріомедицини та фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України; організація в понад 30 установах НАН України комп'ютерних локальних мереж з доступом в INTERNET та їх використання, зокрема, в інтересах молодих учених - для пошуку грантів; використання інформаційних можливостей та зв'язків іноземних членів НАН України тощо.
Разом з тим незначні бюджетні видатки на розвиток науки, вкрай низький рівень заробітної плати науковців, неможливість вирішити житлову проблему, а також відсутність сучасних приладів та обладнання в наукових установах НАН України роблять сферу науки непривабливою для молоді, спонукають молодих перспективних учених залишати Академію, зокрема виїздити на роботу за кордон. Все це призвело до суттєвого постаріння науковців НАН України, реальної загрози втрати наступності поколінь українських учених.
За даними Комісії по роботі з молоддю НАН України стан забезпечення наукових установ трьох секцій НАН України молодими (віком до 35 років) науковими співробітниками на 01.01.2000 характеризується такими показниками. Чисельність молодих наукових співробітників (науково-керівний персонал, наукові співробітники всіх категорій - від головного наукового співробітника до молодшого) становить 1185 осіб, або 10,2 % від загальної кількості наукових співробітників установ. Серед молодих наукових співробітників лише 7 осіб мають науковий ступінь доктора наук та 692 особи - кандидата наук, що становить відповідно 0,3 % від загальної кількості докторів наук та 9,4 % від загальної кількості кандидатів наук у зазначених секціях. Молодими науковцями серед науково-керівного персоналу є 1,1 % працівників; провідних наукових співробітників - 0,3 %; старших наукових співробітників - 2,4 %; наукових співробітників - 15,5 %; молодших наукових співробітників - 42,6 %.
По секціях НАН України відсоток молодих (віком до 35 років) наукових співробітників від загальної чисельності наукових співробітників цих секцій та відсоток молодих кандидатів наук від загальної їх кількості у тих же секціях відповідно становить:
- секція фізико-технічних і математичних наук НАН України - 8,2 % та 7,3 %;
- секція хімічних і біологічних наук НАН України - 10,3 % та 10,4 %;
- секція суспільних і гуманітарних наук НАН України - 18,3 % та 16,6%.
Серед інститутів секції природничих і технічних наук складне становище в Інституті геотехнічної механіки НАН України, в якому із 177 наукових співробітників лише один молодий науковець, а з 79 кандидатів наук лише один у віці до 35 років. Схожа ситуація і в інститутах чорної металургії ім. З.І. Некрасова, проблем моделювання в енергетиці ім. Г.Є. Пухова, фізико-органічної хімії і вуглехімії ім. Л.М. Литвиненка НАН України та інших. У ряді установ, де робота з науковою молоддю постійно знаходиться в центрі уваги керівництва інституту, ситуація значно краща. Так, в Інституті фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України кожен п'ятий науковий співробітник та кожен п'ятий кандидат наук є молодим науковцем. Серед інститутів згаданих двох секцій, де показники щодо забезпечення науковою молоддю перевищують середні по НАН України, можна відзначити інститути математики, фізики напівпровідників, ботаніки ім. М.Г. Холодного, фізіології рослин і генетики НАН України.
Не все однозначно і в інститутах соціогуманітарного профілю. Якщо в Інституті політичних і етнонаціональних досліджень НАН України кожен четвертий науковий співробітник і кожен третій кандидат наук є молодими науковцями, то в Інституті проблем ринку і економіко-екологічних досліджень НАН України із 44 наукових співробітників лише двоє є молодими науковцями, а з 30 кандидатів наук - лише двоє у віці до 35 років.
Радикально змінити ситуацію на краще можливо лише в разі вжиття державою вагомих заходів щодо підтримки наукової молоді, суттєвого покращання становища науковців незалежно від віку. У складних фінансово-економічних умовах сьогодення важливе значення мають також заходи, що реалізуються в НАН України за рахунок її власних можливостей, оскільки це дозволяє певним чином послабити гостроту проблеми.
Президія НАН України
ПОСТАНОВЛЯЄ:
1. Доповідь віце-президента НАН України, голови Комісії по роботі з молоддю НАН України академіка НАН України В.Д. Походенка щодо стану роботи з науковою молоддю в НАН України, реалізації заходів, спрямованих на поповнення наукових установ НАН України молодими вченими і спеціалістами, посилення роботи з молодими науковцями взяти до відома.
