1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Вказівки


ГЕНЕРАЛЬНА ПРОКУРАТУРА УКРАЇНИ
В К А З І В К А
16.11.2007 N 100
Про забезпечення законності при прийнятті за матеріалами перевірок у порядку нагляду за додержанням і застосуванням законів рішень про порушення кримінальних справ та при подальшому провадженні у них досудового слідства
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Генеральної прокуратури N 3 від 14.01.2011 )
З метою забезпечення законності при прийнятті за матеріалами перевірок у порядку нагляду за додержанням і застосуванням законів (далі - у порядку нагляду) рішень про порушення кримінальних справ та при подальшому провадженні у них досудового слідства
ЗОБОВ'ЯЗУЮ:
1. Керівників самостійних структурних підрозділів Генеральної прокуратури України, прокуратур Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя, військових прокуратур регіонів та Військово-Морських Сил України відповідно до компетенції:
1.1. Систематизовані матеріали перевірок у порядку нагляду, в яких вбачаються ознаки злочину, з проектом постанови про порушення справи доповідати заступникам Генерального прокурора України (заступникам прокурорів обласного рівня) відповідно до Інструкції про порядок приймання, реєстрації та розгляду в органах прокуратури України заяв і повідомлень про злочини, затвердженої наказом Генерального прокурора України від 24 червня 2004 року N 66/13-ок.
1.2. У разі згоди зазначених керівників з необхідністю прийняття за такими матеріалами рішення в порядку статті 97 Кримінально-процесуального кодексу України у цей же день реєструвати ці матеріали у Книзі обліку заяв і повідомлень про злочини та з проектом постанови про порушення кримінальної справи передавати для погодження до структурних підрозділів, що здійснюють нагляд за додержанням законів при провадженні досудового слідства, відповідно до підслідності справи.
1.3. У підрозділах, що здійснюють нагляд за досудовим слідством, забезпечити вивчення матеріалів наглядових перевірок та проектів постанов про порушення кримінальних справ у строк до трьох діб з часу надходження, а в разі великого обсягу - до п'яти діб. За результатами складати висновок про достатність (недостатність) даних, які вказують на наявність ознак злочину, приводів і підстав до порушення справи, дотримання вимог статей 94, 97, 98 Кримінально-процесуального кодексу України, та надавати пропозиції щодо визначення підслідності кримінальної справи.
1.4. У разі непогодження проекту постанови матеріали доповідати заступникам Генерального прокурора України (заступникам прокурорів обласного рівня), відповідальним за організацію роботи підрозділів, що здійснюють нагляд за додержанням законів при провадженні досудового слідства, та повертати разом із висновком до структурних підрозділів, які проводили перевірки в порядку нагляду.
1.5. У випадку відсутності заперечень щодо такого висновку у триденний строк з дня отримання матеріалів працівнику підрозділу, що проводив наглядову перевірку, виносити постанову про відмову в порушенні кримінальної справи або невідкладно організовувати додаткову перевірку і після усунення зазначених недоліків повторно надавати матеріали разом із постановою про порушення справи для погодження.
Суперечності щодо наявності чи відсутності підстав до порушення кримінальної справи вирішувати на рівні заступників Генерального прокурора України (заступників прокурора обласного рівня), а при недосягненні згоди - доповідати Генеральному прокуророві України (прокуророві області).
1.6. У разі погодження проекту постанови про порушення кримінальної справи особисто візувати її, повідомляти про це куруючого заступника Генерального прокурора України (заступника прокурора обласного рівня) та у цей же день повертати матеріали керівнику підрозділу, який їх надіслав.
1.7. Після підписання погодженої постанови кримінальну справу невідкладно передавати для організації досудового слідства до структурного підрозділу центрального (обласного) апарату, який здійснював погодження.

................
Перейти до повного тексту