1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ
Н А К А З
15.10.2009 N 444
Про затвердження документів щодо упровадження нових засобів зв'язку в телекомунікаційних мережах органів внутрішніх справ України
На виконання наказів МВС від 02.02.2006 N 112 "Про затвердження Програми створення єдиної цифрової відомчої телекомунікаційної мережі МВС України" та від 25.05.2007 N 165 "Про поетапну заміну протягом 2007 - 2009 років аналогових каналів зв'язку та аналогового комутаційного обладнання на цифрові канали та обладнання відомчої мережі МВС України", з метою впровадження в діяльність органів внутрішніх справ сучасних засобів зв'язку
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити:
1.1. Вимоги до основних типів телекомунікаційного обладнання комутації пакетів, яке буде впроваджуватися в телекомунікаційних мережах органів внутрішніх справ України (додаток 1).
1.2. Основні технічні вимоги до цифрових АТС стандарту ISDN, які будуть впроваджуватися в телекомунікаційних мережах органів внутрішніх справ України (додаток 2).
1.3. Вимоги до систем відеоспостереження за громадським порядком та дорожнім рухом, які будуть упроваджуватися в телекомунікаційних мережах органів внутрішніх справ України (додаток 3).
1.4. Основні вимоги до засобів диспетчерського радіозв'язку, які будуть упроваджуватися в телекомунікаційних мережах органів внутрішніх справ України (додаток 5).
1.5. Перелік основних типів обладнання електрозв'язку, дозволеного для впровадження в телекомунікаційних мережах органів внутрішніх справ України (додаток 6).
1.6. Порядок проведення експлуатаційних випробувань телекомунікаційного обладнання в системі органів внутрішніх справ України (додаток 7).
1.8. Вимоги щодо взаємодії цифрових АТС в Єдиній цифровій відомчій телекомунікаційній мережі телефонного зв'язку Міністерства внутрішніх справ України (додаток 8).
1.9. Принципи планування нумерації в Єдиній цифровій відомчій телекомунікаційній мережі телефонного зв'язку органів внутрішніх справ України (додаток 9).
2. Начальникам структурних підрозділів центрального апарату Міністерства, головних управлінь, управлінь МВС України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, на залізницях, ректорам навчальних закладів системи МВС забезпечити:
2.1. Упровадження нової техніки зв'язку в телекомунікаційних мережах органів внутрішніх справ тільки за умови проведення експлуатаційних випробувань у відомчих мережах зв'язку Міністерства внутрішніх справ України, згідно з порядком, визначеним у додатку 7 до цього наказу.
2.2. Придбання обладнання електрозв'язку згідно з вимогами цього наказу та п. 2.4 наказу МВС від 10.11.2003 N 1325 "Про затвердження Норм належності засобів зв'язку, апаратури пеленгації, радіо- і радіотехнічного контролю, вимірювального обладнання та порядку їх придбання в органах і підрозділах внутрішніх справ України".
2.3. Узгодження з Департаментом зв'язку МВС України всіх змін щодо комплектації, конфігурації, схеми підключення та місця встановлення телекомунікаційного обладнання, передбаченого робочим проектом створення Єдиної цифрової відомчої телекомунікаційної мережі Міністерства внутрішніх справ України.
3. ГУВВ (Кіхтенко О.Т.) визначити і затвердити окремим наказом МВС порядок упровадження нової техніки зв'язку в телекомунікаційних мережах підрозділів внутрішніх військ МВС.
4. Уважати таким, що втратив чинність, наказ МВС від 26.02.2002 N 222.
5. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Міністра Ембулатова О.Г.
6. Наказ надіслати за належністю.
Міністр Ю.В.Луценко
Додаток 1
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ МВС
15.10.2009 N 444
ВИМОГИ
до основних типів телекомунікаційного обладнання комутації пакетів, яке буде впроваджуватися в телекомунікаційних мережах органів внутрішніх справ України
1. Наявність технічних умов (для обладнання вітчизняного виробництва), зареєстрованих органом Державного комітету стандартизації, метрології та сертифікації України (далі - Держстандарт).
2. Наявність діючих сертифікатів відповідності УкрСЕПРО (ОС "УНДІРТ", ОС "УкрСЕРТРАДІО", ОС "УкрТЕСТ", ОС "Стандарт-Сервіс").
3. Наявність діючих позитивних висновків Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України (далі - Держспецзв'язку) за результатами державної експертизи у сфері технічного захисту інформації в Україні.
4. Наявність діючих сертифікатів відповідності в реєстрі УкрСЕПРО або позитивних експертних висновків Держспецзв'язку України за результатами державної експертизи у сфері технічного захисту інформації в Україні (для засобів криптографічного захисту інформації) (далі - КЗІ). Експлуатація засобів КСЗІ повинна здійснюватися відповідно до вимог експлуатаційної документації, інструкції із забезпечення безпеки експлуатації засобів КЗІ, а також інструкції щодо порядку генерації ключових даних та поводження з ключовими документами.
5. Наявність позитивних результатів випробувань у мережі електрозв'язку МВС відповідно до вимог наказу МВС від 19.07.2001 N 585, а для окремих видів обладнання, передбаченого в Переліку основних типів обладнання електрозв'язку, дозволеного для впровадження в телекомунікаційних мережах органів внутрішніх справ України (додаток 6) - довідка про його використання в телекомунікаційних мережах України.
6. При однакових технічних характеристиках перевага віддається обладнанню вітчизняних виробників.
7. При однакових цінових показниках перевага віддається обладнанню, яке пройшло дослідну експлуатацію.
Начальник Департаменту
зв'язку МВС України
полковник міліції


С.О.Деконенко
Додаток 2
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ МВС
15.10.2009 N 444
ОСНОВНІ ТЕХНІЧНІ ВИМОГИ
до цифрових АТС стандарту ISDN, які будуть впроваджуватися в телекомунікаційних мережах органів внутрішніх справ України
1. Відомчі вимоги
1.1. Обладнання цифрової автоматичної телефонної станції (далі - АТС), що впроваджується в єдиній відомчій мережі зв'язку органів внутрішніх справ України, повинне:
1.1.1. Відповідати вимогам Концепції розвитку електрозв'язку Міністерства внутрішніх справ України до 2010 року, затвердженої наказом МВС від 27.06.2000 N 425.
