1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ГЕНЕРАЛЬНА ПРОКУРАТУРА УКРАЇНИ
Н А К А З
28.10.2002 N 4/1
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Генеральної прокуратури N 4гн від 06.04.2004 )
Про організацію прокурорського нагляду за додержанням законів органами, які проводять оперативно-розшукову діяльність
З метою забезпечення виконання Конституції України, Закону України "Про оперативно-розшукову діяльність", інших законодавчих актів щодо здійснення нагляду за додержанням законів органами, які проводять оперативно-розшукову діяльність, підвищення рівня організації прокурорського нагляду за додержанням законів при проведенні оперативно-розшукової діяльності, керуючись ст. 15 Закону України "Про прокуратуру",
НАКАЗУЮ:
Нагляд за додержанням законів органами, які проводять оперативно-розшукову діяльність, здійснювати:
1. У Генеральній прокуратурі України:
1.1. Головному управлінню нагляду за додержанням законів органами, які проводять оперативно-розшукову діяльність, дізнання та досудове слідство, Генеральної прокуратури України - за оперативними підрозділами МВС України, Служби безпеки України, Державної податкової адміністрації України, Прикордонних військ Державного комітету у справах охорони державного кордону України, які уповноважені згідно з законом безпосередньо проводити оперативно-розшукову діяльність.
1.2. Головному управлінню нагляду за додержанням законів щодо прав і свобод та захисту інтересів держави Генеральної прокуратури України - за оперативними підрозділами транспортної міліції та спеціальної міліції МВС України, які уповноважені згідно з законом проводити оперативно-розшукову діяльність.
1.3. Головному управлінню з питань підтримання державного обвинувачення, представництва у судах та нагляду за виконанням судових рішень Генеральної прокуратури України - за підрозділом внутрішньої безпеки Державного департаменту України з питань виконання покарань та оперативними підрозділами органів та установ Державного департаменту України з питань виконання покарань.
1.4. Головному управлінню військових прокуратур Генеральної прокуратури України - за оперативними підрозділами військової контррозвідки Центрального управління Служби безпеки України, власної безпеки Головного управління розвідки Міністерства оборони України, підрозділами оперативного забезпечення Головного управління державної охорони.
2. Визначити, що Головні управління Генеральної прокуратури України здійснюють нагляд через свої структурні підрозділи, межі повноважень і порядок реалізації яких визначено Положеннями про Головні управління Генеральної прокуратури України.
3. У прокуратурах Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя, військових прокуратурах регіонів та Військово-Морських Сил України:
3.1. Управлінням (відділам) нагляду за додержанням законів органами внутрішніх справ при провадженні оперативно-розшукової діяльності, дізнання та досудового слідства - за оперативними підрозділами Головних управлінь (управлінь) МВС України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, підпорядкованих їм міськрайвідділів (крім зазначених у пункті 3.2, 3.3), оперативними підрозділами транспортної міліції управлінь МВС України на залізницях, відділів внутрішніх справ на водному та повітряному транспорті (за місцем розташування вказаних управлінь та відділів).
3.2. Відділам нагляду за виконанням законів спеціальними підрозділами та іншими державними органами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю і корупцією, - за оперативними підрозділами управлінь по боротьбі з організованою злочинністю Головних управлінь (управлінь) МВС України, відділів по боротьбі з організованою злочинністю МВС України на залізницях (за місцем розташування), Головних відділів (відділів) по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Головних управлінь (управлінь) СБУ в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, а також за іншими оперативними підрозділами правоохоронних органів у межах покладених на них повноважень щодо участі у боротьбі з організованою злочинністю.
3.3. Другим відділам (старшим помічникам) - за оперативними підрозділами відповідних відділів (відділень) спеціальної міліції (за місцем їх розташування).
3.4. Відділам нагляду за додержанням законів органами СБУ, державної митної служби та прикордонної охорони при провадженні оперативно-розшукової діяльності, дізнання та досудового слідства (старшим помічникам ) - за оперативними підрозділами Головного управління (управлінь) Служби безпеки України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, окрім Головних відділів (відділів) по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю та оперативних підрозділів військової контррозвідки, підрозділами по оперативно-розшуковій роботі Державного комітету у справах охорони державного кордону України (за місцем розташування вказаних підрозділів).
3.5. Відділам нагляду за додержанням законів органами податкової міліції при провадженні оперативно-розшукової діяльності, дізнання та досудового слідства - за оперативними підрозділами управлінь податкової міліції Державної податкової адміністрації в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі.
3.6. Відділам нагляду за законністю оперативно-розшукової діяльності, дізнання та досудового слідства військових прокуратур регіонів і Військово-Морських Сил України - за оперативними підрозділами військової контррозвідки Головних управлінь (управлінь) Служби безпеки України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, оперативними, оперативно-технічними підрозділами Головного управління розвідки Міністерства оборони України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, оперативними, оперативно-технічними підрозділами Головного управління державної охорони в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, якими оперативно-розшукова діяльність здійснюється виключно з метою забезпечення безпеки осіб та об'єктів, щодо яких здійснюється державна охорона.
3.7. Відділам нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах (старшим помічникам) - за оперативними підрозділами органів та установ Державного департаменту України з питань виконання покарань.
4. Установити, що нагляд за додержанням законів органами, які проводять оперативно-розшукову діяльність, здійснюється безпосередньо працівниками органів прокуратури, визначених наказом Генерального прокурора України.
Списки уповноважених наказом Генерального прокурора України на здійснення нагляду працівників та зміни до них надсилати Міністру внутрішніх справ України, Міністру оборони України, Голові Служби безпеки України, Голові Державної податкової адміністрації України, начальнику Управління державної охорони, Голові Державного департаменту України з питань виконання покарань, Голові Державного комітету у справах охорони державного кордону України, а також начальникам Головних управлінь (управлінь) Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України, податкової міліції Державної податкової адміністрації, Головного управління розвідки Міністерства оборони, відповідних підрозділів Державного департаменту України з питань виконання покарань в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі.
5. Головним управлінням Генеральної прокуратури України, відповідним управлінням (відділам) прокуратур АР Крим, областей, міст Києва і Севастополя, військових прокуратур регіонів і Військово-Морських Сил України у межах своєї компетенції не рідше як один раз на півріччя перевіряти додержання законів оперативними підрозділами при проведенні ними оперативно-розшукової діяльності.
Оперативно-розшукові справи стосовно осіб, що переховуються від органів дізнання і досудового слідства, а також стосовно нерозкритих злочинів вивчати одночасно з кримінальними справами з метою забезпечення повноти вжитих заходів для розкриття злочинів, законності рішень, прийнятих у кримінальних та оперативно-розшукових справах.
6. Перевірці підлягає додержання вимог Конституції України, Кримінально-процесуального кодексу України, Законів України "Про оперативно-розшукову діяльність", "Про організаційно-правові основи боротьби з організованою злочинністю" та "Про заходи протидії незаконному обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів та зловживанню ними", інших законодавчих актів щодо:
6.1. Наявності підстав для проведення оперативно-розшукової діяльності (відповідно до ст. 6 Закону України "Про оперативно-розшукову діяльність" та для заведення оперативно-розшукових справ (відповідно до ст. 9 вказаного закону і ст. 12 Закону України "Про організаційно-правові основи боротьби з організованою злочинністю".

................
Перейти до повного тексту