1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Звіт


ТИМЧАСОВА СЛІДЧА КОМІСІЯ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ
З ПИТАНЬ РОЗСЛІДУВАННЯ ОБСТАВИН
ЩОДО САМОВІЛЬНОГО ЗАХОПЛЕННЯ ЗЕМЕЛЬНИХ ДІЛЯНОК,
НЕЗАКОННОГО БУДІВНИЦТВА У М. СІМФЕРОПОЛІ ЖИЛИХ,
ОФІСНИХ І РОЗВАЖАЛЬНИХ ЦЕНТРІВ,
А ТАКОЖ БЕЗДІЯЛЬНОСТІ ПРАВООХОРОННИХ ОРГАНІВ
Звіт
Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування обставин щодо самовільного захоплення земельних ділянок, незаконного будівництва у м. Сімферополі жилих, офісних і розважальних центрів, а також бездіяльності правоохоронних органів
Відповідно до частини третьої статті 89 Конституції України, частини першої статті 14 Закону України "Про статус народного депутата України", глави 17 Регламенту Верховної Ради України рішенням Верховної Ради України від 9 жовтня 2009 року N 1640-VI утворено Тимчасову слідчу комісію з питань розслідування обставин щодо самовільного захоплення земельних ділянок, незаконного будівництва у м. Сімферополі жилих, офісних і розважальних центрів, а також бездіяльності правоохоронних органів (далі - Комісію).
Згідно з вищезазначеним рішенням Верховної Ради України, Комісії було доручено:
розслідувати обставини порушення законодавства України та бездіяльності правоохоронних і контролюючих органів щодо самовільного захоплення земельних ділянок, незаконного будівництва у м. Сімферополі жилих, офісних і розважальних центрів;
встановити, яким чином проводилися фінансові операції даних будівель.
Усвідомлюючи суспільну важливість та суттєвий резонанс завдань, поставлених перед Комісією, народні депутати України, обрані до її складу, приступили до роботи з моменту прийняття відповідної Постанови Верховної Ради України про утворення цієї Комісії.
За результатами першого організаційного засідання Комісії її Головою було обрано народного депутата України Кисельова В.О., заступником Голови - народного депутата України Кендзьора Я.М., секретарем - народного депутата України Баранова В.О.
Під час перебування у м. Сімферополі члени Комісії безпосередньо переконалися у тому, що факти, викладені у пояснювальній записці до проекту Постанови Верховної Ради України про утворення Комісії, мають місце.
Так, у відповідь на звернення прокуратури АР Крим (у зв'язку з розслідуванням факту пожежі, яка сталася 23 травня 2009 року у торговельному комплексі "FM"), Інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю в АР Крим було надано інформацію про те, що 11 об'єктів будівництва у м. Сімферополі (зокрема зазначений торговельний комплекс) збудовані без відповідної документації для будівництва та використовуються за відсутності актів прийняття в експлуатацію.
Комісія констатує, що на сьогодні (по тому як минуло півроку з моменту пожежі у торговельному комплексі "FM") Інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю в АР Крим та прокуратурою АР Крим не вжито дієвих заходів щодо притягнення до відповідальності замовників та підрядників вищезазначених об'єктів будівництва та усунення порушень законодавства у сфері містобудування відповідно до Законів України "Про основи містобудування", "Про планування і забудову територій", "Про відповідальність підприємств, їх об'єднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування".
В ході роботи членами Комісії було встановлено, що ряд об'єктів будівництва (в тому числі торговельний комплекс "FM"), збудованих за наявністю численних порушень законодавства у сфері містобудування, прийняті в експлуатацію на виконання рішень судів.
Крім того, коли постало питання про позбавлення ліцензії ТОВ "Стар-Буд" за неодноразове порушення норм та правил будівництва, суд прийняв рішення про заборону розгляду питання про позбавлення ліцензії зазначеного господарського товариства.
В іншому випадку суд зобов'язав Інспекцію державного архітектурно-будівельного контролю в АР Крим видати дозвіл на будівництво за відсутності відповідної документації на будівництво. На це рішення Інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю в АР Крим не було вжито жодних заходів щодо його оскарження.
Згідно з актами Контрольно-ревізійного управління в АР Крим та інформації Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю в АР Крим, встановлені факти виконання будівельних робіт без виділення земельних ділянок під об'єктами будівництва та за відсутності технічного нагляду за їх будівництвом; нецільового використання бюджетних коштів, а саме під час:
реконструкції ділянки дороги на пр. Перемоги - вул. Лугова;
реконструкції бульвару ім. І. Франка.
Актами ревізії КРУ в АР Крим у 2009 році виявлено втрати надходжень до бюджету м. Сімферополя внаслідок відсутності контролю з боку виконавчого комітету міськради Сімферополя за виконанням інвесторами умов укладених з Сімферопольською міськрадою договорів про перерахування коштів на участь у комплексному соціально-економічному розвитку м. Сімферополя.
Крім того, цілий ряд будівельних фірм не передали виконкому Сімферопольської міськради майже 4000 кв. м прийнятої в експлуатацію корисної площі для забезпечення житлом громадян у загальноміській черзі.

................
Перейти до повного тексту