2. Відзначити, що проблема поповнення наукових установ НАН України молодими талановитими вченими і спеціалістами та їх закріплення набула небувалої гостроти, а її вирішення потребує нагальної допомоги з боку держави, поєднання державної підтримки цільових заходів щодо пошуку, відбору та залучення до наукової діяльності талановитої молоді з суттєвим збільшенням видатків у державному бюджеті на науку в цілому.
3. Головам секцій, головам регіональних наукових центрів, академікам-секретарям відділень наук НАН України щорічно розглядати на засіданнях бюро секцій та відділень наук НАН України, бюро рад регіональних наукових центрів НАН України і Міністерства освіти і науки України питання щодо поповнення талановитою науковою молоддю та стану роботи з молодими вченими і спеціалістами в наукових установах НАН України.
4. Віце-президенту НАН України академіку НАН України В.Д. Походенку разом з Науково-організаційним відділом Президії НАН України у місячний термін:
4.1. Підготувати клопотання про запровадження грантів Президента України для молодих учених - докторів наук.
4.2. Порушити перед Кабінетом Міністрів України клопотання про істотне збільшення розміру стипендії Президента України для молодих учених НАН України з метою підвищення її престижності.
5. Затвердити результати конкурсу проектів науково-дослідних робіт молодих учених НАН України (додаток 1), проведеного відповідно до постанови Президії НАН України від 15.03.2000 N 64.
Відділенням наук та науковим установам НАН України забезпечити включення проектів НДР молодих учених-переможців конкурсу до відповідних тематичних планів НДР.
Виділити бюджетні кошти відповідним установам НАН України для забезпечення виконання проектів НДР молодих учених (додаток 1).
Фінансово-економічному відділу Президії НАН України внести відповідні зміни до плану бюджетного фінансування наукових установ НАН України згідно з додатком 1.
6. Затвердити додаткові заходи, спрямовані на посилення роботи з науковою молоддю в НАН України (додаток 2).
Секціям, відділенням наук, регіональним науковим центрам, науковим установам НАН України вважати вирішення проблем залучення обдарованої молоді до наукової діяльності, закріплення талановитих молодих учених і спеціалістів в НАН України, зокрема реалізацію заходів, визначених у додатках до цієї постанови та постанови Президії НАН України від 23.06.99 N 206, пріоритетним напрямом своєї роботи.
7. Контроль за виконанням цієї постанови покласти на Науково-організаційний відділ Президії НАН України та Комісію по роботі з молоддю НАН України.
Президент Національної академії наук
України
академік НАН України
Перший віце-президент -
головний учений секретар Національної
академії наук України
академік НАН України


Б.Є. Патон



А.П. Шпак
Додаток 1
до постанови Президії
НАН України
від 16.02.2001 р. N 43
Перелік переможців конкурсу науково-дослідних робіт молодих учених НАН України
Відділення математики НАН України
1. Ларін Дмитро Вікторович, молодший науковий співробітник Інституту прикладної математитики і механіки НАН України, керівник проекту НДР - "Нелінійні еліптичні та параболічні задачі в неоднорідних середовищах", термін виконання 24 місяці, обсяг фінансування на 2001 р. - 6000 грн.
2. Ронто Андрій Миколайович, науковий співробітник Інституту математики НАН України, керівник проекту НДР - "Якісні проблеми теорії диференціальних і функціонально-диференціальних рівнянь: періодичні і квазіперіодичні розв'язки, інваріантні многовиди та їх асимптотичні властивості", термін виконання 24 місяці, обсяг фінансування на 2001 р. - 6000 грн.
3. Сердюк Анатолій Сергійович, старший науковий співробітник Інституту математики НАН України, керівник проекту НДР - "Теорія наближення функцій дійсної та комплексної змінної", термін виконання 24 місяці, обсяг фінансування на 2001 р. - 6000 грн. Відділення інформатики НАН України
4. Бойченко Андрій Васильович, молодший науковий співробітник Інституту проблем реєстрації інформації НАН України, керівник проекту НДР - "Дослідження методів пошуку документів в територіально-розподіленій інформаційно-обчислювальній мережі", термін виконання 12 місяців, обсяг фінансування на 2001 р. - 6000 грн.
