1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


АДМІНІСТРАЦІЯ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ СПЕЦІАЛЬНОГО
ЗВ’ЯЗКУ ТА ЗАХИСТУ ІНФОРМАЦІЇ УКРАЇНИ
Л И С Т
14.04.2008 N 14/5-1033
<…>
2. Щодо зміни умов оплати праці
Згідно статті 98 Кодексу законів про працю України оплата праці працівників установ і організацій, що фінансуються з бюджету, здійснюється на підставі законів та інших нормативно-правових актів України, у межах бюджетних асигнувань.
Чинним законодавством України встановлюються різні умови оплати праці працівників бюджетної сфери. В залежності від місця роботи та змісту виконуємих завдань зокрема виділяються такі категорії працівників за умовами оплати праці:
1) Державні службовці – особи, які займають посади в державних органах та їх апараті, мають відповідні службові повноваження і здійснюють професійну діяльність щодо практичного виконання завдань і функцій держави та отримують заробітну плату за рахунок державних коштів (ст. 1 Закону України "Про державну службу").
Основа організації оплати праці державних службовців визначається Законом України "Про державну службу". При цьому умови оплати праці державних службовців, розміри їх посадових окладів, надбавок, доплат і матеріальної допомоги визначаються Кабінетом Міністрів України (ст. 33 Закону України "Про державну службу").
2) Працівники установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери.
Відповідно до статті 6 Закону України "Про оплату праці", основою організації оплати праці цих працівників є тарифна система, яка включає: тарифні сітки, тарифні ставки, схеми посадових окладів і тарифно-кваліфікаційні характеристики (довідники).
Статтею 8 Закону України "Про оплату праці" визначено, що умови розміру оплати праці працівників установ та організацій, що фінансуються з бюджету, визначаються Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до вищевказаного Кабінетом Міністрів України визначено умови оплати праці:
державних службовців – постановою КМУ від 09.03.2006 N 268 "Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів" (далі – Постанова 268),
працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери – постановою КМУ від 30.08.2002 N 1298 "Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери" (далі – Постанова 1298).
На відміну від Постанови 268 , Постанова 1298 передбачає розробку та затвердження центральними органами виконавчої влади за погодженням з Міністерством праці і соціальної політики та Міністерством фінансів України конкретних умов оплати праці та розмірів посадових окладів (ставок заробітної плати) працівників підвідомчих бюджетних установ, закладів та організацій відповідно до Єдиної тарифної сітки з урахуванням складності, відповідальності та специфіки їх роботи. (п. 6 Постанови 1298).
Згідно положень пункту 5 Постанови Кабінету Міністрів України від 15.11.2006 N 1588 "Про грошове забезпечення осіб рядового і начальницького складу та умови оплати праці працівників Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації" (далі – Постанова 1588) Голові Держспецзв’язку надано право в межах фонду оплати праці установлювати доплату за підтримку постійної готовності органу, підрозділу, установи або закладу до діяльності в особливий період, в умовах надзвичайного та воєнного стану в розмірі до 50 відсотків посадового окладу (ставки) працівникам, оплата праці яких здійснюється на основі Єдиної тарифної сітки, затвердженої Постановою 1298 .

................
Перейти до повного тексту