- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
ПРЕЗИДІЯ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
N 41 від 18.02.93
Про співробітництво Академії наук України з держадміністрацією, підприємствами і організаціями Сумської області
Розглянувши питання про подання Академією наук України науково-технічної допомоги підприємствам і організаціям Сумської області та прагнучи поширити зв'язки науки і виробництва, Президія АН України
ПОСТАНОВЛЯЄ:
1. Схвалити договір про співробітництво між Академією наук України і Сумською обласною державною адміністрацією (додається).
2. Доручити відділенням АН України разом з Науково-організаційним відділом Президії АН України розглянути погоджений з представниками держадміністрації і спеціалістами відповідних галузей промисловості Сумської області перелік питань, вирішення яких потребує допомоги АН України (додаток 1), та у місячний строк подати пропозиції щодо залучення наукових установ, підприємств і організацій АН України (додатково до зазначених) до його виконання .
3. Для координації робіт з метою подання Академією наук України науково-технічної допомоги підприємствам, організаціям і господарствам Сумської області створити постійно діючу комісію при Президії АН України (додаток 2).
4. Покласти на Інститут прикладної фізики АН України функції базової організації з питань співробітництва наукових установ, підприємств і організацій АН України з підприємствами, організаціями і господарствами Сумської області.
5. Північно-східному науковому центру Академії наук України організувати роботу по залученню науково-технічного потенціалу регіону до задоволення актуальних потреб народного господарства Сумської області.
6. Контроль за виконанням цієї постанови покласти на віце-президента АН України академіка АН України В.Г. Бар'яхтара.
Президент Академії наук України
академік Б.Є. Патон
Головний учений секретар
АН України
академік АН України Б.С. Стогній
Додаток 1
до постанови Президії
АН України
N 41 від 18.02.1993 р.
Перелік питань, що потребують вирішення у Сумській області за допомогою Академії наук України
I. Загальні питання
1. Розглянути можливість покладення функцій головних галузевих наукових установ, які залишилися за межами України (торфяна, лісова, хімічна, машинобудівна промисловості) на відповідні наукові установи АН України.
2. Розглянути можливість співробітництва академічних наукових установ з великими підприємствами Сумської області (НВО "Хімпром" "Свема"; машинобудівне НВО ім. Фрунзе та інші) в підготовці комплексних і цільових програм державного значення.
3. Вивчити проблему заміни основних видів сировини, яка постачалася підприємствам Сумської області з республік колишнього СРСР, тими, що є в Україні, та розробки технологій їх застосування.
II. Цукрова промисловість
4. Проаналізувати разом з галузевими науковими установами перспективи і можливості виробництва і використання нових видів цукрової продукції, зокрема: нерафінованого цукру, фруктози, глюкози та інших, маючи на увазі світовий досвід у поліпшенні споживчих якостей та зменшення витрат на виробництво цукру.
5. З метою підвищення якості насіння, захисту його від хвороб і шкідників, стимулювання його проростання, розробити матеріал для дражування, технології дражування та підготовки насіння цукрового буряку (Інститут фізіології рослин і генетики АН України разом з Українською академією аграрних наук та галузевими науковими установами).
6. Розробити пропозиції по застосуванню технології механізованого вирощування цукрових буряків без затрат ручної праці та гербіцидів у господарствах Сумської області (Інститут фізіології рослин і генетики АН України).
7. Замінити пар високого тиску на більш безпечне та економічне середовище (повітря) у процесі очищення ножів бурякорізок (Інститут технічної теплофізики АН України).
8. З метою зменшення витрат палива та матеріалів у виробництві цукру розробити технологію підготовки карбонату кальцію дезінтеграційним засобом (Інститути технічної теплофізики та прикладної фізики АН України).
9. Розробити технологію підготовки та використання екстрагентів цукру з буряків з застосуванням абсорберів коветаційного типу та схему очищення бурякових соків (Інститут технічної теплофізики АН України разом з галузевими науково-дослідними установами).
10. Вивчити питання щодо можливостей розробки принципово нових технологій екстрагування цукру, у тому числі без використання води.
III. Проблеми використання лубяних культур
11. Розробити ткані і неткані матеріали на основі коротких некондиційних волокон льону та коноплі (Інститут хімії високомолекулярних сполук).
12. Розробити методи використання відходів виробництва лубяних культур для виготовлення армованих пластиків і сульфовуглів (Інститут хімії високомолекулярних сполук АН України).
13. Вивчити можливості використання конопляної олії у медичній практиці, а також інгридієнтів конопляного насіння для вилучення з організму людини радіоактивного цезію.
14. Вивчити питання щодо можливостей залучення наукових колективів АН України до вирішення проблем створення оболонки для ковбас на основі конопляних волокон.
15. Подати допомогу вченим і фахівцям науково-дослідного інституту лубяних культур у м. Глухові в доопрацюванні технології одержання високоякісного паперу.
IV. Проблеми виробництва скла і кераміки
16. Дати пропозиції щодо використання цінних родовищ кварцевого піску і крейди у Сумській області.
V. Лісова промисловість
17. Вивчити питання щодо залучення наукових установ АН України : до розробки нових інструментів , у тому числі віброножів, і технологій різки деревини з малим її відходом.
18. Дати пропозиції по утилізації відходів деревини (брикетування тирси, активація деревинного вугілля).
19. Знайти рішення проблеми згущення березового соку та його подальшої переробки.
20. Створити нові ефективні абразивні матеріали для обробки деревини.
VI. Торфяна промисловість
21. Розглянути проблему щодо більш ефективного використання запасів торфу в Сумській області, в тому числі використання його для виробництва стимуляторів росту для рослин і тварин та створення на його основі нових типів добрив.
VII. Хімічна промисловість
22. Подати пропозиції по використанню відвалів фосфогіпсу та залізного купоросу.
23. Провести порівняний аналіз та дати експертне заключення щодо найбільш ефективної технології одержання пігментного двоокису титана (хлорним або сернокислотним методом).
24. Дати технічне рішення щодо збільшення строку експлуатації технологічного обладнання при високих температурах та агресивних середовищах (Інститут технічної теплофізики АН України).
................Перейти до повного тексту