5. Булкін Ігор Олексійович, науковий співробітник Центру досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки ім. Г.М. Доброва НАН України, автор проекту НДР - "Створення теоретико-методичного інструментарію для обгрунтування вибору стратегії державної науково-технічної політики", термін виконання 12 місяців, обсяг фінансування на 2001 р. - 3000 грн.
6. Клименко Андрій Олександрович, інженер-конструктор 1 категорії Центру таймерних обчислювальних систем Інституту кібернетики ім. В.М. Глушкова НАН України, керівник проекту НДР - "Розробка та виготовлення програмних систем на базі таймерних технологій для захисту інформації в електронній пошті та розподілених комп'ютерних системах", термін виконання 24 місяці, обсяг фінансування на 2001 р. - 6000 грн.
7. Ковалець Іван Васильович, молодший науковий співробітник Інституту проблем математичних машин та систем НАН України, керівник проекту НДР - " Розробка комплексу математичних моделей для оцінки впливу техногенних аварій на забруднення повітря і річок", термін виконання 24 місяці, обсяг фінансування на 2001 р. - 6000 грн.
8. Куссуль Наталія Миколаївна, докторант Інституту космічних досліджень НАН України та НКА України, керівник проекту НДР - "Розробка та дослідження нових методів та ефективних засобів аналізу результатів космічних експериментів з використанням нейронних мереж", термін виконання 24 місяці, обсяг фінансування на 2001 р. - 6000 грн.
9. Павлигін Олександр Іванович, молодший науковий співробітник Інституту кібернетики ім. В.М. Глушкова НАН України, керівник проекту НДР - "Математичне та алгоритмічне забезпечення розв'язку задач підводної та високогірної фізіології і медицини", термін виконання 24 місяці, обсяг фінансування на 2001 р. - 6000 грн.
10. Рогушина Юлія Віталіївна, старший науковий співробітник Інституту програмних систем НАН України, керівник проекту НДР - "Розробка інтелектуальних інформаційно-пошукових систем на базі агентних технологій", термін виконання 24 місяці, обсяг фінансування на 2001 р. - 6000 грн.
11. Смик Марина Василівна, інженер-програміст 1 категорії Інституту кібернетики ім. В.М. Глушкова НАН України, керівник проекту НДР - "Розробка математичних моделей та алгоритмів дослідження стаціонарних та динамічних процесів дифузії в неоднорідних середовищах", термін виконання 24 місяці, обсяг фінансування на 2001 р. - 6000 грн.
12. Тараненко Руслан Анатолійович, аспірант Міжнародного науково-навчального центру інформаційних технологій та систем ЮНЕСКО/МПІ НАН України та Міносвіти і науки України, автор проекту НДР - "Розробка системної моделі сучасного підприємства, функціонуючого в ринкових умовах", термін виконання 24 місяці, обсяг фінансування на 2001 р. - 3000 грн.
Відділення механіки НАН України
13. Жук Ярослав Олександрович, докторант Інституту механіки ім. С.П. Тимошенка НАН України, автор проекту НДР - "Дослідження зв'язаної термомеханічної поведінки однонаправлених композитів з металічною матрицею при циклічних навантаженнях", термін виконання 12 місяців, обсяг фінансування на 2001 р.- 3000 грн.
14. Кононученко Олег Васильович, інженер 1 категорії Інституту проблем міцності НАН України, керівник проекту НДР - "Аналіз розвитку тріщин втоми в жароміцних матеріалах під дією термічного та механічного навантаження", термін виконання 24 місяці, обсяг фінансування на 2001 р. - 6000 грн.
15. Олійник Валерій Никифорович, старший науковий співробітник Інституту гідромеханіки НАН України, керівник проекту НДР - "Розповсюдження звуку в розгалуджених хвилепроводах з урахуванням пружних властивостей стінок", термін виконання 24 місяці, обсяг фінансування на 2001 р. - 6000 грн.
16. Семененко Євген Володимирович, науковий співробітник Інституту геотехнічної механіки НАН України, автор проекту НДР - "Моделювання нестаціонарних процесів насичення та дезінтеграції агломератів матеріалу при гідротранспортуванні", термін виконання 12 місяців, обсяг фінансування на 2001 р.- 3000 грн.
