1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО ЗЕМЕЛЬНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ
Л И С Т
04.09.2007 N 14-17-11/3948
Державному підприємству
"Центр державного
земельного кадастру
при Державному комітеті
України по земельних
ресурсах"
Державним агентством земельних ресурсів України розглянуте Ваше звернення та по суті поставлених запитань повідомляємо наступне.
Порядок складання, видачі, реєстрації і зберігання державних актів на право приватної власності на землю, право колективної власності на землю, право власності на землю і право постійного користування землею, договорів на право тимчасового користування землею (в тому числі на умовах оренди) та договорів оренди землі визначено Інструкцією, що затверджена наказом Держкомзему України від 4 травня 1999 року N 43.
Питання про видачу одного державного акта на право власності чи право постійного користування одразу на декілька земельних ділянок чинною Інструкцією не врегульовано.
Водночас, формами державного акта на право власності на земельну ділянку та державного акта на право постійного користування, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 2 квітня 2002 року N 449, передбачено розміщення реквізитів таким чином, щоб в державному акті були зазначені відомості лише про одну земельну ділянку.
Отже, здійснювати складання державного акта на право приватної власності чи право постійного користування потрібно на кожну окрему земельну ділянку.
Також повідомляємо, що Земельним кодексом України, Законом України "Про оренду землі" та іншими законодавчими актами не забороняється укладати договори оренди на декілька земельних ділянок.
Таким чином, цілком можливе укладення одного договору оренди на декілька земельних ділянок.
Водночас, не рекомендуємо укладати договори оренди на декілька земельних ділянок, якщо вони різного цільового призначення та не є сусідніми земельними ділянками.
Перший заступник Голови Ю.О.Олексієнко
Перейти до повного тексту