1.1.2. Мати зареєстровані органом Державного комітету стандартизації, метрології та сертифікації України технічні умови (для обладнання вітчизняного виробництва).
1.1.3. Мати чинний сертифікат відповідності УкрСЕПРО, виданий органом із сертифікації техніки зв'язку - Державним комітетом зв'язку та інформатизації України.
1.1.4. Мати підсистему захисту від несанкціонованого доступу до інформаційних ресурсів АТС з діючим позитивним експертним висновком Держспецзв'язку за результатами державної експертизи у сфері технічного захисту інформації в Україні.
1.1.5. Мати позитивні результати випробувань у мережі електрозв'язку МВС.
1.2. При однакових технічних характеристиках перевага віддається обладнанню вітчизняних виробників.
1.3. При однакових цінових показниках перевага віддається обладнанню, яке пройшло дослідну експлуатацію.
2. Обладнання повинне працювати як опорно-транзитна АТС
2.1. Комутаційне обладнання, що встановлюється на міжміському рівні мережі електрозв'язку, повинне забезпечувати маршрутизацію з'єднань на міжміській мережі зв'язку (обирання резервних напрямків зв'язку, якщо на основних напрямках не працюють канали зв'язку прямого доступу) та мати відповідні міжстанційні інтерфейси для роботи на стику BRI та PRI і працювати за протоколом міжстанційного обміну Q-SIG чи СКС-7.
2.2. Комутаційне обладнання, що встановлюється на міжміському рівні мережі електрозв'язку, одночасно повинне виконувати з'єднання на зоновому рівні та повинно мати стандартизовані інтерфейси (на частоті 2600 Гц) міжстанційного зв'язку міжміськими каналами тональної частоти.
2.3. Комутаційне обладнання для місцевого рівня повинне бути мережевим, з можливістю працювати хоча б як кінцеве обладнання з відповідними інтерфейсами (на частоті 2600 Гц) для роботи на каналах тональної частоти і з інтерфейсами BRI і PRI для роботи на цифрових каналах швидкістю 64 Кбіт/с та 2048 Кбіт/с і працювати в протоколі міжстанційного обміну Q-SIG чи СКС-7.
2.4. В АТС не повинно бути обмежень на співвідношення між абонентськими лініями і з'єднувальними лініями в межах заданої ємності, а також на кількість зовнішніх напрямків і кількість з'єднувальних ліній (далі - ЗЛ) в одному напрямку.
2.5. Повинна бути забезпечена можливість включення абонентських ліній основного доступу 2B+D ISDN, стику Upo і аналогових абонентських ліній у будь-яких пропорціях у межах сумарної абонентської ємності і продуктивності.
2.6. Повинна бути забезпечена можливість включення абонентських ліній первинного доступу, пучків ЗЛ з використанням систем сигналізації Q-SIG, DSS1, СКС-7 і інших ЗЛ у будь-яких пропорціях у межах сумарної канальної ємності і продуктивності.
2.7. АТС повинна мати зовнішній контур заземлення.
2.8. АТС повинна передбачати можливість розширення ємності в процесі експлуатації шляхом добавлення необхідного обладнання.
3. Технічні вимоги до АТС щодо забезпечування надання основних та додаткових послуг, у тому числі передбачених протоколом Q-SIG, при взаємодії з іншими цифровими АТС
3.1. Перелік додаткових послуг для абонентів з аналоговим доступом:
3.1.1. Переадресування викликів, якщо абонент не відповідає на інший номер телефону.
3.1.2. Переадресування викликів у разі зайнятості абонента на інший номер телефону.
3.1.3. Заборона вихідного зв'язку.
3.1.4. Повідомлення про новий виклик.
3.1.5. Відмова від усіх додаткових послуг.
3.2. Перелік додаткових послуг для абонентів з доступом 2B+D ISDN:
3.2.1. Надання ідентифікації лінії, яка викликає.
3.2.2. Обмеження ідентифікації лінії, яка викликає.
3.2.3. Надання ідентифікації лінії абонента, що відповів.
3.2.4. Обмеження ідентифікації лінії абонента, що відповів.
3.2.5. Надання ідентифікації імені абонента, що викликає.
3.2.6. Обмеження ідентифікації імені абонента, що викликає.
3.2.7. Надання ідентифікації імені абонента, що відповів.
3.2.8. Обмеження ідентифікації імені абонента, що відповів.
3.2.9. Перенаправлення виклику в разі зайнятості абонента.
3.2.10. Перенаправлення виклику, якщо абонент не відповідає.
3.2.11. Безумовне перенаправлення виклику.
3.2.12. Відхилення виклику.
3.2.13. Виклик у режимі очікування.
3.2.14. Утримання виклику.
3.2.15. Замикання групи абонентів.
4. Система нумерації
4.1. АТС повинна забезпечувати застосування закритої (без індексу чи з індексом виходу) системи нумерації абонентів і мати можливість приймання від абонента різної кількості цифр номера залежно від напрямку зв'язку:
4.1.1. Від двох цифр номера при виклику спецслужб до семи у відомчій мережі.
4.1.2. До п'ятнадцяти цифр номера при міжнародних з'єднаннях у мережі зв'язку загального користування.
4.2. Система нумерації повинна відповідати вимогам наказу МВС від 25.01.99 N 85дск "Про введення в дію Основних положень системи електрозв'язку МВС України".
5. Вимоги до типів термінальних абонентських пристроїв
5.1. АТС повинна забезпечувати підключення до аналогових абонентських комплектів телефонних апаратів з дисковими або кнопковими номеронабирачами, з імпульсним або двотоновим багаточастотним способом передачі номерної інформації.