17. Скосар Вячеслав Юрійович, науковий співробітник Інституту транспортних систем і технологій НАН України "Трансмаг", керівник проекту НДР - "Радіотехнічні методи вимірювання абсорбційної властивості сепараторів хімічних джерел струму для магнітолевітуючих транспортних засобів", термін виконання 12 місяців, обсяг фінансування на 2001 р. - 6000 грн.
18. Хорошилов Сергій Вікторович, молодший науковий співробітник Інституту технічної механіки НАН України та НКА України, керівник проекту НДР - "Розробка математичних моделей та дослідження спеціальних режимів руху космічних апаратів як систем зв'язаних тіл", термін виконання 24 місяці, обсяг фінансування на 2001 р. - 6000 грн.
Відділення фізики і астрономії НАН України
19. Бойко Олексій Валентинович, молодший науковий
співробітник Інституту фізики НАН України, керівник проекту НДР -
"Експериментальні дослідження вузьких оптичних резонансів
флуоресценції в He-Ne/l лазері як нових реперів для лазерних
2
стандартів частоти", термін виконання 24 місяці, обсяг
фінансування на 2001 р. - 6000 грн.
20. Борисенко Світлана Анатоліївна, інженер 1 категорії Інституту радіофізики та електроніки ім. О.Я. Усикова НАН України, автор проекту НДР - "Дослідження високочастотних властивостей напівмагнітних напівпровідників", термін виконання 24 місяці, обсяг фінансування на 2001 р. - 3000 грн.
21. Велесь Олександр Анатолійович, аспірант Головної астрономічної обсерваторії НАН України, керівник проекту НДР - "Дослідження можливості впливу стратосферного аерозоля на процеси утворення та руйнування озонового шару Землі", термін виконання 24 місяці, обсяг фінансування на 2001 р. - 6000 грн.
22. Джежеря Юрій Іванович, старший науковий співробітник Інституту магнетизму НАН України та Міносвіти і науки України, керівник проекту НДР - "Вплив доменної структури на спінтранспортні явища в гранулярних плівках та шаруватих магнітних системах", термін виконання 24 місяці, обсяг фінансування на 2001 р. - 6000 грн.
23. Жугаєвич Андрій Яремович, інженер Інституту фізики НАН України, автор проекту НДР - "Кінетика фотолюмінесценції нанокристалічних структур типу поруватого кремнію", термін виконання 12 місяців, обсяг фінансування на 2001 р. - 3000 грн.
24. Корда Володимир Юрійович, докторант Науково-технічного центру електрофізичної обробки НАН України, керівник проекту НДР - "Складні системи ядерної фізики та радіаційної фізики твердого тіла", термін виконання 24 місяці, обсяг фінансування на 2001 р. - 6000 грн.
25. Кордюк Олександр Анатолійович, старший науковий співробітник Інституту металофізики ім. Г.В. Курдюмова НАН України, керівник проекту НДР - "Дослідження динаміки магнітного потоку в масивних ВТНП", термін виконання 24 місяці, обсяг фінансування на 2001 р. - 6000 грн.
26. Кравченко Сергій Михайлович, науковий співробітник Інституту прикладної фізики НАН України, керівник проекту НДР - "Поляризація гіроліній рентгенівських пульсарів і спінова структура нуклон-ядерних взаємодій в нейтронних зірках", термін виконання 24 місяці, обсяг фінансування на 2001 р. - 6ООО грн.
27. Кузьмичов Вадим Валентинович, молодший науковий співробітник Інституту теоретичної фізики ім. М.М. Боголюбова НАН України, автор проекту НДР - "Динаміка квантових космологічних систем у квазістаціонарних станах", термін виконання 24 місяці, обсяг фінансування на 2001 р. - 3000 грн.
28. Лимаренко Руслан Анатолійович, науковий співробітник МЦ "Інститут прикладної оптики" НАН України, керівник проекту НДР - "Дослідження топології електромагнітного поля, що дифрагує на двомірних двовимірних апертурах", термін виконання 24 місяці, обсяг фінансування на 2001 р. - 6000 грн.
29. Литвин Петро Мар'янович, в.о. старшого наукового співробітника Інституту фізики напівпровідників НАН України, керівник проекту НДР - "Дослідження структурних релаксаційних процесів у контактах метал-напівпровідник під дією швидкого температурного відпалу та опромінення надвисокочастотним електромагнітним полем", термін виконання 12 місяців, обсяг фінансування на 2001 р. - 6000 грн.
