1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО УКРАЇНИ У СПРАВАХ СІМ'Ї,
МОЛОДІ ТА СПОРТУ
Н А К А З
27.10.2009 N 3755
Про підсумки III літніх Всеукраїнських ігор ветеранів спорту пам'яті М.М.Бака
Відповідно до Єдиного календарного плану фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів України на 2009 рік, затвердженого наказом Мінсім'ямолодьспорту від 18.12.2008 N 4951, наказу Мінсім'ямолодьспорту від 05.02.2009 N 231 "Про проведення III літніх Всеукраїнських спортивних ігор ветеранів спорту", наказу Мінсім'ямолодьспорту від 05.05.2009 N 1500 "Про деякі організаційні питання, пов'язані з проведенням фінальних змагань III літніх Всеукраїнських ігор ветеранів спорту" та Положення про проведення III літніх Всеукраїнських спортивних ігор ветеранів спорту пам'яті М.М.Бака
НАКАЗУЮ:
1. Підсумки III літніх Всеукраїнських ігор ветеранів спорту пам'яті М.М.Бака затвердити (додаток 1, 2).
2. Здійснити нагородження переможців та призерів III літніх Всеукраїнських ігор ветеранів спорту пам'яті М.М.Бака дипломами та кубками у загальнокомандній першості команд серед областей згідно груп регіонів:
у першій групі регіонів:
за 1 місце - команду Дніпропетровської області;
за 2 місце - команду Донецької області;
за 3 місце - команду Запорізької області;
у другій групі регіонів:
за 1 місце - команду Миколаївської області;
за 2 місце - команду Черкаської області;
за 3 місце - команду Полтавської області;
у третій групі регіонів:
за 1 місце - команду м. Севастополя;
за 2 місце - команду Хмельницької області;
за 3 місце - команду Сумської області.
3. Контроль за виконанням наказу покласти на департамент фізичного виховання та неолімпійських видів спорту (Артем'єв О.К.).
Міністр Ю.О.Павленко
Додаток 1
до наказу
27.10.2009 N 3755
Про підсумки фінальних змагань III літніх Всеукраїнських ігор ветеранів спорту пам'яті М.М.Бака
Головна суддівська колегія підвела підсумки участі команд територій у фінальних змаганнях III літніх Всеукраїнських ігор ветеранів спорту пам'яті М.М.Бака (далі - III Ігор).
Змагання серед ветеранів спорту такого рівня проводилися втретє за роки Незалежності України.
Організацію III Ігор забезпечували Міністерство України у справах сім'ї, молоді та спорту, Національний олімпійський комітет України, Рада ветеранів фізичної культури і спорту при Мінсім'ямолодьспорті та НОК України, федерації та асоціації з видів спорту.
Пріоритетним завданням проведення III Ігор був подальший розвиток спорту ветеранів як важливого чинника у процесі формування здорового способу життя громадян та забезпечення їх творчого і спортивного довголіття.
Програму фінальних змагань III Ігор, як і попередніх II Ігор у 2007 році, склали 19 видів спорту: академічне веслування, бадмінтон, баскетбол, боротьба самбо, боротьба греко-римська, важка атлетика, велоспорт, веслування на байдарках і каное, волейбол, гирьовий спорт, легка атлетика, теніс настільний, плавання, скелелазіння, спортивне орієнтування, фехтування, футбол, шахи та шашки. У порівняні з II Іграми не проводилися змагання з водного поло, регбі та лижних гонок. Натомість, вперше були включені змагання з шашок, боротьби самбо та боротьби греко-римської.
Загальна кількість учасників III Ігор склала 2600 ветеранів спорту з усіх регіонів країни, це майже на 500 учасників більше, ніж було у 2007 році. Також у порівняні з II Іграми змінилася географія проведення змагань. Якщо попередні II Ігри проводилися переважно в м. Києві та Київській області та по одному виду спорту в Житомирській та Сумській областях, то III Ігри відбувались на спортивних спорудах АР Крим, Дніпропетровської, Запорізької, Київської, Львівської, Миколаївської, Полтавської, Харківської, Херсонської областей та м. Києва.
Наймасовішими видами спорту за програмою III Ігор були: волейбол, в якому взяли участь 726 учасників з 24 регіонів (у II Іграх взяли участь 320 учасників з 14 областей); легка атлетика - 270 учасників з 24 регіонів (250 учасників з 20 областей); веслування на байдарках і каное - 128 учасників з 16 регіонів (75 учасників з 14 областей); важка атлетика - 109 учасників з 19 регіонів (35 учасників з 12 областей) та велоспорт - 139 учасників з 22 територій (у II Іграх взяли участь 101 учасник з 17 областей).
