1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


ПРЕЗИДІЯ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
N 356 від 22.12.93
Про забезпечення діяльності установ Академії наук України в умовах, що склалися
Заслухавши та обговоривши питання щодо стану справ із забезпеченням діяльності наукових установ АН України в сучасних умовах, Президія АН України відзначав, що в АН України останнім часом склалось вкрай скрутне становище з фінансуванням науково-дослідних робіт та їх матеріально-технічним забезпеченням. Починаючи з 1992 року спостерігається значне зменшення обсягів госпдоговірних робіт наукових установ і організацій АН України та асигнувань з державного бюджету на тлі постійного зростання витрат на утримання і забезпечення їх діяльності. Останнім часом спостерігається значне погіршення ситуації через підвищення цін на тепло і енергоносії. Продовжують мати місце негативні тенденції у збереженні інтелектуального потенціалу України через відплив кваліфікованих наукових кадрів до комерційних структур та їх від'їзд за кордон.
Разом з тим в умовах, що склалися, колективами наукових установ і організацій АН України недостатньо використовуються наявні можливості для виконання науково-дослідних робіт в інтересах крупних міністерств і відомств, в першу чергу Міноборони України, Мінмашпрому України, Мінпрому України, а також для участі у розробці та виконанні національних і державних науково-технічних програм. Не налагоджена дійова співпраця з Держіннофондом України, недостатньо залучаються кошти крупних комерційних структур для виконання науково-дослідних робіт та реалізації завершених розробок. Рівень та масштаби участі вчених АН України у міжнародних наукових і науково-технічних програмах, проектах і грантах не відповідають їх реальним можливостям.
Президія АН України відзначає, що загроза втрати інтелектуального і науково-технічного потенціалу АН України в сучасних умовах потребує термінових дій і нестандартних підходів до організації проведення наукових досліджень і розробок та їх фінансового і ресурсного забезпечення.
Президія АН України
ПОСТАНОВЛЯЄ:
1. Віце-президентам АН України академікам АН України В.Г.Бар'яхтару, П.Г.Костюку, П.П.Толочку із залученням академіків - секретарів відділень та членів Президії АН України провести необхідну роботу по визначенню пріоритетів сучасного розвитку фундаментальних і прикладних наукових досліджень та концентрації на них наявних сил в умовах різкого скорочення ресурсного забезпечення наукових досліджень
До 01.02.94 проаналізувати роботу наукових установ, внести зміни до основних напрямів їх наукової діяльності з урахуванням державних пріоритетів, та в разі необхідності подати до Президії АН України пропозиції щодо упорядкування їх мережі.
2. З метою залучення додаткових коштів:
2.1. Академікам - секретарям відділень АН України разом з науковими установами АН України підготувати перелік спільних науково-технічних програм в інтересах відповідних міністерств і відомств для їх наступного формування та реалізації.
При формуванні відповідних пропозицій особливу увагу звернути на широке впровадження завершених розробок та розвиток нових форм інноваційної діяльності.
2.2. Віце-президенту АН України академіку АН України В.Г.Бар'яхтару забезпечити тісне співробітництво АН України з Міністерством оборони України, враховуючи при цьому нові можливості у зв'язку з прийняттям, Верховною Радою України оборонної доктрини України, і залучити наявний потенціал установ АН України до виконання конверсійних програм військово-промислового комплексу.
Разом з НОВ Президії АН України та Секцією прикладних проблем Президії АН України забезпечити підготовку у I кв.1994 р. для розгляду на засіданні Кабінету Міністрів України питання "Про забезпечення розробки нових типів озброєння і військової техніки на базі технологій високого рівня і нових досягнень науки", передбачивши при цьому розширення фінансування оборонної тематики АН України.

................
Перейти до повного тексту