5.2. АТС повинна забезпечувати підключення до цифрових абонентських комплектів, що встановлені в помешканні абонента, різнотипних терміналів основного доступу 2B+D, первинного доступу до ISDN, які розраховані на стики S/T з мережевим закінченням (цифрового телефонного чи відеотелефонного апарата, факсу групи 4, багатофункціонального термінала на базі персонального комп'ютера).
5.3. Основні вимоги до багатоканального системного апарата:
5.3.1. Українізований чи русифікований дисплей:
- з можливістю відображення символів у 2 рядках;
- з можливістю перегортання інформації.
5.3.2. Підключення до АТС цифровою абонентською лінією з доступом (2B+D), протоколом ISDN або модифікованим фірмовим.
5.3.3. Функціонування системного апарата при віддаленні від станційного обладнання не менше ніж на 700 м.
5.3.4. Розширення кількості програмних клавіш системного апарата не менше ніж до 70.
5.3.5. Конференц-зв'язок не менше 3 абонентів з можливістю участі абонента мережі зв'язку загального користування, з підключенням та відключенням абонентів за потребою.
5.3.6. Індикація додаткової інформації під час виклику (прізвище абонента, внутрішній або міський номер тощо).
5.3.7. Конференц-зв'язок за списком (не менше 3 списків).
5.3.8. Циркулярний зв'язок до 32 абонентів, у тому числі за списками (до 3 списків).
5.3.9. Можливість оповіщення з системного апарата гучномовним зв'язком.
5.3.10. Програмування кнопок системного апарата на будь-якого абонента.
5.3.11. Програмування кнопок системного апарата на будь-яку ЗЛ.
5.3.12. Програмування кнопок системного апарата на будь-який номер міської, міжміської і міжнародної мережі.
5.3.13. Регулювання гучності для мікротелефонної слухавки, сигналу виклику абонента, у тому числі при покладеній слухавці.
5.3.14. Набір номера без підняття мікротелефонної слухавки, індикація номеру під час набору.
5.3.15. Виклик прямих абонентів одним натисканням.
6. Технічні вимоги до АТС щодо забезпечування організації конференц-зв'язку між двома і більше абонентами АТС, які підключені абонентською лінією і ЗЛ
6.1. Кількість груп конференцій - від 1 до 10.
6.2. Кількість учасників конференцій - від 3 до 30.
6.3. Повинна бути передбачена можливість включення в одну групу конференц-зв'язку абонентів АТС і абонентів інших АТС, які підключені ЗЛ.
7. Технічні вимоги до АТС по навантаженню
7.1. Аналогові лінії (далі - АЛ) із середнім навантаженням (вихідне і вхідне) не менше 0,2 Ерл при ємності АТС до 3000 АЛ.
7.2. ЗЛ із середнім навантаженням (вихідне і вхідне) не менше 0,8 Ерл при середньому часі заняття приладів розмовного тракту 2 хвилини.
8. Технічні вимоги до електроживлення
8.1. Електроживлення АТС повинне здійснюватися від джерела постійного струму номінальною напругою 60 В або 48 В, з акумуляторною батареєю (далі - АБ) у буферному режимі.
8.2. У комплект поставки АТС повинна входити установка електроживлення, призначена для перетворення, регулювання, розподілу і забезпечення безперебійного подавання напруг постійного та змінного струму, необхідних для нормальної роботи обладнання комутації. До складу електроживлячої установки повинні входити стаціонарні акумуляторні батареї герметичного типу (дві групи), які мають бути резервним джерелом опорної напруги.
9. Вимоги до розрахунку конфігурації необхідної АТС
9.1. Конфігурація АТС визначається з потреби органу внутрішніх справ при проведенні процедур закупівлі з обов'язковим погодженням з Департаментом зв'язку МВС.
9.2. Інтерфейси міжстанційного обміну мережі зв'язку МВС з мережею зв'язку загального користування, мережею МВС.
9.3. Інтерфейси передачі даних IP (Internet Protocol).
9.4. Джерело електроживлення постійним струмом зі 100 відсотковим резервуванням та акумуляторною батареєю, розраховану не менше ніж на 4 години роботи АТС.
9.5. Абонентські інтерфейси (комплекти): цифрові з доступом ISDN (2B+D), аналогові, канали тональної частоти.
9.6. Термінальні пристрої цифрові: з дисплеєм та без дисплея.
9.7. Консолі з іменною клавіатурою на 32 клавіші до цифрових термінальних пристроїв.
9.8. Аналогові телефони.
9.9. Обладнання діагностики АТС.
9.10. Крос станційних та лінійних з'єднань.
Начальник Департаменту зв'язку
МВС України полковник міліції

С.О.Деконенко
Додаток 3
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ МВС
15.10.2009 N 444
ВИМОГИ
до систем відеоспостереження за громадським порядком та дорожнім рухом, які будуть упроваджуватися в телекомунікаційних мережах органів внутрішніх справ України
Основні вимоги до системи відеоспостереження за громадським порядком та дорожнім рухом (каналів передачі відеосигналів, інформації)
1. Наявність технічних умов (для обладнання вітчизняного виробництва), зареєстрованих органом Державного комітету стандартизації, метрології та сертифікації України.
2. Наявність діючих сертифікатів відповідності УкрСЕПРО - для обладнання, яке працює в смугах частот загального користування.
3. Радіочастоти та радіотехнології передачі даних і відеоінформації повинні використовуватись відповідно до вимог розділу I позицій 60 та 61 Плану використання радіочастотного ресурсу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 9 червня 2006 року N 815 (зі змінами та доповненням), при наявності відповідних частотних присвоєнь та внесення радіоелектронного засобу до відповідного Реєстру залежно від смуги частот спеціального або загального користування.
4. Побудова систем зовнішнього відеоспостереження з місць проведення масових заходів та забезпечення громадської безпеки та безпеки дорожнього руху здійснюється на цифровими лініями зв'язку для передачі відеоінформації в протоколі ІР у реальному часі з високою чіткістю відеоінформації.