30. Майданюк Сергій Петрович, інженер 1 категорії НЦ "Інститут ядерних досліджень" НАН України, керівник проекту НДР - "Нестаціонарні методи в дослідженні ядерних процесів", термін виконання 18 місяців, обсяг фінансування на 2001 р. - 3000 грн.
31. Полєв Андрій Володимирович, молодший науковий
співробітник Фізико-технічного інституту низьких температур
ім. Б.І. Вєркіна НАН України, керівник проекту НДР - "Кінетичні
3 4
процеси у двофазних розчинах квантових кристалів He-He при
наднизьких температурах", термін виконання 24 місяці, обсяг
фінансування на 2001 р. - 6000 грн.
32. Токій Наталія Валентинівна, провідний інженер Донецького фізико-технічного інституту ім. О.О. Галкіна НАН України, керівник проекту НДР - "Вплив електронної підсистеми домішкових та бездомішкових структурних недосконалостей на отримання та функціональні властивості алмазних матеріалів", термін виконання 24 місяці, обсяг фінансування на 2001 р. - 6000 грн.
33. Фейер Віталій Михайлович, аспірант Інституту електронної фізики НАН України, керівник проекту НДР - "Дослідження електронних спектрів конденсованих шарів Mg методом зворотного розсіювання електронів низьких енергій", термін виконання 12 місяців, обсяг фінансування на 2001 р. - 6000 грн.
Відділення наук про Землю НАН України
34. Гордієнко Іван Вадимович, науковий співробітник Інституту геофізики ім. С.І. Субботіна НАН України, керівник проекту НДР - "Карти теплового потоку осадових басейнів України", термін виконання 24 місяці, обсяг фінансування на 2001 р. - 6000 грн.
35. Наседкін Євген Ігорович, аспірант Інституту геологічних наук НАН України, керівник проекту НДР - "Комплексні спостереження просторово-часового розподілу та міграції забруднювачів у складі осадоутворюючої речовини", термін виконання 18 місяців, обсяг фінансування на 2001 р. - 3000 грн.
36. Радченко Анна Ігорівна, молодший науковий співробітник Інституту геохімії, мінералогії та рудоутворення НАН України, керівник проекту НДР - "Закономірності розподілу важких металів в грунтах заповідних зон України та виявлення територій екологічного ризику", термін виконання 24 місяці, обсяг фінансування на 2001 р. - 6000 грн.
37. Савчак Олеся Зіновіївна, в.о. наукового співробітника Інституту геології і геохімії горючих копалин НАН України, керівник проекту НДР - "Дослідження структурних критеріїв нафтогазоносності Чорноморського шельфу", термін виконання 24 місяці, обсяг фінансування на 2001 р. - 6000 грн.
38. Ситий Сергій Олександрович, аспірант Державного наукового центру радіогеохімії навколишнього середовища НАН та МНС України, керівник проекту НДР - "Вивчення динаміки трансформації форм знаходження Cs-137 і Sr-90 у гідрографічній мережі зони відчуження", термін виконання 24 місяці, обсяг фінансування на 2001 р. - 6000 грн.
33. Спиця Роман Олександрович, аспірант Інституту географії НАН Україні, автор проекту НДР - "Аналіз просторової диференціації сучасної тектонічної активності та морфоструктурнонеотектонічних умов Карпатської перехідної зони", термін виконання 24 місяці, обсяг фінансування на 2001 р. - 3000 грн.
Відділення фізико-технічних проблем матеріалознавства НАН України
40. Василів Богдан Дмитрович, науковий співробітник Фізико-механічного інституту ім. Г.В. Карпенка НАН України, керівник проекту НДР - "Розробка керамічних і металокерамічних матеріалів з підвищеними характеристиками міцності і тріщиностійкості в умовах дії високих температур та агресивних середовищ", термін виконання 24 місяці, обсяг фінансування на 2001 р. - 6000 грн.
41. Гембара Оксана Володимирівна, молодший науковий співробітник Фізико-механічного інституту ім. Г.В. Карпенка НАН України, керівник проекту НДР - "Втомне руйнування зварних з'єднань при термосиловому навантаженні в умовах дії воденьутримуючого середовища", термін виконання 24 місяці, обсяг фінансування на 2001 р. - 6000 грн.
