- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО ЗЕМЕЛЬНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ
Л И С Т
11.10.2007 N 14-17-12/4986 |
Приватному нотаріусу <...>
вул. Червоноармійська, 43,
кв. 5, м. Київ, 01004
Державним агентством земельних ресурсів України розглянуто Ваше звернення N 48 від 12.09.2007 щодо порядку відчуження виділеної в натурі (на місцевості) частини земельної ділянки та повідомляється наступне.
Відповідно до частини 3 статті
2 Земельного кодексу України об'єктами земельних відносин є землі в межах території України, земельні ділянки та права на них, у тому числі на земельні частки (паї).
Земельним законодавством не передбачений порядок відчуження частин земельних ділянок.
Власник земельної ділянки (фізична або юридична особа) може ініціювати встановлення меж в натурі (на місцевості) частин своєї земельної ділянки, яка знаходиться в його власності, одержати державні акти на право власності на відповідно виділені земельні ділянки і вже після цього здійснити їх відчуження.
Також звертаємо Вашу увагу на те, що у зазначеному Вами пункті 28 Інструкції про порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, затвердженої наказом Міністерства юстиції України
N 20/5 від 03.03.2004 (із змінами), передбачається наступне: "При посвідченні договорів про відчуження частки майна (або частки від частки) на правовстановлювальних документах, що повертаються відчужувачам, робиться напис про зміст посвідченого договору".
Можливість відчуження частки земельної ділянки, що знаходиться в спільній частковій власності, передбачена статтею 88
Земельного кодексу України.
Заступник Голови | В.В.Кулініч |
Надруковано:
"Мала енциклопедія нотаріуса"
N 1, 02.2010 р.
Перейти до повного тексту