5. Наявність позитивних результатів випробувань у мережі електрозв'язку МВС відповідно до вимог Настанови з експлуатації техніки зв'язку в органах внутрішніх справ, затвердженої наказом МВС України від 19.07.2001 N 585, а для окремих видів обладнання, передбаченого в Переліку основних типів обладнання електрозв'язку, дозволеного для впровадження в телекомунікаційних мережах органів внутрішніх справ України (додаток 6) - довідки про використання на телекомунікаційних мережах України.
6. При однакових технічних характеристиках перевага віддається обладнанню вітчизняних виробників.
7. При однакових цінових показниках перевага віддається обладнанню, що пройшло дослідну експлуатацію.
Начальник Департаменту зв'язку
МВС України полковник міліції

С.О.Деконенко
Додаток 4
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ МВС
15.10.2009 N 444
ВИМОГИ
до системи багатоканального цифрового реєстратора документування мовленнєвої інформації, що циркулює цифровими та аналоговими лініями зв'язку, яка буде впроваджуватися в телекомунікаційних мережах органів внутрішніх справ України
Вимоги до підсистеми багатоканального цифрового реєстратора документування мовленнєвої інформації на цифрових лініях зв'язку
Ці вимоги розроблені на основі аналізу тенденцій розвитку сучасних засобів документування мовленнєвої інформації з урахуванням необхідності забезпечення автоматичного документування всіх видів оперативних і диспетчерських переговорів посадових осіб у чергових частинах органів внутрішніх справ України (далі - ОВС). Автоматичне документування необхідно забезпечувати відкритими цифровими каналами з інтеграцією служб ISDN (Integrated Service Digital Networks), технічних засобів зв'язку (далі - ТЗЗ), а також ураховуючи потребу проведення, в окремих випадках, фоноскопічних досліджень записів переговорів.
1. Умови застосування вимог:
1.1. Вимоги є відомчим нормативно-правовим актом, згідно з яким проводиться оснащення ОВС, випробовування та дослідна експлуатація зразків цифрових систем документування мовленнєвої інформації (далі - ЦСДМІ) базового доступу ISDN (ISDN BRI).
1.2. При розробленні нормативно-технічної документації стосовно окремих видів продукції цього класу вимоги можуть бути доповнені та змінені в установленому порядку.
1.3. ЦСДМІ, які розглядаються в цих вимогах, призначені для запису цифрових сигналів ISDN BRI. Вимоги не застосовуються до ЦСДМІ, які мають бути інтегровані з аналоговими системами зв'язку або цифровими системами зв'язку з протоколами первинного доступу.
1.4. Вимоги щодо технічного захисту інформації не застосовуються до ЦСДМІ ISDN BRI, які призначені для реєстрації та обліку мовленнєвої інформації обмеженого доступу та конфіденційної інформації.
2. Визначення процесу документування мовленнєвої інформації:
2.1. Документування мовленнєвої інформації (змісту усного мовленнєвого повідомлення) - це процес безперервного і об'єктивного запису та реєстрації переговорів, що ведуться за допомогою ТЗЗ.
2.2. Запис мовленнєвої інформації - це фіксація на носій інформації змісту переговорів і забезпечення можливості їх накопичення та зберігання в подальшому.
2.3. Реєстрація мовленнєвої інформації - це фіксація і запис відомостей про факт переговорів: дату, час, тривалість переговорів, номер абонента, що викликає, або номер абонента, якого викликають.
2.4. Оперативна архівація мовленнєвої інформації - це гарантоване збереження записів мовленнєвої інформації протягом визначеного оперативними вимогами терміну, але не менше ніж 1 рік.
2.5. Комплекс запису - це апаратно-програмні засоби запису та реєстрації мовленнєвої інформації, які реалізують певний порядок, алгоритми та параметри її накопичення.
2.6. Контрольний комплекс запису - це комплекс запису мовленнєвої інформації, який гарантовано захищений від будь-якого впливу на об'єктивність накопичуваної інформації (багатоканальний цифровий реєстратор документування мовленнєвої інформації виконаний в окремому корпусі і вмонтованим рідкокристалічним дисплеєм та функціональною клавіатурою, що забезпечує його повну працездатність - по типу "чорного ящика"). До контрольного комплексу запису заборонено доступ посадових осіб чергових частин. Заборона реалізується шляхом вжиття організаційно-технічних заходів.
2.7. Оперативний комплекс запису - це комплекс запису мовленнєвої інформації, до якого мають оперативний доступ посадові особи чергових частин (сертифікована робоча станція (ПЕОМ) чергової частини).
3. Призначення ЦСДМІ:
3.1. ЦСДМІ інформації призначена для об'єктивного контролю дій посадових осіб чергових частин при роботі з поточною та накопиченою інформацією і повинна мати у своєму складі контрольний та оперативний комплекси запису, які працюють у режимі "гарячого" резервування і на які мовленнєва інформація повинна надходити паралельно.
3.2. Контрольний комплекс запису мовленнєвої інформації призначений для документування оперативної та адміністративногосподарської мовленнєвої інформації, що циркулює засобами зв'язку.
3.3. Оперативний комплекс запису мовленнєвої інформації призначений для забезпечення роботи посадових осіб чергових частин з поточною та накопиченою інформацією.
3.4. Контрольний комплекс запису мовленнєвої інформації повинен бути в професійному (не побутовому) виконанні.
4. Контрольний комплекс запису мовленнєвої інформації повинен забезпечувати:
4.1. Документування телефонних переговорів з робочих місць станцій оперативного зв'язку (багатофункціональних системних телефонних апаратів) чергових частин ОВС - цифрових телефонних ліній ISDN BRI та цифрових радіостанцій.
4.2. Функціонування в цілодобовому режимі без втручання технічного персоналу (без обслуговування).
4.3. Функціонування програмного забезпечення в операційній системі, яка забезпечує розмежування доступу користувачів до програмного забезпечення.
4.4. Надійний, стабільний запис та реєстрацію мовленнєвої інформації, що надходить на засоби телефонного зв'язку, за наявністю сигналу за будь-якими напрямками (від цифрового телефонного апарату до АТС чи від АТС до цифрового телефонного апарату), а також реєстрацію втрачених викликів.
