1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


ГОЛОВНЕ КОНТРОЛЬНО-РЕВІЗІЙНЕ УПРАВЛІННЯ УКРАЇНИ
Л И С Т
09.06.2010 N 02-14/645
Головне контрольно-ревізійне управління України розглянуло лист редакції газети <...> та повідомляє, що ГоловКРУ не наділене повноваженнями щодо надання роз'яснень законодавства.
Разом з тим, ГоловКРУ висловлює свою думку стосовно окремих питань із застосування Порядку визначення розміру збитків від розкрадання, нестачі, знищення (псування) матеріальних цінностей, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.01.96 р. N 116 (далі - Порядок).
1. Питання. Які показники мають застосовувати бюджетні установи як балансову вартість (Бв) та амортвідрахування, враховуючи, що балансова вартість необоротних активів - це вартість визначена за вирахуванням нарахованого зносу (згідно з п. 1.5 Інструкції з бухгалтерського обліку необоротних активів бюджетних установ, затвердженої наказом Державного казначейства України від 17.07.2000 р. N 64) ?
Відповідь.
Згідно із пунктом 1.5 Інструкції з бухгалтерського обліку необоротних активів бюджетних установ, затвердженої наказом Державного казначейства України від 17.07.2000 р. N 64 (далі - Інструкція N 64), балансова (залишкова) вартість необоротних активів - це первісна вартість за вирахуванням суми нарахованого зносу.
Тобто є нелогічним при розрахунку суми збитків за встановленою в Порядку N 116 формулою застосовувати показник Бв (балансова вартість на момент встановлення факту розкрадання, нестачі) в значенні залишкової вартості, так як в такому випадку буде двічі вираховано знос.
Вважаємо, що показник Бв необхідно розуміти як первісна вартість за балансом, а показник (Бв - А), де А - нарахований знос, як балансова (залишкова) вартість.
2. Питання. Чи мають бюджетні установи застосовувати показники Вп (фактичні витрати підприємства для відновлення (у гривнях)) та Вр (фактична вартість робіт з відновлення (витрати на доставку матеріалів і усунення пошкоджень (у гривнях)). У яких випадках застосовуються показники Вп та Вр?
Відповідь.
В Порядку N 116передбачено, що показники Вп та Вр застосовуються для визначення розміру збитків від розкрадання, нестачі, знищення (псування) матеріальних цінностей та відповідних витрат, необхідних для відновлення пошкоджених або придбання нових матеріальних цінностей на безперервно діючих підприємствах, в установах і організаціях, де таке відновлення необхідне для подальшого продовження роботи.
Відповідно до статті 69 Кодексу законів про працю України безперервно діючі підприємства, установи та організації - це такі, в яких зупинення роботи неможливе з виробничо-технічних умов або через необхідність безперервного обслуговування населення.
Таким чином, якщо бюджетна установа відповідає вищезазначеним критеріям безперервно діючої установи, то при розрахунку розміру збитків необхідно застосовувати показники Вп (фактичні витрати підприємства для відновлення пошкоджених або придбання нових матеріальних цінностей) та Вр (фактична вартість робіт з відновлення (витрати на доставку матеріалів і усунення пошкоджень).

................
Перейти до повного тексту