1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


ДЕРЖАВНЕ КАЗНАЧЕЙСТВО УКРАЇНИ
Л И С Т
09.06.2010 N 17-10/1426-10179
Щодо надання роз'яснень
Державне казначейство України розглянуло <...> щодо застосування кодів економічної класифікації видатків і повідомляє.
Питання 1
Порядок впорядкування безоплатного та пільгового відпуску лікарських засобів визначений постановою Кабінету Міністрів України від 17.08.98 р. N 1303 "Про впорядкування безоплатного та пільгового відпуску лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування окремих груп населення та за певними категоріями захворювань".
Економічна класифікація видатків забезпечує чітке розмежування видатків за економічними ознаками з детальним розподілом коштів за їх предметними ознаками. Такий розподіл дає можливість забезпечити єдиний підхід до всіх отримувачів з точки зору виконання бюджету.
Відповідно до наказу <...> за кодом економічної класифікації видатків 1132 "Медикаменти та перев'язувальні матеріали" здійснюються витрати на придбання ліків (у тому числі витрати на оплату ліків за пільговими рецептами у випадках, передбачених чинним законодавством, якщо ці видатки здійснює медичний заклад).
У разі якщо виплату за надані безкоштовні ліки здійснює лікувальний заклад (наприклад, лікарня, поліклініка), то видатки здійснюються за вищевказаним кодом.
У разі якщо установа відшкодовує фактичні витрати за відпуск медикаментів на безоплатній основі громадянам, що мають право на їх отримання у визначених законодавством випадках, то такі видатки класифікуються як поточні трансферти конкретним громадянам і проводяться за кодом економічної класифікації видатків 1343 "Інші поточні трансферти населенню".
Питання 2
Відповідно до статті 119 Бюджетного кодексу України нецільове використання бюджетних коштів - це витрачання їх на ділі, що не відповідають бюджетним призначенням, встановленим законом про Державний бюджет України чи рішенням про місцевий бюджет, виділеним бюджетним асигнуванням чи кошторису.
Водночас на сьогодні в фінансових, контролюючих органах та розпорядників бюджетних коштів утвердилася практика, коли факти нецільового використання бюджетних коштів переважно розглядаються лише як здійснення видатків всупереч КЕКВ , які визначені кошторисом або планом використання бюджетних коштів.
Однак здійснення видатків за відповідним кодом економічної класифікації не може бути ціллю, що встановлюється бюджетним призначенням або бюджетними асигнуваннями і відповідно здійснення видатків за кодом економічної класифікації, що не в повній мірі відповідає економічній сутності платежу, однак відповідає цілям, визначеним у паспорті бюджетної програми, не можна кваліфікувати як нецільове використання бюджетних коштів.

................
Перейти до повного тексту