- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Рекомендації
ЦЕНТРАЛЬНА СПІЛКА СПОЖИВЧИХ ТОВАРИСТВ УКРАЇНИ
Додаток
до листа правління
Укоопспілки
15.01.2010 N 02-30/03-13/8
РЕКОМЕНДАЦІЇ
щодо складання та подання фінансової і статистичної звітності споживчими товариствами, споживспілками, їх підприємствами (об'єднаннями), іншими господарюючими суб'єктами (далі - підприємства) Центральної спілки споживчих товариств України (Укоопспілки)
Терміни подання звітності Кримспоживспілкою, облспоживспілками, іншими членами Укоопспілки визначені постановою правління Укоопспілки від 17.12.2008 N 321 "Про обсяг, форми і терміни подання річної фінансової і статистичної звітності".
Всі форми зведеної звітності складаються в тисячах гривень без десяткових знаків (крім окремих розділів Пояснювальної записки до фінансової звітності).
При складанні звітності слід звернути увагу на заповнення всіх реквізитів, передбачених формами звітності (повна і чітка назва підприємства, організації, територія, організаційно-правова форма господарювання, вид економічної діяльності, повна адреса, коди і т.п.).
Подання звітності супроводжується листом за підписом керівника, в якому зазначається перелік форм звітності та додатків до них (пояснень, розшифровок тощо) і кількість аркушів.
У рядках звітності, які не мають показників, ставиться прочерк.
"Про затвердження змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України з бухгалтерського обліку" (наказ від 25.09.2009
N 1125) ;
"Про затвердження змін до деяких методичних рекомендацій з бухгалтерського обліку" (наказ від 10.11.2009
N 1307) ;
"Про внесення змін до Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 25 "Фінансовий звіт суб'єкта малого підприємництва" (наказ від 12.11.2009
N 1315) ;
"Про затвердження Методичних рекомендацій з бухгалтерського обліку нематеріальних активів" (наказ від 16.11.2009
N 1327) ;
"Про затвердження змін до Методичних рекомендацій з перевірки порівнянності показників фінансової звітності" (наказ від 29.12.2009
N 1572) .
Обсяги фінансової та статистичної звітність за 2009 рік:
- Баланс (форма N 1) - Положення (стандарт) бухгалтерського обліку (далі - П(С)БО) 2
"Баланс" (наказ Міністерства фінансів України від 31.03.99
N 87, із змінами і доповненнями);
- Звіт про власний капітал (форма N 4) - П(С)БО 5
"Звіт про власний капітал" (наказ Міністерства фінансів України від 31.03.99
N 87, із змінами і доповненнями);
- Примітки до річної фінансової звітності (форма N 5) - наказ Міністерства фінансів України "Про примітки до річної фінансової звітності" від 29.11.2000 року
N 302, із змінами і доповненнями.
- Додаток до річної фінансової звітності "Інформація за сегментами" (форма N 6) - П(С)БО 29 "Фінансова звітність за сегментами" (наказ Міністерства фінансів України від 19.05.2005
N 412, із змінами і доповненнями).
- Баланс (форма N 1-м) та Звіт про фінансові результати (форма N 2-м) - П(С)БО 25 "Фінансовий звіт суб'єкта малого підприємництва" (наказ Міністерства фінансів України від 25.02.2000 року
N 39, із змінами і доповненнями).
Форма N 1-р "Звіт про розмежування і закріплення власності в споживчій кооперації України" (затверджена постановою правління Укоопспілки
N 138 від 06.10.94, погоджена з Міністерством статистики України. Звіт викладено в новій редакції (постанова правління Укоопспілки від 15.12.2009 N 366).
Розділ I. Структурна будова Укоопспілки
Показники графи 1 "На початок року", коди рядків з 01 по 07 відповідають показникам зазначених рядків графи 4 станом на 31 грудня 2008 року.
У рядку 10 зазначаються підприємства, які відповідно до класифікатора організаційно-правових форм господарювання зареєстровані як підприємства споживчої кооперації, у рядку 11 - зазначаються підприємства інших організаційно-правових форм господарювання, які у звітному періоді не перереєстровані у підприємства споживчої кооперації.
Показники графи 2 "Організовано, прийнято" і графи 3 "Ліквідовано, передано" розшифровуються (зазначається назва підприємства та орган управління споживспілки, з яким погоджено, і орган управління споживчого товариства, споживспілки, який прийняв рішення щодо реорганізації, ліквідації, а також назви документів, їх номери та дати).
Розділ II. Численість членів (асоційованих членів) споживчих товариств
У графі 1 рядка 02 "Вступили" зазначається загальна кількість членів, в тому числі і тих, які змінили правовий статус - із асоційованих членів перейшли в члени споживчих товариств, а по графі 2 - які із членів споживчих товариств перейшли в асоційовані члени.
У рядку 03 "Вибули" зазначається загальна чисельність членів, а у рядках 03-1 - які вибули за власним бажанням, 03-2 - змінили правовий статус (із асоційованих членів споживчого товариства перейшли в члени споживчого товариства та навпаки), 03-3 - померли.
Із загальної чисельності членів споживчих товариств, асоційованих членів на кінець звітного періоду (рядок 04) зазначається кількість членів - працівників споживчої кооперації (рядок 04-1), студентів навчальних закладів (рядок 042 - що навчаються на денній формі) та за віковими групами - до 35 років (рядок 043-1) і від 60 років (рядок 043-2). Різниця між показниками рядка 04 "На кінець звітного періоду" і сумою рядків 043-1 і 043-2 - члени споживчих товариств віком від 35 до 60 років.