За належний рівень організації проведення заходів слід відзначити змагання з боротьби самбо, боротьби греко-римської, важкої атлетики, велоспорту, волейболу та футболу. Під час проведення зазначених видів спорту були присутні керівники спортивних управлінь облдержадміністрацій, представники Мінсім'ямолодьспорту, Ради ветеранів, федерацій та інші почесні гості. Змагання були проанонсовані та висвітлені у засобах масової інформації.
Загалом III Ігри зібрали еліту українського спорту - в минулому чемпіони Олімпійських ігор, світу та Європи, переможці Всесвітніх ігор ветеранів. Серед них такі всесвітньо відомі ветерани спорту як олімпійський чемпіон із Києва Володимир Іванов (волейбол), п'ятиразовий чемпіон світу та Європи, переможець двох Всесвітніх спортивних ігор серед ветеранів - 79-річний важкоатлет Петро Базюченко (с. Лебедин Бориспільського району Київської області), багаторазові чемпіони світу та Європи важкоатлети - 70-річний Михайло Топер та 74-річний Євген Тамчі (м. Донецьк), майстер спорту міжнародного класу Василь Мартинюк, який встановив 6 рекордів на останніх VII Всесвітніх іграх ветеранів, що відбулися у жовтні 2009 року в місті Сідней (Австралія). Особливо необхідно відзначити активну участь у змаганнях призерки чемпіонату світу зі спортивного орієнтування 75-річної Лілії Пох та багаторазової чемпіонки Всесвітніх ігор з легкої атлетики 85-річної Олени Чуб з Київщини.
Гостра спортивна боротьба за загальнокомандний залік розгорнулася серед команд територій згідно з групами регіонів. I група - 10 регіонів, II - 7 регіонів, III група - 10 регіонів.
У першій групі територій заслужену перемогу здобули ветерани спорту Дніпропетровської області, які вибороли перші місця у 7 видах програми III Ігор - це бадмінтон, боротьба греко-римська, веслування на байдарках і каное, веслування академічне, спортивне орієнтування, волейбол та плавання.
На другому місці команда Донецької області, яка перемістилась з 6 місця у минулих Іграх, та у 8 видах спорту була переможцем та призером, третє місце виборола команда ветеранів Запорізької області, яка у 6 видах спорту була призером.
У другій групі територій перше місце знову посіли ветерани Миколаївщини, які були першими з 11 видів спорту. Друге та третє місце відповідно посіли Черкаська та Полтавська області.
У третій групі регіонів команди дуже щільно розмістилися у турнірній таблиці. Переможницею тут виявилась команда м. Севастополь, друге місце у команди Хмельницької області, третє місце посіли ветерани Сумщини.
Нижче своїх можливостей виступили команди Київщини, яка перемістилася з 7 на останнє 10 місце, харківчани відповідно з 3 на 8 місце та луганчани знаходяться внизу турнірної таблиці першої групи. Як у II, так і в III Іграх не змінили свого становища та посіли останні місця у своїх підгрупах Вінницька, Тернопільська та Волинська області.
Значно зменшилась кількість територій у змаганнях з баскетболу (у II Іграх участь брали 8 регіонів, а в III Іграх - 6), веслування академічного (відповідно 9 - 7), фехтування (10 - 7), тенісу настільного (15 - 12), спортивне орієнтування (у II Іграх участь брали 20, а в III Іграх 14).
З малою кількістю регіонів відбувались змагання з бадмінтону, скелелазіння, шашок, гирьового спорту, де участь брала лише третина регіонів.
Майже половина регіонів не виконала вимоги Положення III Ігор щодо обов'язкової участі у встановленій кількості видів спорту для кожної групи регіонів. Так, у першій групі це 6 з 10 областей, а саме Київська, Луганська, Харківська, Одеська, АР Крим, Львівська області, у другій - 4 з 7 (Вінницька, Івано-Франківська, Чернігівська, Херсонська), у третій групі 5 з 10 областей (Тернопільська, Волинська, Чернівецька, Кіровоградська, Закарпатська), на підставі чого отримали штрафні очки, що відображено у таблиці підсумків.
Положенням про проведення III Ігор було визначено, що витрати, пов'язані з відрядженням учасників, покладаються на відряджаючі організації. Але в переважній більшості фінансування участі у змагання ветеранів спорту здійснювалось за рахунок спонсорських та власних коштів. Ця проблема відобразилась у неналежному оформлені командних заявок на участь у змаганнях. У зв'язку з цим, проблема безвідповідального ставлення до оформлення звітних документів знову була ключовою в роботі ГСК. Особливо незадовільною слід відзначити роботу мандатної комісії з плавання, яка взагалі не приймала від учасників заявки на участь у змаганнях.
Слід звернути увагу керівників федерацій з видів спорту на наявні недоліки у представлених звітних документах та доручати проведення змагань більш кваліфікованим та відповідальним суддям.
