1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПРОМИСЛОВОЇ
БЕЗПЕКИ, ОХОРОНИ ПРАЦІ ТА ГІРНИЧОГО НАГЛЯДУ
Л И С Т
26.07.2010 N 1/02-11.2-9/3.1/5128
Щодо віднесення придбання підприємством питної води до заходів з охорони праці
Державний комітет України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду розглянув <...> звернення <...> та повідомляє.
Розглядаючи порушене у зверненні питання, потрібно підкреслити гарантоване Основним Законом України право кожного на належні, безпечні і здорові умови праці, на заробітну плату, не нижчу від визначеної законом.
Реалізація зазначеного конституційного права ґрунтується на основних принципах державної політики в галузі охорони праці, зокрема на такому принципі, як пріоритет життя і здоров'я працівників та повної відповідальності роботодавця за створення належних, безпечних і здорових умов праці.
Оскільки у зверненні заявник просить надати інформацію щодо умов, за яких можна віднести до заходів з охорони праці придбання підприємством очищеної питної води, тому потрібно визначити поняття очищеної питної води або фасованої питної води та ту мету, на яку передусім спрямовані засоби та заходи з охорони праці.
По-перше, слід звернути увагу на поняття "охорона праці", що включає у себе систему правових, соціально-економічних, організаційно-технічних, санітарно-гігієнічних і лікувально-профілактичних заходів та засобів, спрямованих на збереження життя, здоров'я і працездатності людини у процесі трудової діяльності.
Тобто це певна система заходів та засобів, що спрямована на збереження життя, здоров'я і працездатності людини саме у процесі трудової діяльності.
Відтак, постановою Кабінету Міністрів України від 27 червня 2003 р. N 994 відповідно до Закону України "Про охорону праці" встановлено вичерпний перелік заходів та засобів з охорони праці, витрати на здійснення та придбання яких включаються до валових витрат (далі - Перелік).

................
Перейти до повного тексту