У рядку 044-2 зазначається кількість членів, асоційованих членів, що не пройшли Всеукраїнську перереєстрацію членів споживчих товариств станом на 30.09.2009 з поважних причин (перебували за кордоном, на стаціонарному лікуванні, відпочинку, у відрядженні).
Різниця між показником рядка 04 звіту форми
N 1-р за 9 місяців 2009 року і показниками рядків 044-1 і 044-2 пояснюється (місцезнаходження невідомо ___ осіб, відмовились пройти перереєстрацію ___ осіб).
У рядку 045-2 зазначається кількість членів споживчих товариств, асоційованих членів, які згідно з укладеними договорами внесли в каси споживчих товариств, підприємств споживчих товариств, споживспілок додаткові пайові внески на формування фінансових ресурсів у розмірі, прийнятому вищими органами управління споживчих товариств, споживспілок або уповноваженими ними органами.
У рядку 046 зазначається кількість членів споживчих товариств (суб'єктів підприємницької діяльності - фізичних осіб), які уклали Договір про господарсько-правові взаємовідносини між споживчим товариством, споживспілкою та членом споживчого товариства (суб'єктом підприємницької діяльності - фізичною особою) і здійснюють торговельну та іншу діяльність (з виробництва промислової продукції, платних послуг) у віддалених, гірських та інших населених пунктах з чисельністю жителів до 500 чоловік, де зазначені види діяльності для споживчого товариства, споживспілки є планово збитковими (постанова других зборів Ради Укоопспілки дев'ятнадцятого скликання від 23 лютого 2005 року
"Про господарсько-правові взаємовідносини між споживчим товариством, споживспілкою та членом споживчого товариства (суб'єктом підприємницької діяльності - фізичною особою)". Віддаленим населеним пунктами вважається населений пункт, до якого немає дороги з твердим покриттям та відстань до райцентру становить більш як 11 км.
У рядку 047-1 "Нараховано кооперативні виплати" зазначається чисельність членів, асоційованих членів споживчих товариств, яким нараховані кооперативні виплати за їх участь в господарській діяльності:
- придбання товарів в об'єктах роздрібної торгівлі;
- формування фінансових ресурсів споживчого товариства та підприємств споживчих товариств, споживспілок.
У рядку 047-2 "Нараховано виплати на паї" зазначається чисельність членів, асоційованих членів споживчого товариства, яким нараховані виплати на паї відповідно до
Положення про організацію пайового господарства споживчої кооперації України, затвердженого постановою четвертих зборів Ради Укоопспілки дев'ятнадцятого скликання 24 січня 2007 року (із змінами і доповненнями) (далі - Положення про пайове господарство).
У рядках 048-1 - 048-5 графи "Кількість товариств" зазначаються споживчі товариства за кількістю їх членів (без врахування асоційованих): менше 10 осіб; від 10 до 100 осіб; від 101 до 500 осіб; від 501 до 1000 осіб і більше 1000.
Сума показників у рядках 048-1 - 048-5 по графі "Кількість товариств" дорівнює сумі показників у рядках 01, 02, 03 графи 4 розділу 1 "Структурна будова Укоопспілки".
Сума показників рядків 048-1 - 048-5 по графах 1 і 2 дорівнює показникам у рядку 04 даного розділу по графах 1 і 2.
У графі 1 зазначається загальна чисельність членів всіх споживчих товариств, а у графі 2 - загальна чисельність асоційованих членів всіх споживчих товариств.
Розділ III. Пайовий капітал
У графі 1 "Пайовий (колективний) капітал" на початок року зазначаються залишки "Пайового (колективного) капіталу" і "Пайового резервного капіталу".
У графі 2 "Обов'язкові пайові внески" відображається сума обов'язкових пайових внесків та сума їх індексації, яка проведена відповідно до постанови правління Укоопспілки від 27.08.96 N 142 "Про індексацію пайових внесків".
У графі 3 "Додаткові пайові внески для участі в Програмі розмежування і закріплення власності" відображається сума додаткових пайових внесків для участі у Програмі розмежування і закріплення власності за II і завершальним етапами.
У графі 5 "Пай (частки) в майні споживчих товариств і споживспілок" відображаються суми пай (часток) в майні споживчих товариств і споживспілок за I, II та завершальним етапами.
Відповідно до пункту 2.6.6
Положення про пайове господарство невитребувані колишніми членами (асоційованими членами) споживчого товариства протягом трьох років з дня вибуття обов'язкові пайові внески (індексація пайових внесків) зараховуються до неподільного фонду (розділ IV "Неподільний фонд, статутний капітал", рядок 08-3).
У разі смерті члена, асоційованого члена споживчого товариства обов'язкові, додаткові пайові внески повертаються спадкоємцям в порядку, встановленому законодавством України.
Розділ IV. Неподільний фонд, статутний капітал
Залишки на початок року по графі 1 "Усього" відповідають залишку статутного капіталу на 31 грудня 2008 року (графа 1). У разі розбіжностей - надається пояснення.
У графі 4 відображається статутний капітал підприємств (об'єднань) споживчих товариств, споживспілок.
Показники графи 4 по рядку 07 "Залишок на початок року" відповідають сумі граф 6, 7 та графи 8 (в частині підприємств споживчих товариств, споживспілок) звіту форми
N 1-р на 31.12.2008.
Розділ V. Наявність та рух громадського майна споживчої кооперації України
................Перейти до повного тексту