4.5. Програмну та апаратну індикацію наявності чи зникнення синхронізації по кожному каналу реєстрації.
4.6. Припинення запису та реєстрації мовленнєвої інформації: у разі відсутності сигналу за будь-якими напрямками (від цифрового телефонного апарату до АТС чи від АТС до цифрового телефонного апарату), а також технологічне припинення запису в разі виникнення ситуації, коли мікротелефонна слухавка після закінчення розмови не покладена.
4.7. Термін автоматичного відновлення функціонування ЦСДМІ при поновленні електроживлення системи повинен бути не більшим ніж 100 сек.
4.8. Необмежене за часом енергонезалежне збереження записаної інформації.
4.9. Блокування паролем адміністратора доступу до органів управління комплексу, керуючих контактів (кнопки ВМИКАННЯ/ВИМИКАННЯ).
4.10. Модульну побудову ЦСДМІ на 2 - 8 каналах запису мовленнєвої інформації.
4.11. Гарантований захист записаної мовленнєвої інформації від фальсифікації та модифікації.
4.12. Захист записаної мовленнєвої інформації від контактних, безконтактних та програмних способів знищення інформації.
4.13. Запис мовленнєвої інформації без компресії на швидкості, яка використовується каналом зв'язку (не менше 64 кБіт/с).
4.14. Запис мовленнєвої інформації окремо за кожним напрямом і за кожним каналом 2B1D, 3B1D, 4B1D.
4.15. Неможливість несанкціонованого стирання записаної (архівованої) мовленнєвої інформації (до закінчення терміну не менше ніж один рік).
4.16. Автоматичне стирання записів, термін зберігання яких перевищує один рік, при заповненні основного архівного носія більше встановленого об'єму. При цьому необхідно встановлювати об'єм інформації, що підлягає стиранню.
4.17. При реєстрації якість запису мовленнєвої інформації не повинна змінюватись. Змінювати параметри сигналу можливо тільки при прослуховуванні.
4.18. Автоматичну оперативну архівацію мовленнєвої інформації з послідовним режимом записування.
4.19. Періодичність запису інформації на змінні архівні носії встановлюється програмно.
4.20. Швидкий і зручний пошук необхідних файлів розмови за датою, часом, номером телефону, ключовими словами в режимі 24-годинного часового циклу та відтворення останніх за часом 150 канало-годин запису без зупинки поточного запису. Відтворення фрагменту запису з точністю до секунди і без втрати мовленнєвої інформації.
4.21. Час пошуку запису на змінному архівному носії (за його наявності) - менше 2 хвилин.
4.22. При використанні змінного архівного носія необхідну наявність двох однакових приводів архівних носіїв.
4.23. Документування мовленнєвої інформації протягом не менше ніж одного року, без зміни носіїв інформації, при середньодобовому навантаженні - 5 годин на канал.
4.24. Копіювання записаної на носій мовленнєвої інформації в аналоговому та цифровому вигляді без зупинки поточного запису.
4.25. Самодіагностику та діагностику справності вузлів та основних елементів, звукову та візуальну сигналізацію працездатності основних вузлів ЦСДМІ, вихід із ладу яких може призвести до припинення системою виконання заданої функції або зниження якості функціонування, а також сигналізацію заповнення архівного носія (міра заповнення носія, за якою формується (регулюється) сигнал).
4.26. Інтерфейс користувача українською мовою.
4.27. Тип управління ЦСДМІ - діалоговий. Можливість програмування та контролю з ПЕОМ чи через локальну обчислювальну мережу.
4.28. Повну підтримку локальної обчислювальної мережі з виключенням колізій за сумісним доступом до ресурсів ЦСДМІ.
4.29. Оперативне відображення на монохромному (кольоровому) графічному екрані (табло, моніторі) інформації щодо документування поточних і архівних записів, поточного робочого стану каналів комплексу та працездатності системи.
4.30. Реконструкцію тривалості пауз при відтворенні записаної мовленнєвої інформації.
4.31. Реєстрацію моментів включення та відключення електроживлення.
4.32. Можливість зміни (регулювання) вхідних параметрів каналів без зупинки поточного запису.
4.33. Визначення, реєстрацію і зберігання на носії службових даних про початок і кінець розмови, номер телефону абонента, який викликає, переадресацію, прізвище абонента тощо, які надходять каналами сигналізації (D канал).
4.34. Відображення на дисплеї в журнальній формі даних реєстрації записаної мовленнєвої інформації за наступною формою: дата початку запису - рік, місяць, число, час початку запису - години, хвилини, секунди, те ж саме про кінець запису або його тривалість, ознаки: вхідний дзвінок, вихідний дзвінок, номер телефону, з якого телефонували, номер телефону, на який телефонували, номер задіяного каналу запису, активацію каналів запису, поканальну індикацію працездатності ЦСДМІ, маркування повідомлень та інше.
4.35. Наявність енергонезалежного вмонтованого годинника, відхилення якого за часом за період 30 діб не повинне перевищувати 60 сек. та входу для забезпечення зовнішньої синхронізації.
4.36. Реєстрація в пам'яті всіх моментів доступу до накопиченої інформації та дій із нею.
4.37. Дистанційний контроль працездатності системи.
4.38. Якість запису мовленнєвої інформації (фонограма і інтерфейсні характеристики) повинна відповідати вимогам автоматизованих інструментальних методів ідентифікаційного дослідження голосу і мовлення та дозволяти проведення ідентифікації особи за голосом з допомогою автоматизованої системи "ДІАЛЕКТ" (програмне забезпечення "PHONEXI") з імовірністю ідентифікації не менше ніж 98 - 99%.
4.39. Можливість доповнення в ручному режимі телефонної бази даних, яка встановлена на реєстраторі.
4.40. Наявність кольорової індикації в базі даних щодо статусу записаної розмови ("Прослухана", "Не прослухана", "Не підлягає стиранню").
4.41. Оперативне графічне відображення на екрані відеомонітору посадової особи чергової частини, інформації про вихід із ладу кожного каналу документування мовленнєвої інформації та стану виробу в цілому:
4.41.1 Нормальний стан - мерехтіння відповідної піктограми зеленого кольору та напис "Штатний режим".
