- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ ІЗ ЗЕМЕЛЬНИХ РЕСУРСІВ
Л И С Т
25.10.2010 N 19902/17/Л3943-10 |
Державним комітетом України із земельних ресурсів розглянуто Ваше звернення стосовно надання роз'яснень земельного законодавства щодо оформлення спадщини на частину земельної ділянки, що належала власнику на праві спільної сумісної власності та повідомляється наступне.
Відповідно до статті
1218 Цивільного кодексу України (надалі - ЦКУ) до складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
Спільна власність на земельну ділянку як часткова, так і сумісна, є правом і входить до складу спадщини згідно загальних положень про спадкування
ЦКУ.
Відповідно до частини першої статті
86 Земельного кодексу України (надалі - ЗКУ) земельна ділянка може знаходитись у спільній власності з визначенням часток кожного з учасників спільної власності (спільна часткова власність) або без визначення часток учасників спільної власності (спільна сумісна власність).
Виходячи з того, що у даному випадку спадкодавцеві належало саме право спільної сумісної власності (без визначення частки), успадкуванню підлягає саме це майнове право і вимога нотаріуса щодо визначення частки при оформленні спадщини є неправомірною.
Свідоцтво про право на спадщину, відповідно до пункту "б" частини другої статті
126 ЗКУ є одним із документів, що посвідчують право власності на земельну ділянку, набуту у власність із земель приватної власності без зміни її меж та цільового призначення.
................Перейти до повного тексту