- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Рішення
НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ З ПИТАНЬ РЕГУЛЮВАННЯ ЗВ'ЯЗКУ УКРАЇНИ
Р І Ш Е Н Н Я
Про розгляд проекту Порядку формування тарифів на послуги доступу до кабельної каналізації електрозв'язку, розробленого Асоціацією операторів зв'язку "Телас"
Відповідно до вимог статей
18 та
57 Закону України
"Про телекомунікації" Національна комісія з питань регулювання зв'язку України
ВИРІШИЛА:
1. Взяти за основу проект Порядку формування тарифів на послуги доступу до кабельної каналізації електрозв'язку, розробленого Асоціацією операторів зв'язку "Телас", що додається.
2. Управлінню організаційно-аналітичного забезпечення діяльності оприлюднити рішення на веб-сайті НКРЗ для громадського обговорення.
3. Економічному управлінню разом з Департаментом телекомунікацій узагальнити пропозиції, що надійдуть в результаті громадського обговорення.
ПРОЕКТ
Асоціації "Телас"
ПОРЯДОК
формування тарифів на послуги доступу до кабельної каналізації електрозв'язку
1. Загальні положення
1.1. Цей Порядок визначає механізм формування та встановлення тарифів на послуги доступу до кабельної каналізації електрозв'язку (далі - ККЕ).
1.2. Цей Порядок поширюється на всіх власників ККЕ, які надають послуги доступу до ККЕ і розміщені на території України.
1.3. У цьому Порядку терміни вживаються у такому значенні:
власник ККЕ - оператор, провайдер телекомунікацій, суб'єкт господарювання, у власності якого перебувають лінійно-кабельні споруди, набуті на належній правовій підставі, призначені для забезпечення доступу до телекомунікаційної мережі загального користування;
добудова / модернізація ККЕ - розширення ємності існуючої кабельної каналізації, що проводиться шляхом прокладання додаткових кабельних каналів та пов'язаних з цим робіт по перебудові оглядових пристроїв;
економічно обґрунтовані витрати - витрати, визначення яких здійснюється з дотриманням вимог стандартів, нормативів, норм, технологічних регламентів та врахуванням надання послуг нормованої якості;
замовник - суб'єкт господарювання (оператор/провайдер), якому власник ККЕ на договірних засадах надає доступ до ККЕ для задоволення власних виробничих потреб та надання телекомунікаційних послуг;
калькулювання собівартості послуг доступу до ККЕ - визначення розміру витрат на одиницю послуг за окремими видами витрат;
послуги доступу до ККЕ - розробка та видача технічних умов (далі - ТУ), технічний нагляд власником ККЕ, використання місця в ККЕ;
Інші терміни, що вживаються в цьому Порядку, наведені в пункті 1.2 Порядку доступу до кабельної каналізації електрозв'язку, який затверджено рішенням НКРЗ від 23.07.09
N 1607 та зареєстровано в Міністерстві юстиції України 06.08.09 за N 736/16752.
2. Нормативні посилання
При підготовці цього документа було використано:
Порядок доступу до кабельної каналізації електрозв'язку, який затверджено рішенням НКРЗ від 23.07.09
N 1607 та зареєстровано в Міністерстві юстиції України 06.08.09 за N 736/16752;
КНД 45-140-99. Правила технічної експлуатації лінійних споруд первинної мережі ЄНСЗ України;
ВБН В.2.2-45-1-2004. Проектування телекомунікацій. Лінійнокабельні споруди;
КНД 45-189-2003. Керівництво з експлуатації лінійно-кабельних споруд місцевих мереж зв'язку.
3. Формування тарифів на послуги доступу до ККЕ
3.1. Тарифи на доступ до кабельної каналізації електрозв'язку поширюються на такі послуги:
розробка та видача технічних умов (ТУ) - комплекс робіт по підготовці технічних умов на забезпечення можливості фізичного прокладання кабелів електрозв'язку в каналах ККЕ;
технічний нагляд власником ККЕ - комплекс організаційно-технічних заходів, що проводиться з метою здійснення контролю за якістю, технологічною послідовністю та точною відповідністю виконання будівельно-монтажних робіт погодженим проектним рішенням;
використання місця в ККЕ- використання замовником місця в ККЕ, де розміщений кабель електрозв'язку замовника з відповідними технічними характеристиками, визначеними договором на використання ККЕ, укладеним з Власником ККЕ.
3.2. Згідно зі статтею
67 Закону України
"Про телекомунікації" тарифи на послуги доступу до кабельної каналізації електрозв'язку розраховуються на базі собівартості виконаних робіт та отримання прибутку.
3.3. Собівартість виконаних робіт розраховується із застосуванням нормативного методу на підставі державних і галузевих нормативів використання матеріальних та паливно-енергетичних ресурсів, норм оплати праці, відповідних розцінок, нормативів витрат з управління та обслуговування виробництва. Розмір витрат розраховується з додержанням нормативів, які затверджуються Національною комісією з питань регулювання зв'язку України.