4.41.2 Аварійний стан - мерехтіння відповідної піктограми червоного кольору та напис "Аварійний режим".
4.42. Наявність двох паролів збіжності доступу до зміни параметрів реєстратора.
4.43. Забезпечення реєстрації та запису мовленнєвої інформації при "перехопленні" виклику з іншого багатофункціонального системного телефонного апарату, який включений у групу.
4.44. Забезпечення реєстрації та запису мовленнєвої інформації при надходженні вхідного виклику на з'єднувальну лінію, яка запрограмована на багатофункціональному системному телефонному апараті.
4.45. Забезпечення реєстрації та запису мовленнєвої інформації при вихідному виклику набором телефонного номеру із запрограмованої кнопки на багатофункціональному системному телефонному апараті.
4.46. Забезпечення коректного запису абонента, який включений через телефонний адаптер.
4.47. Забезпечення при повторному наборі номеру телефону (коли не покладено мікротелефонну слухавку) формування нового файлу розмови.
4.48. Забезпечення при перехопленні виклику на іншому багатофункціональному системному телефонному апараті "відображення" в електронному журналі архівних записів номера телефону, на який телефонував абонент, та номера телефону, який перехопив (із позначкою "перехоплення").
4.49. Забезпечення відображення на екрані монітору посадової особи чергової частини, осцилограми або спектрограми записаного сигналу.
4.50. Забезпечення автоматичного ведення докладного електронного журналу дій користувача та адміністратора.
4.51. Забезпечення можливості запису мовленнєвої інформації на цифрових абонентських лініях усіх цифрових АТС вітчизняних та зарубіжних виробників.
4.52. Забезпечення виведення на екран монітору посадової особи чергової частини, статистичних даних про роботу комплексу (завантаженість каналів, тривалість розмов тощо) у графічному виді.
4.53. Забезпечення автоматичного регулювання параметрів каналу запису під кожний тип багатофункціонального системного цифрового телефонного апарату.
4.54. Якість аналого-цифрових перетворень у системах реєстрації мовленнєвих сигналів для забезпечення запису сигналу без зміни його якості.
4.55. Усі автоматичні чи ручні регулювання рівня сигналу або інші перетворення, які повинні проводитися тільки при прослуховуванні чи експорті в другий формат запису.
4.56. Формат запису мовленнєвої інформації - стерео (лівий канал - абонент з боку телефонного терміналу, правий канал - абонент з боку АТС).
4.57. Можливість регулювання балансу для вирівнювання рівнів дальнього та ближнього абонентів при прослуховуванні чи експорті в другий формат запису.
4.58. Підключення до цифрової лінії тільки паралельно.
4.59. Вхідний опір кожного каналу при постійному струмі не менше ніж 100 мОм.
4.60. Вхідний опір при змінному струмі (на частотах від 384 кГц до 512 кГц) не менше ніж 2 кОм.
4.61. У пристроях узгодження із цифровими каналами ISDN BRI, а також у системі синхронізації і приймання каналу сигналізації застосовувати спеціалізовані мікросхеми тільки вітчизняного виробництва або мікросхеми іноземного виробництва універсального застосування. Це обмеження зумовлено міркуваннями захисту комплексу від зовнішнього втручання з метою пошкодження працездатності системи.
4.62. Наявність стандартного (типового) аудіовиходу на вмонтований гучномовець або зовнішній гучномовець, головні телефони, лінійний вихід.
4.63. При встановленому режимі "Запис по перевищенню встановленого рівня", випередження включення запису не менше ніж 5 мс.
4.64. При встановленому режимі "Запис по перевищенню встановленого рівня", регулювання часу утримання стану запису за рівнем у паузах від 0 до 99 сек.
4.65. Наявність стандартного комп'ютерного інтерфейсу.
4.66. Одночасний пошук, відтворення (прослуховування) і запис інформації.
4.67. Захист входів від перенапруги до 1000 В.
4.68. Повну гальванічну розв'язку між клемами живлення комплексу й контрольованих цифрових ліній зв'язку, пробивну напругу - до 1000 В.
4.69. Виконання УХЛ, категорія 4.2 за Державним стандартом (далі - ДСТ) 15150-69.
4.70. Напругу електроживлення однофазну 220 В, +10%, -15% із частотою 50 Гц (ДСТ 5237-83, ДСТ 13109-97).
4.71. Розрахунковий час безвідмовної роботи системи не менше 9000 годин (За відмову приймається припинення системою виконання заданої функції або зниження якості функціонування за межі допустимого рівня (ДСТ 27.003-90)).
4.72. Гарантійний термін експлуатації не повинен бути менше одного року.
4.73. Термін відновлення працездатності системи не більше ніж 1 доба для м. Києва, для інших населених пунктів України - 3 доби.
5. Вимоги щодо відповідності нормативно-технічній документації, що регламентує порядок документування мовленнєвої інформації, електричним параметрам і експлуатаційним характеристикам ЦСДМІ. ЦСДМІ повинні мати:
5.1. Сертифікат відповідності УкрСЕПРО, а саме відповідати
5.1.1. Нормам електромагнітної сумісності згідно із ДСТ 29216-91.
5.1.2. Нормам пожежної безпеки згідно із ДСТ 12.1.004-91.
5.1.3. Санітарно-гігієнічним вимогам згідно із ДСТ 12.1.005-88.
5.1.4. Нормам електробезпеки згідно із ДСТ 12.2.007.0-75.
5.1.5. Нормам ДСТ 15150-69 і ДСТ 23216-78.
5.1.6. Згідно з п. 5.2 наказу Державного комітету стандартизації, метрології та сертифікації України від 01.02.2005 N 28 "Машини обчислювальні електронні цифрові, включаючи персональні комп'ютери, сервери, робочі станції" вимогам наступних стандартів: ДСТ 26329-84; ДСТ 29216-91; ДСТУ ІЕС 61000-4:2008; ДСТУ ІЕС 60950-1999 MOD.
