- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Рішення
КОЛЕГІЯ МІНІСТЕРСТВА З ПИТАНЬ ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО
ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ
Р І Ш Е Н Н Я
Про стан погашення заборгованості із виплати заробітної плати у розрізі підгалузей житлово-комунального господарства і регіонів України
Розглянувши питання про стан погашення заборгованості із виплати заробітної плати у розрізі підгалузей житлово-комунального господарства і регіонів України, колегія Мінжитлокомунгоспу зазначає, що за оперативними даними проведеного аналізу стану погашення заборгованості із виплати заробітної плати у розрізі підгалузей житлово-комунального господарства та регіонів України на початок липня 2010 року найбільші обсяги заборгованості із виплати заробітної плати мають підприємства Харківської (22,2 млн.грн.), Одеської (20,7 млн.грн.), Луганської (19,3 млн.грн.), Донецької (7,7 млн.грн.) та Львівської (7,1 млн.грн.) областей.
З початку поточного року борги з виплати заробітної плати працівникам підприємств галузі зросли у 19 регіонах, зокрема найбільше в Одеській - на 7,0 млн.грн. (або в 1,5 рази), Луганській - на 6,8 млн.грн.(або в 1,5 раз), Вінницькій - на 4,3 млн.грн. (або в 2,8 рази), Запорізькій - на 4,1 млн.грн. (або в 4 рази), Львівській - на 4,0 млн.грн. (або в 2,3 рази) областях.
Стрімко зросла заборгованість в Сумській (із 93,8 до 818,1 тис.грн.), Рівненській (із 360,0 до 1060,2 тис.грн.), Херсонській (із 700,9 до 2505,5 тис.грн.) та Закарпатській (із 930,5 до 1746,5 тис.грн.) областях.
З початку поточного року зменшилась заборгованість із виплати заробітної плати на підприємствах житлово-комунального господарства Житомирської (на 30,7%), Харківської (на 24,3%), Кіровоградської (на 12,7%) та Черкаської (на 2,6%) областей, а також м. Севастополя (на 71,2%).
Повністю погашена заборгованість із виплати заробітної плати, станом на 01.07.2010, на підприємствах Дніпропетровської області.
Головною причиною виникнення/збільшення заборгованості із виплати заробітної плати залишається незадовільний фінансово-економічний стан підприємств галузі, спричинений незадовільним рівнем оплати за спожиті житлово-комунальні послуги та недостатнім рівнем відшкодування собівартості послуг затвердженими тарифами.
Водночас подорожчання електроенергії, паливно-мастильних матеріалів, підвищення мінімальної заробітної плати та інфляційні процеси в державі також є причинами збільшення обсягів заборгованості із виплати заробітної плати на підприємствах галузі.
Проте ці чинники характерні для усіх регіонів та підприємств галузі, отже, можна стверджувати, що будь-які зміни (збільшення чи зменшення заборгованості із виплати заробітної плати, утворення заборгованості або ж її відсутність) залежать значною мірою від ефективності управління органів місцевого самоврядування об'єктами житлово-комунального господарства.
На виконання доручення Президента України В.Ф.Януковича від 29 червня 2010 року N 1-1/1378 та відповідного доручення Прем'єр-міністра України М.Я.Азарова від 02.07.2010 N 39073/1/1-10 щодо своєчасної виплати працівникам заробітної плати колегія
ВИРІШИЛА:
1. Інформацію про стан погашення заборгованості із виплати заробітної плати взяти до відома.
2. Департаменту економіки та тарифної політики (І.А.Пастухов):
2.1. продовжити щомісячний аналіз обсягів заборгованості із виплати заробітної плати на підприємствах житлово-комунального господарства;
Термін: постійно
2.2. забезпечити підготовку інформаційно-аналітичних матеріалів щодо стану погашення заборгованості у розрізі підгалузей та регіонів України;
Термін: постійно
2.3. інформувати керівництво Мінжитлокомунгоспу про випадки ненадання в оперативному режимі Міністерством житлово-комунального господарства АР Крим, структурними підрозділами з питань житлово-комунального господарства обласних та міських державних адміністрацій інформації, необхідної для проведення моніторингу економічного стану галузі.
................Перейти до повного тексту