3.4. Розрахунок нормативної собівартості послуги "Розробка та видача технічних умов (ТУ)" базується на виконанні власником ККЕ переліку робіт згідно з Додатком 1.
3.4.1. У разі наявності вільної ємності ККЕ технічні умови передбачають прокладання кабелю в існуючих каналах. Перелік робіт, що виконуються власником ККЕ, наведено у п. 1 Додатку 1.
3.4.2. У разі відсутності вільної ємності ККЕ технічні умови можуть передбачати добудову або модернізацію інфраструктури ККЕ. Роботи з модернізації можуть виконуватись із залученням інвестицій або власника ККЕ, або замовника.
3.4.3. Якщо роботи з модернізації ККЕ (добудова нового каналу чи ділянки ККЕ) виконані за рахунок коштів замовника, то добудований канал або ділянка ККЕ залишаються у власності замовника, а модернізовані елементи стику (існуючі колодязі та кабельні вводи до будинків) продовжують належати власникові існуючої ККЕ. Перелік робіт, що виконуються власником ККЕ, наведено у п. 2 Додатку 1.
3.4.4. Якщо роботи з модернізації ККЕ (добудова нового каналу чи ділянки ККЕ) виконані за рахунок інвестицій власника ККЕ, то добудований канал або ділянка ККЕ належать власнику ККЕ, а подальше надання послуги впроваджується згідно з п. 3.4.1. цього Порядку (розробка та видача ТУ у разі наявності вільної ємності).
3.4.5. Сплата за цим тарифом проводиться замовником одноразово.
3.5. Розрахунок нормативної собівартості послуги "Технічний нагляд власником ККЕ" базується на виконанні Власником ККЕ робіт, перелік яких зазначено у Додатку 2.
3.5.1. Сплата за цим тарифом проводиться замовником одноразово.
3.6. Розрахунок нормативної собівартості послуги "Використання місця в ККЕ" враховує економічно обґрунтовані витрати, які несе власник на утримання ККЕ в належному стані.
3.6.1. Перелік робіт, що виконуються власником ККЕ, наведено у Додатку 3.
3.6.2. Собівартість ураховує витрати на проведення технічного нагляду, пов'язаного з виконанням цих робіт.
3.6.3. Собівартість враховує забезпечення захищеності ККЕ від доступу сторонніх осіб. В оглядових пристроях - колодязях, приямках, шахтах - забезпечується наявність запірних приладів, люків, кришок внутрішніх та зовнішніх з запірними пристроями.
3.6.4. Сплата за цим тарифом проводиться замовником на періодичній (щомісячній) основі.
3.7. У пункті 3.1 цього документа наведено вичерпний перелік тарифів, що пов'язані з використанням ресурсу ККЕ. Введення будьяких інших тарифів, що приведуть до появи позитивного грошового потоку та/або отримання додаткового доходу власника ККЕ внаслідок реалізації часткового чи повного права власності на ККЕ - неможливе.
4. Визначення витрат на надання послуг доступу до ККЕ
4.1. Собівартість розраховується із застосуванням нормативного методу для кожної послуги окремо.
4.2. До собівартості послуг відповідно до Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 16 "Витрати", затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.99
N 318, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19.01.2000 за N 27/4248 включаються:
прямі матеріальні витрати;
прямі витрати на оплату праці;
інші прямі витрати;
загальновиробничі витрати, пов'язані з наданням послуг доступу до ККЕ.
4.3. Прямі матеріальні витрати.
4.3.1. До складу прямих матеріальних витрат входять витрати, пов'язані з використанням матеріалів, запасних частин, придбаних комплектувальних виробів та інших матеріалів, необхідних для забезпечення виробничого процесу.
4.4. Прямі витрати на оплату праці.
4.4.1. До складу прямих витрат на оплату праці входять:
виплата заробітної плати за окладами й тарифами;
премії та заохочення;
компенсаційні виплати;
оплата відпусток;
оплата іншого невідпрацьованого часу;
інші виплати на оплату праці для персоналу, що безпосередньо задіяний у наданні послуг, вказаних у пп. 3.4-3.6.
4.5. Інші прямі витрати.
4.5.1. До складу інших прямих витрат включаються всі інші виробничі витрати, які можуть бути безпосередньо віднесені до конкретного об'єкта витрат, зокрема амортизація основних засобів (кабельна каналізація електрозв'язку для послуги використання ККЕ), витрати на амортизацію інших необоротних матеріальних активів (обладнання, спеціальні інструменти та пристосування, інвентар тощо).
4.6. Загальновиробничі витрати.
4.6.1. До складу загальновиробничих витрат включаються витрати, пов'язані з:
організацією виробництва та управління підрозділами основного виробництва, що визначаються виходячи з нормованої чисельності персоналу, тарифно-кваліфікаційного складу апарату управління цехів та дільниць і тарифних ставок (окладів);
................Перейти до повного тексту