- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ
Н А К А З
Про затвердження Програми забезпечення вибухобезпеки на об'єктах проведення ЄВРО 2012
З метою забезпечення належного виконання завдань із запобігання, виявлення, розкриття і розслідування злочинів та правопорушень, пов'язаних з використанням вибухових пристроїв та речовин під час проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу, а також підвищення рівня взаємодії підрозділів органів внутрішніх справ, інших правоохоронних органів та органів виконавчої влади з цих питань
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Програму забезпечення вибухобезпеки на об'єктах проведення ЄВРО 2012 (далі - Програма, додається).
2. Керівникам структурних підрозділів центрального апарату, начальникам головних управлінь, управлінь МВС України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, на залізницях забезпечити виконання цієї Програми.
3. Начальникам головних управлінь МВС України в місті Києві, Донецькій, Львівській, Харківській областях щокварталу у 2010-2011 роках та за окремим графіком у 2012 році розглядати на нарадах керівництва стан виконання Програми, програм регіонів і міст, де будуть проводитися заходи ЄВРО 2012.
4. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Міністра - начальника міліції громадської безпеки генерал-полковника міліції Савченка О.І.
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ МВС
22.01.2010 N 17
ПРОГРАМА
забезпечення вибухобезпеки на об'єктах проведення ЄВРО 2012
1. Загальна частина
У процесі організації підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу (далі - ЄВРО 2012) виникають проблеми, пов'язані із взаємодією між підрозділами органів внутрішніх справ, органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування приймаючих міст.
Забезпечення вибухобезпеки є однією зі складових частин комплексу заходів із забезпечення громадської безпеки в цілому.
Щороку вибухотехнічними підрозділами експертної служби розряджаються на місці встановлення понад 30 саморобних вибухових пристроїв, здійснюється близько 200 експертних оглядів за повідомленнями про підготовку вибуху, близько 500 оглядів за фактами виявлення вибухонебезпечних предметів, понад 800 оглядів місць подій за фактами вибухів та пожеж, понад 5000 оглядів місць проведення масових та державних заходів.
За фактами вибухів, вилучення з незаконного обігу вибухових пристроїв щороку вибухотехніками проводиться близько 3000 експертиз та досліджень.
У 2009 році кількість кримінальних злочинів, учинених із застосуванням вибухових пристроїв, порівняно з 2007 роком, збільшилася у понад два рази (2007 - 16, 2008 - 24, 2009 - 34).
Зростає кількість випадків застосування радіокерованих саморобних вибухових пристроїв, насамперед у Донецькій, Дніпропетровській та Харківській областях.
У світовій практиці пріоритети належать дистанційним способам роботи з вибухонебезпечними предметами. Водночас із 27 необхідних пересувних вибухотехнічних лабораторій у наявності 7, з 40 вибухозахисних костюмів у наявності 12, у 10 з яких закінчився гарантійний термін експлуатації. Вибухозахисні контейнери для транспортування вибухонебезпечних предметів потужністю 1 кг у наявності тільки у вибухотехнічному підрозділі міста Києва. Лише у вибухотехнічному підрозділі Харківської області в наявності робот для дистанційного проведення робіт з розмінування вибухонебезпечних предметів. У п'яти підрозділах на озброєнні перебувають роботи саморобної конструкції, які виконують функції дистанційного огляду та пострілу з гідрогармати.
ДНДІ та ДНДЕКЦ проводиться певний обсяг робіт щодо вивчення міжнародного досвіду застосування вибухотехнічного обладнання, упровадження вітчизняних розробок у практичну діяльність.
За попередніми підрахунками для забезпечення вибухобезпеки на об'єктах ЄВРО 2012 необхідно вкомплектувати 56 вибухотехнічних груп (міста Київ - 20, Донецьк - 10, Львів - 9, Харків - 17). Для комплектації вибухотехнічних груп будуть залучатися спеціалісти інших територіальних підрозділів, у тому числі Кінологічної служби.
2. Мета і завдання програми
Забезпечення належного виконання завдань із запобігання, виявлення, розкриття і розслідування злочинів та правопорушень, пов'язаних з використанням вибухових пристроїв та речовин під час проведення ЄВРО 2012, а також підвищення рівня взаємодії підрозділів органів внутрішніх справ, інших правоохоронних органів та органів виконавчої влади з цих питань.
3. Організаційні заходи
3.1. На підставі технічної документації на спортивні споруди, де будуть проводитися матчі ЄВРО 2012, опрацювати питання щодо створення їх об'єктових електронних карт з позначенням можливих зон ураження від дії факторів вибуху саморобних вибухових пристроїв, маршрутів безпечної евакуації.
ДНДІ, ДНДЕКЦ, головні
управління МВС України
в місті Києві, Донецькій,
Львівській та Харківській
областях
I півріччя 2010 року
3.2. Підготувати типовий розрахунок сил та засобів для блокування підрозділами охорони громадського порядку кожного з об'єктів офіційного проведення заходів ЄВРО 2012 у разі виявлення або застосування на них саморобних вибухових пристроїв.
ДГБ, головні управління
МВС України в місті Києві,
Донецькій, Львівській
та Харківській областях
2011 рік
3.3. Унести на розгляд Донецької, Львівської, Київської та Харківської державних обласних адміністрацій пропозиції про виділення земельних ділянок для облаштування підривних майданчиків.
Головні управління
МВС України в місті Києві,
Донецькій, Львівській
та Харківській областях
Лютий 2010 року
3.4. Унести на розгляд керівництва МВС та Федерації футболу України пропозиції щодо забезпечення об'єктів офіційного проведення заходів ЄВРО 2012 локалізаторами дії вибуху.
ДНДЕКЦ, ДНДІ, ДГБ
2010-2011 роки
4. Кадрове забезпечення. Підготовка та підвищення кваліфікації персоналу
4.1. Провести розрахунок сил та засобів вибухотехнічних підрозділів експертної служби, що будуть задіяні для забезпечення вибухобезпеки на об'єктах проведення ЄВРО 2012. Визначитися з переліком об'єктів для проведення практичних тренувань.
Головні управління
МВС України в місті Києві,
Донецькій, Львівській
та Харківській областях,
ДНДЕКЦ
Вересень 2011 року
4.2. Розробити та затвердити програму перепідготовки (підвищення кваліфікації) кінологів зі спеціальними собаками для пошуку вибухових пристроїв і речовин. Визначитися з орієнтовною кількістю зазначених фахівців та спеціальних собак на об'єктах проведення ЄВРО 2012.
Кінологічна служба, головні
управління МВС України
в місті Києві, Донецькій,
Львівській та Харківській
областях
Березень 2010 року
................Перейти до повного тексту