1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО УКРАЇНИ У СПРАВАХ СІМ'Ї,
МОЛОДІ ТА СПОРТУ
Н А К А З
23.12.2009 N 4410
Про затвердження Типової посадової інструкції фахівця із соціальної роботи з сім'ями, дітьми та молоддю
На виконання Закону України "Про соціальну роботу з сім'ями, дітьми та молоддю" та розпорядження Кабінету Міністрів України від 30.07.2008 N 1052-р "Про затвердження плану дій з реалізації Концепції реформування системи соціальних послуг на період до 2012 року"
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Типову посадову інструкцію фахівця із соціальної роботи з сім'ями, дітьми та молоддю (далі - Типова посадова інструкція), що додається.
2. Рекомендувати органам виконавчої влади, місцевого самоврядування та іншим установам, закладам під час розробки посадових інструкцій працівників, що здійснюють професійну діяльність з надання соціальних послуг сім'ям, дітям та молоді, брати за основу Типову посадову інструкцію.
3. Державній соціальній службі для сім'ї, дітей та молоді (Лук'янова Н.Л.) довести цей наказ до відома республіканського (Автономної Республіки Крим), обласних, Київського та Севастопольського міських центрів соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді.
4. Директорам республіканського (Автономної Республіки Крим), обласних, Київського та Севастопольського міських центрів соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді довести цей наказ до відома районних, міських, районних у містах, селищних та сільських центрів соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді.
5. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Міністра Драпушка Р.Г.
Міністр Ю.О.Павленко
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
України у справах
сім'ї, молоді
та спорту
23.12.2009 N 4410
ТИПОВА ПОСАДОВА ІНСТРУКЦІЯ
фахівця із соціальної роботи з сім'ями, дітьми та молоддю
1. Загальні положення
1.1. Типова посадова інструкція фахівця із соціальної роботи з сім'ями, дітьми та молоддю встановлює єдині засади діяльності, обсяг функціональних обов'язків та основні вимоги щодо їх виконання, права та відповідальність особи, яка займає посаду фахівця із соціальної роботи з сім'ями, дітьми та молоддю.
1.2. Дія цієї Типової посадової інструкції поширюється на уповноважені органи, що здійснюють соціальну роботу з сім'ями, дітьми та молоддю, а саме: органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, центри соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді та їх спеціалізовані формування, заклади соціального обслуговування, у тому числі громадські об'єднання, які створені відповідно до чинного законодавства, та не мають на меті отримання прибутку, фізичних осіб, що здійснюють професійну діяльність з надання соціальних послуг сім'ям, дітям та молоді.
1.3. Фахівець із соціальної роботи з сім'ями, дітьми та молоддю (далі - фахівець) - це особа, яка має спеціальну освіту відповідно до вимог центрального органу виконавчої влади у справах сімей, дітей та молоді і здійснює практичну соціальну роботу з сім'ями, дітьми та молоддю.
1.4. У своїй діяльності фахівець керується Конституцією і законами України, указами Президента України та постановами Верховної Ради України, актами Кабінету Міністрів України, рішеннями центральних і місцевих органів виконавчої влади та цією Типовою посадовою інструкцією.
1.5. Для фахівців встановлюються наступні категорії: провідний фахівець, фахівець I категорії, фахівець II категорії, фахівець.
1.6. Провідним Фахівцем може бути особа, яка має повну вищу освіту за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістр або спеціаліст за спеціальностями "Соціальна робота", "Соціальна педагогіка", "Психологія", "Соціологія", пройшла підвищення кваліфікації та має стаж роботи за професією фахівця із соціальної роботи I категорії - не менше 2 років.
1.7. Фахівцем I категорії може бути особа, яка має повну вищу освіту за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістр або спеціаліст за спеціальностями "Соціальна робота", "Соціальна педагогіка", "Психологія", "Соціологія" та пройшла підвищення кваліфікації: для магістра - без вимог до стажу роботи, спеціаліста - стаж роботи за професією фахівця із соціальної роботи II категорії - не менше 2 років.
1.8. Фахівцем II категорії може бути особа, яка має повну вищу освіту за освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліст за спеціальностями "Соціальна робота", "Соціальна педагогіка", "Психологія", "Соціологія", пройшла підвищення кваліфікації, стаж роботи за професією фахівця із соціальної роботи - не менше 1 року.
1.9. Фахівцем може бути особа, яка має повну вищу освіту за освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліст за спеціальностями "Соціальна робота", "Соціальна педагогіка", "Психологія", "Соціологія" без вимог до стажу роботи.
1.10. Фахівець добирається на конкурсній основі. Порядок проведення конкурсу регулюється Положенням, що затверджується Кабінетом Міністрів України.
1.11. Фахівцю створюються умови для навчання і підвищення кваліфікації у відповідних навчальних закладах та шляхом самоосвіти.
1.12. Фахівець підвищує свою кваліфікацію постійно, у тому числі через навчання у відповідних навчальних закладах, як правило, не рідше одного разу на три роки.
1.13. Атестація фахівця проводиться відповідно до законодавства, але не рідше одного разу на три роки.
2. Завдання та обов'язки
2.1. Діяльність фахівця спрямована на організацію надання психологічних, соціально-педагогічних, юридичних, інформаційних, соціально-економічних, соціально-медичних послуг відповідно до вимог чинного законодавства.
2.2. Завданням фахівця є участь у реалізації державної соціальної політики шляхом здійснення соціальної роботи з сім'ями, дітьми та молоддю та надання їм соціальних послуг.
2.3. Фахівець відповідно до повноважень, визначених центральним органом виконавчої влади у справах сімей, дітей та молоді:
- здійснює соціальне інспектування, обстеження житлово-побутових умов та оцінку потреб отримувачів соціальних послуг;
- планує і визначає методи допомоги;
- надає соціальні послуги;
- забезпечує соціальний супровід, сприяє формуванню знань, вмінь, навичок;

................
Перейти до повного тексту