1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


ПРЕЗИДІЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
N 388 від 22.12.99
м.Київ
Про співробітництво Державного конструкторського бюро "Південне" ім.М.К.Янгеля з інститутами НАН України
Заслухавши та обговоривши доповідь Генерального конструктора Державного конструкторського бюро (ДКБ) "Південне" ім.М.К.Янгеля академіка НАН України С.М.Конюхова, Президія НАН України відзначає, що діяльність ДКБ "Південне" ім.М.К.Янгеля забезпечила збереження ракетно-космічної галузі та підтвердила статус України як космічної держави. Міжнародною кооперацією фірми "Боїнг" (США); ДКБ "Південне" ім.М.К.Янгеля та ВО "Південмашзавод" (Україна), РКК "Енергія" (Росія) і "Кварнер Марітайм" (Норвегія) за вирішальною участю ДКБ "Південне" ім.М.К.Янгеля за 1995-1999 рр. реалізовано один з найзначніших космічних проектів - "Морський старт".
ДКБ "Південне" ім.М.К.Янгеля як провідна структура галузі володіє потужним науково-дослідницьким та інженерно-технічним потенціалом і має значні здобутки з розробки й модернізації ракет-носіїв та створення космічних апаратів широкого призначення.
Так, ДКБ "Південне" ім.М.К.Янгеля в рамках виконання проекту "Дніпро" разом з НВП "Хартрон-Аркос", ВО "Південмашзавод", інститутом технічної механіки НАН України, Росзагальмаш, Центральним науково-дослідним інститутом машинобудування, Конструкторським бюро спеціального машинобудування, Конструкторським бюро транспортного машинобудування (Росія) та іншими організаціями вирішуї завдання конверсійної модернізації об'їктів серії 15А18, розроблених в ДКБ "Південне" ім.М.К.Янгеля і знятих з озброєння у відповідності з угодою про скорочення наступальних озброєнь, для їх використання в народногосподарських, наукових та комерційних цілях.
ДКБ "Південне" ім.М.К.Янгеля виконує перспективні роботи з модернізації ракети-носія (РН) "Зеніт-2", а також РН "Циклон" і створення для неї технічного й стартового комплексу.
Протягом ряду років ДКБ "Південне" ім.М.К.Янгеля виконувало проектні роботи по створенню ракет космічного призначення з повітряним стартом з літака-носія, що здійснює запуск ракети над нейтральними водами за межами України (теми "Свитязь" та "Оріль").
На замовлення Російського космічного агентства та Національного космічного агентства (НКА) України розроблено космічний апарат (КА) "Океан-О" для оперативного отримання даних дистанційного зондування Землі і Світового океану.
Створюється комплекс КА "Січ-1М" та мікросупутник "Мікрон", призначений для відпрацювання принципово нових перспективних технічних рішень для космічних апаратів та бортової апаратури, а також отримання зображень заданих ділянок поверхні Землі у видимому діапазоні довжин хвиль.
ДКБ "Південне" ім.М.К.Янгеля співпрацює з Національною академіїю наук України у галузі ракетно-космічної техніки. Так, у створенні мікросупутника "Мікрон" беруть участь інститути фізики напівпровідників (виготовлення сонячної батареї, контрольно-перевірної апаратури для неї та її імітатора), проблем математичних машин і систем (технології мікромініатюризації приладів систем керування) НАН України.
За участю Головної астрономічної обсерваторії НАН України, яка розробляє дифракційний сонячний фотометр ДИФОС, на замовлення Російського космічного агентства створюїться КА АУОССМ-КФ (проект "Корона-Ф") для проведення комплексних досліджень Сонця.
ДКБ "Південне" ім.М.К.Янгеля спільно з інститутом космічних досліджень НАН України та НКА України, інститутами технічної механіки, фізики напівпровідників, геофізики ім.С.І.Субботіна, Радіоастрономічним інститутом, Головною астрономічною обсерваторією, Фізико-технічним інститутом низьких температур ім.Б.І.Вєркіна НАН України, Львівським центром інституту космічних досліджень НАН України та НКА України розробляє експериментальний космічний комплекс "Попередження".
Разом з тим ракетно-космічна галузь висуває перед науковими установами НАН України нові фундаментальні та прикладні проблеми.
Президія НАН України
ПОСТАНОВЛЯЄ:
1. Доповідь Генерального конструктора ДКБ "Південне" ім.М.К.Янгеля академіка НАН України С.М.Конюхова взяти до відома. Відзначити надзвичайну важливість і практичну актуальність робіт ДКБ "Південне" ім.М.К.Янгеля як таких, що дозволяють зберегти та успішно розвивати ракетно-космічну галузь України.

................
Перейти до повного тексту