5.2. Позитивний висновок за результатами проведення фоноскопічної експертизи відділом експертизи фоно- та відеозапису ДНДЕКЦ МВС України за пп. 4.37.
5.3. Позитивний висновок за результатами проведення випробувань з питань гарантованого запису мовленнєвої інформації від фальсифікації і модифікації; захисту записаної мовленнєвої інформації від контактних, безконтактних і програмних способів знищення інформації за пп. 4.10., 4.11.
5.4. Протоколи (об'єкт випробувань, замовник, підстава, час та місце проведення випробувань, умови випробувань, програма та методика випробувань, засоби випробувань, результати випробувань, висновок) проведення перевірки відповідності технічних параметрів виробу чинним вимогам МВС від наукової установи, яка входить до системи сертифікації "УкрСЕПРО".
5.5. Позитивний висновок за результатами експлуатаційних випробувань (організованих МВС) у штатній черговій частині органів внутрішніх справ України.
5.6. Інструкції користувача українською або російською мовою.
6. Оперативний комплекс запису мовленнєвої інформації повинен забезпечувати:
6.1. Виконання вимог пунктів 4.20, 4.21, 4.26, 4.29, 4.30, 4.34 цих вимог.
6.2. Доступ для експлуатації з робочого місця посадової особи чергової частини.
6.3. Функціонування програмного забезпечення в операційній системі, яка забезпечує можливість одночасної багатозадачної роботи в звукових та текстових редакторах.
6.4. Обмежений паролями адміністраторів (до 3) і користувачів (до 10) доступ до органів управління комплексу, з наданням права адміністраторам зміни всіх параметрів системи та копіювання інформації, а також можливості вибору та надання кожному користувачу індивідуальних прав користування комплексом (наприклад: тільки прослуховування записаної інформації).
6.5. Сигналізацію про стан лінії та активацію сеансу зв'язку на лінії зв'язку.
6.6. Реєстрацію в пам'яті системи всіх моментів доступу до накопиченої інформації.
6.7. Індикацію рівня вхідного сигналу.
6.8. У режимі "Відтворення" переміщення за фонограмою: "Уперед", "Назад", "На початок", "На кінець", "Пауза", "Стоп", "Автоперемотування", "Автоповтор".
6.9. Маркування записаної мовленнєвої інформації та введення за ним письмових коментарів.
6.10. Швидкий і зручний пошук інформації за коментарями.
6.11. Копіювання важливих повідомлень до спецконтейнера (окремого архіву) для їхнього аналізу (без звертання до архівних носіїв у вигляді ДАТ касети або інших).
6.12. Графічну демонстрацію завантаження цифрових каналів зв'язку.
6.13. Використання систем поліпшення якості відтворення у файлових базах.
6.14. Сповільнення або прискорення прослуховування записаної інформації.
6.15. Дистанційний контроль функціонування ЦСДМІ.
6.16. Термін автоматичного відновлення функціонування оперативного комплексу при зникненні та поновленні напруги живлення не більше 100 секунд.
7. Вимоги до програмного забезпечення для коректної роботи з базами даних (телефонною, про наявність судимості, по наявності зареєстрованої зброї та спеціальних засобів тощо), а саме програмне забезпечення повинне:
7.1. Виконувати внесення даних поточної розмови оперативного чергового (номер телефону, з якого телефонують до чергової частини; адресу, за якою встановлено телефон відповідно за довідником, з яким працює реєстратор; дату та час розмови, тощо), будь-яким каналом, до XML файлу (XML файл складається з одного запису, який при кожній телефонній розмові поновлюється).
7.2. Забезпечувати сумісність програмного забезпечення реєстратора з базами даних у XML форматі.
8. Вимога до операційної системи реєстратора: власна або така, яка специфічно призначена для запису мовленнєвої інформації (установлюється на окремому жорсткому магнітному диску).
9. Вимога до основних носіїв мовленнєвої інформації: стандартний накопичувач - жорсткий магнітний диск ємністю не менше 500 Гб.
10. Типи пристроїв для запису на змінні архівні носії:
10.1. CD-RW, DVD-RW.
10.2. HD-DVD.
10.3. BlueRay.
10.4. Привід для ДАТ-касет.
10.5. Інші.
11. Вимога до змінних архівних носіїв мовленнєвої інформації: стандартні вироби для кожного виду пристрою запису.
12. Вимоги до вмонтованих (у передню панель корпусу реєстратора) рідкокристалічного дисплея, функціональної клавіатури та регулятора рівня гучності:
12.1. Рідкокристалічний дисплей повинен забезпечувати відображення всіх дій з управління реєстратором із функціональної клавіатури, у тому числі, виконання п. 4.28 цих вимог.
12.2. Функціональна клавіатура повинна забезпечувати повне управління реєстратором, у тому числі, виконання п. п. 4.7, 4.15, 4.16 цих вимог.
12.3. Регулятор рівня гучності механічний.
13. Потужність кожного з двох умонтованих у бічні панелі корпусу реєстратора гучномовців не менше 1 Вт.
14. При однакових технічних характеристиках перевага віддається обладнанню вітчизняних виробників.
15. При однакових цінових показниках перевага віддається обладнанню, яке пройшло дослідну експлуатацію.
Вимоги до підсистеми багатоканального цифрового реєстратора документування мовленнєвої інформації на аналогових лініях зв'язку
Ці вимоги розроблені на основі аналізу тенденцій розвитку сучасних засобів документування мовленнєвої інформації, з урахуванням негайної необхідності забезпечення автоматичного документування всіх видів оперативних і диспетчерських переговорів чергових посадових осіб чергових частин органів внутрішніх справ України (далі - ОВС) на відкритих каналах технічних засобів зв'язку (далі - ТЗЗ), а також за наявності потреби, в окремих випадках проведення фоноскопічних досліджень записів переговорів.
1. Умови застосування вимог:
1.1. Вимоги є відомчим нормативно-правовим актом, згідно з яким проводиться оснащення ОВС, випробовування та дослідна експлуатація зразків систем документування мовленнєвої інформації (далі - СДМІ).
