1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ГЕНЕРАЛЬНА ПРОКУРАТУРА УКРАЇНИ
Н А К А З
28.10.2002 N 4/2
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Генеральної прокуратури N 50/12-ок від 23.04.2004 )
Про організацію прокурорського нагляду за виконанням законів спеціальними підрозділами та іншими державними органами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю
З метою забезпечення виконання вимог Конституції України, Законів України "Про прокуратуру" та "Про організаційно-правові основи боротьби з організованою злочинністю", інших законодавчих актів щодо здійснення нагляду за виконанням законів спеціальними підрозділами та іншими державними органами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю, керуючись ст. 15 Закону України "Про прокуратуру",
НАКАЗУЮ:
1. Нагляд за виконанням законів спеціальними підрозділами та іншими державними органами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю, здійснюється:
1.1. Управлінням нагляду за виконанням законів спеціальними підрозділами та іншими державними органами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю і корупцією, Головного управління нагляду за додержанням законів органами, які проводять оперативно-розшукову діяльність, дізнання та досудове слідство Генеральної прокуратури України - за додержанням законів у діяльності:
Головного управління по боротьбі з організованою злочинністю МВС України;
Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Служби безпеки України.
Відділами нагляду за виконанням законів спеціальними підрозділами та іншими державними органами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю і корупцією, прокуратур Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя - за додержанням законів у діяльності:
управлінь по боротьбі з організованою злочинністю Головних управлінь (управлінь) МВС України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі;
відділів по боротьбі з організованою злочинністю управлінь МВС України на залізницях (за місцем розташування вказаних відділів);
Головних відділів (відділів) по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Головних управлінь (управлінь) Служби безпеки України в Автономній Республіці Крим, областях, м. Києві та м. Севастополі.
1.2. Управлінням нагляду за виконанням законів спеціальними підрозділами та іншими державними органами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю і корупцією, Головного управління нагляду за додержанням законів органами, які проводять оперативно-розшукову діяльність, дізнання та досудове слідство Генеральної прокуратури України та відповідними відділами прокуратур Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя - за додержанням законів центральними апаратами та їх підрозділами на місцях:
органів Міністерства внутрішніх справ України і Служби безпеки України (окрім спеціальних підрозділів по боротьбі з організованою злочинністю);
органів прокуратури;
органів і підрозділів Державної митної служби України та Державного комітету у справах охорони державного кордону України (за місцем їх розташування);
органів Державної податкової адміністрації України;
органів та установ Державного департаменту України з питань виконання покарань при проведенні останніми оперативно-розшукової діяльності, дізнання та досудового слідства у межах покладених на них обов'язків щодо участі у боротьбі з організованою злочинністю.
1.3. Управлінням нагляду за виконанням законів спеціальними підрозділами та іншими державними органами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю і корупцією, Головного управління нагляду за додержанням законів органами, які проводять оперативно-розшукову діяльність, дізнання та досудове слідство Генеральної прокуратури України та відповідними відділами прокуратур Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя - за виконанням вимог статей 17, 18 Закону України "Про організаційно-правові основи боротьби з організованою злочинністю" центральними апаратами та їх підрозділами на місцях Національного банку України, Міністерства фінансів України, Державного митного комітету України, Державної контрольно-ревізійної служби України, Фонду державного майна України, Антимонопольного комітету України, Державного комітету у справах охорони державного кордону України, а також інших міністерств та відомств, що мають контрольні повноваження у межах покладених на них обов'язків щодо взаємодії зі спецпідрозділами по боротьбі з організованою злочинністю.
2. Основним завданням прокурорського нагляду на цьому напрямі є забезпечення додержання вимог законів при проведенні оперативно-розшукової діяльності, дізнання і досудового слідства спеціальними підрозділами та іншими державними органами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю, з метою захисту конституційних прав і свобод громадян та інтересів держави, вжиття передбачених чинним законодавством заходів щодо усунення виявлених порушень закону.
Особливу увагу звертати на додержання вимог законів щодо запобігання виникненню організованих злочинних угруповань; встановленню ними корумпованих зв'язків з державними службовцями та посадовими особами органів влади і управління; легалізації коштів, здобутих злочинним шляхом; використанню організованою злочинністю у своїх інтересах суб'єктів підприємницької діяльності, організацій, установ, засобів масової інформації, громадських об'єднань.
3. Головному управлінню нагляду за додержанням законів органами, які проводять оперативно-розшукову діяльність, дізнання та досудове слідство Генеральної прокуратури України, відділам прокуратур Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя у межах своєї компетенції відповідно до встановленого порядку періодично, але не рідше як двічі на рік перевіряти виконання законів спецпідрозділами по боротьбі з організованою злочинністю при проведенні ними оперативно-розшукової діяльності.
Перевірці підлягає додержання вимог Конституції України, Законів України "Про оперативно-розшукову діяльність", "Про організаційно-правові основи боротьби з організованою злочинністю" та "Про заходи протидії незаконному обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів та зловживанню ними" щодо проведення оперативно-розшукової діяльності.
4. При вивченні стану виконання законодавства, спрямованого на боротьбу з організованою злочинністю, перевіряти додержання вимог статей 17, 18 Закону України "Про організаційно-правові основи боротьби з організованою злочинністю" щодо організації взаємодії між спецпідрозділами та іншими правоохоронними і державними органами, що мають контрольні повноваження.
Особливу увагу приділяти ефективності надання вказаними державними органами допомоги спецпідрозділам при проведенні оперативно-розшукової діяльності, дізнання та досудового слідства; здійснення ними у межах своєї компетенції спільних заходів щодо виявлення та розкриття злочинів; інформування про виявлені під час здійснення контрольних функцій неправомірні дії юридичних та фізичних осіб, що свідчать про організовану злочинну діяльність або створення умов для цього, та використання такої інформації для своєчасного виявлення, припинення і попередження такої діяльності.

................
Перейти до повного тексту