1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


ДЕРЖАВНЕ КАЗНАЧЕЙСТВО УКРАЇНИ
Л И С Т
17.03.2010 N 15-04/569-4783
Державне казначейство України на запит газети "Все про бухгалтерський облік" <...> повідомляє наступне.
1. Щодо оплати за навчання на короткотермінових курсах працівників бюджетної установи.
Відповідно до Інструкції щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету, затвердженої наказом Державного казначейства України від 25.11.2008 р. N 495 (набула чинності з 01.01.2010 р.) (далі - Інструкція), оплата за участь у короткотермінових семінарах, нарадах, нарадах-навчаннях (у тому числі пов'язаних з роз'ясненням нової нормативної бази, підготовкою та проведенням організаційних заходів тощо); послуги з організації конференцій, нарад, семінарів здійснюється за кодом економічної класифікації видатків 1134 "Оплата послуг (крім комунальних)".
Оплата згідно із законодавством післядипломної підготовки (перепідготовки) кадрів, підвищення кваліфікації кадрів за договорами у закладах, які мають необхідну ліцензію на проведення таких навчань, та/або результатом яких є отримання посвідчення (сертифіката) установленого зразка щодо набуття відповідних професійних навиків, здійснюються за КЕКВ 1172 "Окремі заходи по реалізації державних (регіональних) програм, не віднесені до заходів розвитку".
2. Щодо відображення в бухгалтерському обліку придбання рентгенівської трубки та ремонту рентгенівського апарата, в тому числі власними силами.
Придбання матеріалів, будівельних матеріалів, обладнання, інвентарю та інструментів для господарської діяльності, а також для благоустрою території необхідно здійснювати за КЕКВ 1131 "Предмети, матеріали, обладнання та інвентар, у тому числі м'який інвентар та обмундирування", відповідно до Інструкції щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету, затвердженої наказом Державного казначейства України від 25.11.2008 р. N 495, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 27.01.2009 р. за N 79/16095. Тому придбання деталей та комплектуючих для ремонту медичного обладнання необхідно здійснювати за вказаним кодом.
Відповідно до Плану рахунків бухгалтерського обліку бюджетних установ, затвердженого наказом Головного управління Державного казначейства України від 10.12.99 р. N 114 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 20.12.99 р. за N 890/4183, оприбуткування запасних частин до медичного обладнання відображається на субрахунку 238 "Запасні частини до транспортних засобів, машин і обладнання" незалежно від вартості.
Інструкцією з обліку запасів бюджетних установ, затвердженою наказом Державного казначейства України від 08.12.2000 р. N 125 та зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 21.12.2000 р. за N 937/5158, визначено, що облік запасних частин ведеться за найменуваннями, марками, заводськими номерами, кількістю, вартістю і матеріально-відповідальною особою.
Згідно пункту 1.16 Інструкції з обліку необоротних активів бюджетних установ, затвердженої наказом Державного казначейства України від 17.07.2000 р. N 64 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 31.07.2000 р. за N 459/4680 (у редакції наказу Державного казначейства України від 21.02.2005 р. N 30) , витрати на поточний та капітальний ремонт не відносяться на збільшення вартості необоротних активів, а відносяться на видатки за відповідними кодами економічної класифікації видатків.
При проведенні ремонту необоротних активів у випадках, не пов'язаних з дообладнанням, реконструкцією, модернізацією, що призвів до заміни запасних частин, їх вартість не відноситься на збільшення вартості необоротних активів, а відноситься на видатки за відповідними кодами економічної класифікації видатків.
Враховуючи викладене вище, при виконанні власними силами поточного або капітального ремонтів медичного обладнання, в тому числі заміні деталей (рентгенівської трубки), що стали не придатними для подальшої експлуатації, витрати відносяться на фактичні видатки.
3. Щодо використання орендної плати.
Відповідно до Переліку груп власних надходжень бюджетних установ, вимог щодо їх утворення та напрямів використання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.05.2002 р. N 659, кошти, отримані від передачі бюджетною установою в оренду приміщення, відносяться до третьої підгрупи першої групи власних надходжень, як плата за оренду майна бюджетних установ.
Згідно з пунктом 3 цього Переліку власні надходження бюджетних установ підгрупи три першої групи використовуються - на утримання, обладнання, ремонт майна бюджетних установ відповідно до затверджених кошторисних призначень.
Кошти, отримані органами державної влади від надання послуг, спрямовуються у розмірах згідно з Порядком використання коштів, отриманих органами державної влади від надання ними послуг відповідно до законодавства, та їх розміри, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 25.06.2001 р. N 702, на організацію надання цих послуг шляхом зарахування на спеціальні реєстраційні рахунки, відкриті в органах Державного казначейства, та використовуються згідно з відповідними кошторисами, затвердженими в установленому порядку. Плата за оренду приміщень, надходження від орендарів (суборендарів) за спільне господарське обслуговування приміщень (паливо, освітлення тощо) спрямовується на витрати, пов'язані з утриманням і ремонтом обладнання і будівель (приміщень), покриттям видатків із спільного господарського обслуговування, крім оплати праці та інших соціальних виплат.

................
Перейти до повного тексту