1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Рішення


КОЛЕГІЯ МІНІСТЕРСТВА З ПИТАНЬ ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО
ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ
Р І Ш Е Н Н Я
16.04.2010 N 5
Про підсумки роботи житлово-комунального господарства в осінньо-зимовий період 2009 - 2010 років та завдання з підготовки до роботи в осінньо-зимовий період 2010 - 2011 років
Заслухавши і обговоривши питання "Про підсумки роботи житлово-комунального господарства в осінньо-зимовий період 2009 - 2010 років та завдання з підготовки до роботи осінньо-зимовий період 2010 - 2010 років", колегія зазначає, що заходи з підготовки об'єктів житлово-комунального господарства до роботи в зимових умовах 2009 - 2010 років були виконані несвоєчасно та не в повному обсязі у Закарпатській, Чернігівській, Кіровоградській, Одеській, Тернопільській, Івано-Франківській, Львівській, Херсонській, Луганській областях, у м. Києві та АР Крим.
Станом на 15 жовтня 2009 року було підготовлено від запланованих обсягів 99,99% житлового фонду, 99,97% котелень, 99,7% рухомого складу міського електротранспорту, 95,9 % контактної мережі, 98,4 % вулично-дорожньої мережі.
Проблемним питанням початку опалювального сезону 2009 - 2010 років була відмова ДК "Газ України" НАК "Нафтогаз України" в укладанні угод з підприємствами теплоенергетики та виділенні необхідних обсягів природного газу для введення в роботу об'єктів теплогенерації через незадовільний рівень розрахунків зазначених підприємств за спожитий природний газ.
Головними причинами відключення джерел теплопостачання стали заборгованість підприємств за природний газ та електроенергію, пошкодження ліній електропередач у зв'язку із несприятливими погодними умовами.
Незважаючи на складні погодні умови, опалювальний сезон практично в усіх регіонах пройшов стало.
Загалом в Україні працювало 23959 котелень, опалювалося 135408 житлових будинків, 12290 дитячих садочків, 19845 шкіл, 6452 лікарні.
Найбільш масштабна аварія сталася у м. Родинське Донецької області. Внаслідок припинення електропостачання було зупинено роботу котелень і призупинено теплопостачання житлових будинків та об'єктів соціальної сфери. Роботи з ліквідації аварії ускладнювалися тим, що з причини дуже низької температури зовнішнього повітря внутрішньобудинкові системи опалення були частково розморожені. Однак завдяки оперативному втручанню обласної влади ситуацію вдалося врегулювати на місцевому рівні без залучення коштів державного бюджету.
Незадовільна якість послуг централізованого опалення призвела до безсистемного впровадження індивідуальних систем опалення в багатоквартирних будинках.
У багатьох населених пунктах протягом всього періоду опинились без опалення квартири та окремі житлові будинки, які були від'єднані від систем централізованого теплопостачання за рішенням місцевої влади, мешканці яких не мали можливості встановити індивідуальні котли.
Аналізуючи проблемні питання проходження опалювального сезону, можна підсумувати, що головними з них є незадовільний фінансово-економічний стан підприємств галузі і, як наслідок, низький рівень оплати спожитих енергоносіїв, заборгованість із виплати заробітної плати та відсутність власних обігових коштів для фінансування заходів з технічного переоснащення підприємств.
За результатами обговорення питання про підсумки роботи житлово-комунального господарства в зимових умовах 2009 - 2010 років та з метою забезпечення своєчасної підготовки об'єктів житлово-комунального господарства до сталої роботи в зимових умовах 2010 - 2011 років колегія
ВИРІШИЛА:
1. Інформацію першого заступника Міністра з питань житлово-комунального господарства Хіврича Ю.Є. взяти до відома.
2. Структурним підрозділам Мінжитлокомунгоспу відповідно до компетенції:
2.1. Опрацювати питання щодо передачі Мінжитлокомунгоспу функцій регулювання тарифів для підприємств тепло-, водопостачання та водовідведення, які перебувають у державній власності або у спільній власності територіальних громад.
Термін - до 1 липня 2010 р.
2.2. Підготувати проект змін до Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" в частині делегування Кабінетові Міністрів України повноважень щодо встановлення тарифів на теплову енергію, послуги з тепло-, водопостачання та водовідведення.
Термін - до 1 липня 2010 р.
2.3. Подати на затвердження до Кабінету Міністрів України проект постанови щодо автоматичного коригування тарифів на житлово-комунальні послуги у разі змін основних складових їх собівартості.
Термін - до 30 квітня 2010 р.
2.4. Внести зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 10 липня 2006 р. N 955 "Про затвердження Порядку формування тарифів на виробництво, транспортування, постачання теплової енергії та послуги з централізованого опалення і постачання гарячої води" щодо впровадження виключно двоставкових та сезонних тарифів на послуги теплопостачання.
Термін - до 1 липня 2010 р.
2.5. Забезпечити реалізацію заходів з оновлення парку рухомого складу міського електротранспорту.
Термін - протягом року.
2.6. Забезпечити подання на розгляд Кабінету Міністрів України законопроектів "Про внесення змін до деяких кодексів України щодо посилення відповідальності за окремі правопорушення в житлово-комунальному господарстві" та "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо здійснення державного нагляду (контролю) у сфері житлово-комунального господарства", спрямованих на забезпечення ефективного державного контролю у сфері житлово-комунального господарства.
Термін - до 1 липня 2010 р.
2.7. Забезпечити проведення моніторингу виконання чинних програм модернізації комунальної теплоенергетики регіонів, за результатами проведеного моніторингу поширити успішний досвід прийняття та реалізації програм на всі регіони України.
Термін - постійно.
2.8. Розглянути можливість проведення в м. Києві, за згодою КМДА, експерименту щодо створення управляючої компанії у кожному районі, за результатами впровадження визначити кількість будинків, де можливо створити управляючі компанії з визначення виконавців житлово-комунальних послуг.

................
Перейти до повного тексту