1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ПРОМИСЛОВОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 373 від 26.10.99
м.Київ
Про затвердження Інструкції про порядок списання основних засобів та створення постійно діючої комісії по списанню основних засобів
Відповідно до наказу Головного управління Державного казначейства України та Міністерства економіки України від 02.12.97 р. N 126/137 щодо встановлення єдиних вимог до порядку списання основних засобів бюджетними установами,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Інструкцію про порядок списання основних засобів з балансу Мінпромполітики України (додаток N 1 до наказу).
2. Затвердити постійно діючу комісію Міністерства по списанню основних засобів у складі згідно з додатком N 2 до наказу.
3. Право затвердження актів на списання залишаю за собою.
4. Начальнику господарського управління Єршову О.В. забезпечити:
- організацію демонтажу обладнання;
- контроль за вилученням із списаних основних засобів придатних вузлів, деталей та матеріалів;
- здачу на спеціалізовані підприємства відходів і лому дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, а також виготовлених із кольорових металів вузлів та деталей.
5. Начальникам управлінь Міністерства прийняти вказану інструкцію до керівництва і виконання.
6. Вважати таким, що втратив чинність, наказ по Міністерству від 19.02.93 р. N 60.
7. Контроль за виконанням цього наказу покласти на керуючого справами Кондрашова М.М.
Міністр В.М.Гуреєв
Додаток 1
до наказу Міністерства промислової
політики України
від 26 жовтня 1999 р. N 373
Інструкція про порядок списання основних засобів по Міністерству промислової політики України
1. Дана інструкція розроблена на підставі типової інструкції про порядок списання основних засобів бюджетних установ, затвердженої наказом Головного управління Державного казначейства України та Міністерства економіки України від 02.12.97 р. N 126/137.
2. З балансу Міністерства можуть бути списані будівлі, споруди, устаткування, прилади, обладнання, транспортні засоби, інвентар та інші основні засоби, які стали непридатними для подальшого використання: морально застарілі, зношені, пошкоджені внаслідок аварії чи стихійного лиха (за умови, що відновлення їх є неможливим або економічно недоцільним і вони не можуть бути реалізовані). Крім того, підлягають списанню будівлі, споруди, що підлягають знесенню у зв'язку з будівництвом нових об'єктів, та такі, що зруйновані часом.
3. Знос, нарахований на об'єкти (предмети) у розмірі 100% вартості, не може бути підставою для їх списання з балансу.
4. Основні засоби, які стали непридатними, підлягають списанню у відповідності з даною інструкцією.
Для оформлення списання основних засобів, які стали непридатними, застосовуються: акт про списання основних засобів в бюджетних установах (типова форма N 03-3 - бюджет), акт про ліквідацію транспортних засобів (типова форма N 03-4 - бюджет). Зазначені акти складаються постійно діючою комісією, яка призначаться наказом по установі.
5. Постійно діюча комісія створюється наказом по Міністерству для визначення непридатності основних засобів і встановлення неможливості або неефективності проведення їх відновлювального ремонту, а також для оформлення необхідної документації на списання цих засобів, у складі:
- керівника або його заступника (голова комісії);
- головного бухгалтера або його заступника;
- працівників бухгалтерії, які ведуть облік матеріальних цінностей;
- особи, на яку покладено відповідальність за збереження основних засобів;
- інших посадових осіб (на розсуд керівника установи).
Для участі в роботі комісії по встановленню непридатності автомобілів, нагрівальних котлів, підйомників та інших основних засобів, які перебувають під наглядом Державних інспекцій, запрошується представник відповідальної інспекції, який підписує акт про списання або передає комісії свій письмовий висновок, що додається до акта. Якщо технічне обслуговування здійснюється штатними спеціалістами Міністерства, акт чи довідка готуються ними. У цьому випадку до складу комісії входить відповідний спеціаліст Міністерства.
6. Постійно діюча комісія Міністерства:
а) проводить огляд основних засобів для складання акта на їх списання, використовуючи при цьому необхідну технічну документацію (технічні паспорти, поетажні плани, відомості дефектів та інші документи), а також дані бухгалтерського обліку;
б) встановлює неможливість відновлення і подальшого використання об'єкта в Міністерстві та вносить пропозиції про його продаж, передачу чи списання;
в) встановлює конкретні причини списання об'єкта: фізичне або моральне зношення, реконструкція, порушення нормальних умов експлуатації, аварія та інше;
г) встановлює осіб, з вини яких трапилось передчасне вибуття основних засобів із експлуатації;
д) встановлює можливість використання окремих вузлів, деталей, матеріалів списаного об'єкта і проводить їх оцінку;
е) здійснює контроль за вилученням із списаних основних засобів придатних вузлів, деталей та матеріалів із кольорових і дорогоцінних металів, визначає їх кількість, вагу, та контролює їх здачу на відповідний склад.
У тих випадках, коли обладнання списується у зв'язку з будівництвом нових, розширенням, реконструкцією та технічним переоснащенням діючих об'єктів, комісія перевіряє його наявність у плані реконструкції технічного переоснащення, затвердженому вищестоящою організацією, та робить в акті на списання посилання на пункт та дату затвердженого плану.
7. За результатами обстеження комісією складаються акти на списання основних засобів за встановленими формами.
В актах на списання вказуються дані, які характеризують об'єкт: рік виготовлення або будівництва, дата його отримання Міністерством, первісна вартість (для проіндексованих - відновлювальна), сума нарахованого зносу за даними бухгалтерського обліку, кількість проведених капітальних ремонтів та інше.
В акті детально вказуються причини вибуття об'єкта, стан основних частин, деталей і вузлів, конструктивних елементів та обгрунтовується недоцільність і неможливість їх відновлення.

................
Перейти до повного тексту