Підводячи підсумки фінальних змагань III літніх Всеукраїнських ігор ветеранів спорту пам'яті М.М.Бака слід відзначити керівників структурних підрозділів у справах сім'ї, молоді та спорту Дніпропетровської (Романенка М.В.), Донецької (Кірбабу В.І.), Запорізької (Склярук А.В.), Миколаївської (Садовського О.В.), Черкаської (Коваля В.В.), Хмельницької (Яковюка О.П.) обласних державних адміністрацій та м. Севастополя (Тимченка А.Г.) за організацію та сприяння розвитку спорту ветеранів.
Водночас, слід звернути увагу на недостатню роботу щодо розвитку ветеранського спорту керівників структурних підрозділів у справах сім'ї, молоді та спорту Тернопільської (Гульовського В.О.), Волинської (Зайченка М.О.), Вінницької (Фєнєва О.А.), Івано-Франківської (Вірастюка Р.Я.), Чернігівської (Лазаренка М.Г.) Київської (Горового М.В.), Луганської (Касаткіна А.А.), Харківської (Жданова В.І.) обласних державних адміністрацій
Нижче наведена підсумкова таблиця загальнокомандного заліку фінальних змагань III літніх Всеукраїнських ігор ветеранів спорту пам'яті М.М.Бака у розрізі територій України (Додаток 2).
Головна суддівська колегія
Додаток 2
до наказу
27.10.2009 N 3755
ПІДСУМКИ
загальнокомандного заліку фінальних змагань III літніх Всеукраїнських спортивних ігор ветеранів спорту пам'яті М.М.Бака у 2009 році
N Назва регіонів Важка
атле-
тика
Шахи Гирьовий
спорт
Бад-
тон
Бор-ба
греко-
римська
Вело-
спорт
Самбо Веслу-
вання
на
Б/К
Фехту-
вання
Веслу-
вання
академ.
Легка
атлетика
Шашки Спор-
тивне
орієн-
тування
Баскет-
бол
Футбол Скеле-
лазіння
Волей-
бол
Насті-
льний
теніс
Пла-
вання
сума
очок
штрафні
очки
загальна
сума
очок
Зайняте
місце
I ГРУПА:
1 Дніпропетровська 3 4 4 1 1 2 1 5 1 6 4 1 3 6 1 3 1 47 -17 30 1
2 Донецька 2 2 3 7 3 6 4 6 3 1 7 2 3 7 4 5 65 -14 51 2
3 Запорізька 5 5 1 3 5 10 6 3 3 4 6 3 3 5 4 66 -10 56 3
4 м. Київ 7 7 5 2 9 3 4 2 9 2 1 2 2 2 57 0 57 4
5 Львівська 1 1 6 5 3 1 2 8 2 6 7 4 6 52 25 77 5
6 АР Крим 9 6 2 4 4 1 2 2 5 5 4 5 5 54 25 79 6
7 Одеська 6 8 6 5 5 10 4 2 2 4 6 3 61 50 111 7
8 Харківська 7 3 2 4 1 1 8 1 7 34 125 159 8
9 Луганська 8 2 8 1 5 3 10 2 39 150 189 9
10 Київська 4 3 4 5 7 8 9 40 175 215 10
II ГРУПА:
1 Миколаївська 1 1 1 2 1 2 1 1 1 1 1 1 4 1 19 -9 9 1
2 Черкаська 4 1 2 1 2 2 4 2 5 2 25 -5 20 2
3 Полтавська 3 3 2 4 6 1 1 1 2 23 0 23 3
4 Херсонська 2 3 2 5 3 2 4 21 50 71 4
5 Чернігівська 2 4 3 6 3 18 100 118 5
6 Івано-
Франківська
6 3 6 2 5 22 100 122 6
7 Вінницька 5 3 5 7 3 23 100 123 7
III ГРУПА: 0
1 м. Севастополь 4 1 5 1 7 1 1 3 1 24 -12 12 1
2 Хмельницька 3 7 4 1 1 3 3 1 23 -7 16 2
3 Сумська 1 2 4 1 1 6 2 17 0 17 3
4 Житомирська 1 1 3 2 3 4 4 18 0 18 4
5 Рівненська 3 2 3 3 5 2 2 5 5 30 -10 20 5
6 Закарпатська 8 6 3 4 4 3 28 25 53 6
7 Кіровоградська 2 2 2 1 2 9 50 59 7
8 Чернівецька 4 2 2 7 2 17 50 67 8
9 Волинська 1 6 2 9 100 109 9
10 Тернопільська 1 5 6 125 131 10
Примітка. команді, яка брала участь у меншій кількості видів спорту, ніж визначено у кожній групі згідно Положення, нараховуються штрафні очки (максимальна участь команд у виді спорту плюс
одне штрафне очко, тобто 24 + 1) 25. Команді, яка взяла участь понад встановлену Положенням кількість змагань для груп територій, найгірші місця не враховуються.

................
Перейти до повного тексту