1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


ПРЕЗИДІЯ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
N 349 від 30.12.92
Щодо перспектив розвитку молекулярної фізіології в Україні
Заслухавши та обговоривши доповідь академіка П.Г.Костюка "Перспективи розвитку молекулярної фізіології в Україні", Президія АН України відзначає, що українськими вченими отримано ряд вагомих результатів в галузі молекулярної фізіології нервових клітин.
Так, одержано нові дані про механізми контролю іонами кальцію сигнальних функцій нервових клітин, проведено ряд пріоритетних досліджень генетичної детермінованості та функціональної модуляції макромолекул, що забезпечують перебіг основних нервових процесів, одержано принципово нові дані про молекулярний механізм контролю інтегративних функцій центральної нервової системи.
З метою прискореного розвитку досліджень з молекулярної фізіології, а також залучення провідних зарубіжних вчених до вирішення наукових проблем, що мають фундаментальне значення, у 1992 році був створений міжнародний центр молекулярної фізіології (МЦМФ) АН України. Наукові дослідження Центру проводяться у тісному співробітництві з провідними науковими лабораторіями ФРН, США, Англії, Франції. На базі МЦМФ АН України успішно проведений міжнародний симпозіум з молекулярної фізіології країн СНД-США.
Президія АН України відзначає, що вищезгадані роботи потребують дальшого розвитку. Це стосується як суто наукових, так і організаційних проблем. Поряд із задовільним забезпеченням сучасним науковим обладнанням деяких напрямів досліджень відмічається відсутність певного устаткування та реактивів (як валютних, так і таких, що виробляються у країнах СНД). Є певні труднощі в роботі МЦМФ АН України. Зокрема, центр практично не має можливостей для вирішення проблем розміщення іноземних вчених, які прагнуть відвідати МЦМФ АН України та взяти участь у виконанні наукових програм.

................
Перейти до повного тексту