1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ ІЗ ЗЕМЕЛЬНИХ РЕСУРСІВ
Л И С Т
09.08.2010 N 15268/17/6-10
Оформлення права власності чи користування на земельну ділянку
(Витяг)
<...>
Відповідно до статті 93 Земельного кодексу України право оренди земельної ділянки може відчужуватися, у тому числі продаватися на земельних торгах, а також передаватися у заставу, спадщину, вноситися до статутного фонду власником земельної ділянки - на строк до 50 років, крім випадків, визначених законом.
Відносини, пов'язані з орендою землі, регулюються законом.
У свою чергу, згідно із статтею 81 Закону України "Про оренду землі" право на оренду земельної ділянки державної або комунальної власності не може бути відчужено її орендарем іншим особам, внесено до статутного фонду, передано у заставу.
Тобто заборона на відчуження права оренди земельних ділянок поширюється виключно на землі державної або комунальної власності.
Також слід зазначити, що встановлення строку обмеження на відчуження, продаж, передачу в заставу та спадщину права на оренду земельної ділянки, що передбачено статтею 93 Земельного кодексу України, може бути застосовано при внесенні права на оренду земельної ділянки до статутного фонду її власником, оскільки лише власник земельної ділянки може самостійно визначати термін, на який він бажає внести право на оренду земельної ділянки до статутного фонду.
Заступник Голови І.Левушевський
Перейти до повного тексту