42. Ісаев Ігор Юрійович, науковий співробітник Фізико-механічного інституту ім. Г.В. Карпенка НАН України, керівник проекту НДР - "Статистичний аналіз ритмічних сигналів в задачах технічної діагностики", термін виконання 24 місяці, обсяг фінансування на 2001 р. - 6000 грн.
43. Кирилюк Максим Геннадійович, інженер Інституту електрозварювання ім. Є.О. Патона НАН України, автор проекту НДР - "Дослідити металургійні особливості дугового наплавлення високозносостійких композиційних сплавів порошковим дротом та створити їх дослідні зразки для промислового випробування при виготовленні інструменту с/г машин по обробці землі", термін виконання 12 місяців, обсяг фінансування на 2001 р. - 3000 грн.
44. Мінаков Микола Веніамінович, науковий співробітник Інституту проблем матеріалознавства ім. І.М. Францевича НАН України, керівник проекту НДР - "Оптимізація характеристик міцності і пластичності по параметрах структури для композиційних матеріалів на основі титану і нових керамік (B4C+TiB2, SiЗM4 і ін.) з використанням підходів фрактальної геометрії", термін виконання 24 місяці, обсяг фінансування на 2001 р. - 6000 грн.
45 Найдьонов Сергій Вячеславович, науковий співробітник Інституту монокристалів НАН України, керівник проекту НДР - "Дослідження фізичних закономірностей геометро-оптичного хаосу в сцинтиляційних монокристалах та поліпшення світлозбиральних властивостей детекторів на їх основі", термін виконання 24 місяці, обсяг фінансування на 2001 р. - 6000 грн.
46. Покропивний Олексій Володимирович, молодший науковий співробітник Інституту проблем матеріалознавства ім. І.М. Францевича НАН України, автор проекту НДР - "Дослідження контактних взаємодій у скануючому зондовому мікроскопі", термін виконання 24 місяці, обсяг фінансування на 2001 р. - 3000 грн.
47. Сінчук Алла Вадимівна, молодший науковий співробітник Інституту імпульсних процесів і технологій НАН України, автор проекту НДР - "Дослідження впливу електрогідроімпульсної обробки розплаву на зміну структури, механічних та службових властивостей виливків із сірого чавуну", термін виконання 12 місяців, обсяг фінансування на 2001 р. - 3000 грн.
48. Сліпенюк Олександр Миколайович, науковий співробітник Інституту проблем матеріалознавства ім. І.М. Францевича НАН України, керівник проекту НДР - "Розробка високоміцних сплавів на основі алюмінію з аморфною та квазікристалічною структурою", термін виконання 24 місяці, обсяг фінансування на 2001 р. - 6000 грн.
49. Смірнова Тамара Іванівна, інженер Інституту надтвердих матеріалів ім. В.М. Бакуля НАН України, автор проекту НДР - "Дослідження закономірностей синтезу алмазу з ростових систем, що містять мідь та магній", термін виконання 24 місяці, обсяг фінансування на 2001 р. - 3000 грн.
50. Солярчук Олексій Юрійович, інженер Інституту надтвердих матеріалів ім. В.М. Бакуля НАН України, автор проекту НДР - "Розробка інформаційно-пошукової системи збору, систематизації та аналізу даних про науково-дослідницькі роботи в галузі надтвердих матеріалів", термін виконання 24 місяці, обсяг фінансування на 2001 р. - 3000 грн.
51. Степанюк Сергій Миколайович, інженер-технолог 1-категорії Інституту електрозварювання ім. Є.О. Патона НАН України, керівник проекту НДР - "Вплив спеціального легування металу шва на тріщиностійкість зварних з'єднань із ВМНЛ сталей", термін виконання 12 місяців, обсяг фінансування на 2001 р. - 6000 грн.
52. Черняк Ярослав Петрович, аспірант інституту електрозварювання ім. Є.О. Патона НАН України, керівник проекту НДР - "Забезпечення високої стійкості проти утворення кристалізаційних та холодних тріщин при наплавленні високовуглецевої сталі M-75", термін виконання 24 місяці, обсяг фінансування на 2001 р. - 3000 грн.

................
Перейти до повного тексту