1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ ІЗ ЗЕМЕЛЬНИХ РЕСУРСІВ
Л И С Т
29.09.2010 N 18356/22/6-10
Державний комітет України із земельних ресурсів розглянув Ваше звернення щодо роз'яснень деяких положень земельного законодавства і повідомляє.
1. Відповідно до частини першої статті 2 Закону України "Про оренду землі" відносини, пов'язані з орендою землі, регулюються Земельним кодексом України, Цивільним кодексом України, цим Законом, законами України, іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до них, а також договором оренди землі.
Відповідно до статті 31 Закону України "Про оренду землі" договір оренди землі припиняється у разі поєднання в одній особі власника земельної ділянки та орендаря (придбання орендарем земельної ділянки у власність).
Отже, момент сплати земельного податку наступає із часу укладання договору купівлі-продажу земельної ділянки. При цьому в умовах такого договору зазначається обов'язковість покупця сплачувати земельний податок з моменту посвідчення цивільно-правової угоди.
2. Встановлення та зміна цільового призначення земель здійснюється згідно із статтею 20 Земельного кодексу України, частиною першою якої встановлено, що віднесення земель до тієї чи іншої категорії здійснюється на підставі рішень органів державної влади та органів місцевого самоврядування відповідно до їх повноважень.
Зміна цільового призначення земель провадиться органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування, які приймають рішення про передачу цих земель у власність або надання у користування, вилучення (викуп) земель і затверджують проекти землеустрою або приймають рішення про створення об'єктів природоохоронного та історико-культурного призначення (частина друга вищезгаданої статті).

................
Перейти до повного тексту