1.2. При розробленні нормативно-технічної документації стосовно окремих видів продукції цього класу вимоги можуть бути доповнені та змінені в установленому порядку.
1.3. СДМІ, які розглядаються в цих вимогах, призначені для запису аналогових сигналів. Вимоги щодо СДМІ, які мають бути інтегровані з цифровими системами зв'язку, не є предметом розгляду цих вимог і мають бути подані окремо.
1.4. Вимоги щодо технічного захисту інформації до СДМІ, які призначені для реєстрації та обліку мовленнєвої інформації з обмеженим доступом, не є предметом розгляду цих вимог і будуть подані окремо.
2. Визначення процесу документування мовленнєвої інформації:
2.1. Документування мовленнєвої інформації (змісту усного мовленнєвого повідомлення) - це процес безперервного і об'єктивного запису та реєстрації переговорів, що ведуться за допомогою ТЗЗ.
2.2. Запис мовленнєвої інформації - це фіксація на носій змісту цієї інформації і забезпечення можливості її наступного накопичення і зберігання.
2.3. Реєстрація мовленнєвої інформації - це фіксація і запис відомостей про факт переговорів: дату, час, тривалість переговорів, номер абонента, що викликає, або номера абонента, що викликається.
2.4. Оперативна архівація мовленнєвої інформації - це гарантоване збереження записів мовленнєвої інформації протягом визначеного загальними вимогами терміну, але не менше ніж 1 рік.
2.5. Комплекс запису - це апаратно-програмні засоби запису та реєстрації мовленнєвої інформації, які реалізують певний порядок, алгоритми та параметри її накопичення.
2.6. Контрольний комплекс запису - це комплекс запису мовленнєвої інформації, який гарантовано захищений від будь-якого впливу на об'єктивність накопичуваної інформації (багатоканальний цифровий реєстратор документування мовленнєвої інформації виконаний в окремому корпусі з умонтованим рідкокристалічним дисплеєм та функціональною клавіатурою, що забезпечує його повну працездатність - по типу "чорного ящика"). До контрольного комплексу шляхом здійснення відповідних організаційно-технічних заходів обмежено доступ посадових осіб чергових частин.
2.7. Оперативний комплекс запису - це комплекс запису мовленнєвої інформації, до якого існує оперативний доступ посадових осіб чергових частин (сертифікована робоча станція (ПЕОМ) чергової частини).
3. Призначення:
3.1. СДМІ призначена для об'єктивного контролю дій посадових осіб чергових частин при оперативній роботі з поточною та накопиченою інформацією, повинна мати у своєму складі контрольний і оперативний комплекси запису, що працюють у режимі "гарячого" резервування і на які мовленнєва інформація повинна надходити паралельно.
3.2. Контрольний комплекс запису мовленнєвої інформації, призначений для документування оперативної та адміністративногосподарської мовленнєвої інформації, що циркулює засобами зв'язку.
3.3. Оперативний комплекс запису мовленнєвої інформації, призначений для оперативної роботи чергових посадових осіб чергових частин із поточною та накопиченою інформацією.
3.4. Контрольний комплекс запису мовленнєвої інформації повинен бути в професійному (не побутовому) виконанні.
4. Контрольний комплекс запису мовленнєвої інформації повинен забезпечувати:
4.1. Документування телефонних переговорів з робочих місць станцій зв'язку чергових частин ОВС, телефонних ліній, переговорів по радіостанціях, а також по радіотрансляційній мережі оповіщення.
4.2. Функціонування в цілодобовому режимі без втручання технічного персоналу (без обслуговування).
4.3. Функціонування програмного забезпечення в операційній системі, яка забезпечує розмежування доступу користувачів до програмного забезпечення.
4.4. Надійний і стабільний запис та реєстрацію мовленнєвої інформації, що надходить на засоби телефонного і радіозв'язку, при замиканні абонентського шлейфу (піднятті мікротелефонної слухавки), при перевищенні сигналом заданого рівня (порогу), у разі необхідності, при замиканні зовнішніх контактів (керуюча кнопка ВМИКАННЯ/ВИМИКАННЯ), а також реєстрацію втрачених викликів.
4.5. Припинення запису та реєстрації мовленнєвої інформації: при розмиканні абонентського шлейфу (при покладенні мікротелефонної слухавки), при відсутності на вході корисного сигналу, а також технологічне припинення запису за наявності ефекту не покладеної мікротелефонної слухавки після закінчення розмови.
4.6. Запис мовленнєвої інформації в умовах зникнення зовнішньої напруги живлення 220 В у мережі перемінного струму, не менше ніж протягом однієї години (Термін автоматичного відновлення функціонування СДМІ при поновленні електроживлення системи повинен бути не більше ніж 10 сек.).
4.7. Необмежене, за часом, енергонезалежне збереження записаної інформації.
4.8. Блокування паролем адміністратора доступу до органів управління комплексу, керуючих контактів (кнопки ВМИКАННЯ/ВИМИКАННЯ).
4.9. Модульна побудова СДМІ на 1 - 16 каналах запису мовленнєвої інформації.
4.10. Гарантований захист записаної мовленнєвої інформації від фальсифікації і модифікації.
4.11. Захист записаної мовленнєвої інформації від контактних, безконтактних і програмних способів знищення інформації.
4.12. Постійний запис мовленнєвої інформації без компресії на швидкості не менше 64 кбіт/сек.
4.13. Неможливість не санкціонованого стирання записаної (архівованої) мовленнєвої інформації до закінчення терміну зберігання не менше ніж один рік.
4.14. Якість запису мовленнєвої інформації (фонограма і інтерфейсні характеристики) повинна відповідати вимогам автоматизованих інструментальних методів ідентифікаційного дослідження голосу і мови та дозволяти ідентифікувати особу по голосу автоматизованою системою "ДІАЛЕКТ" (програмне забезпечення PHONEXI) і ймовірністю не менше ніж 98 - 99 відсотків.
4.15. Автоматичну оперативну архівацію мовленнєвої інформації з послідовним режимом записування.
4.16. Швидкий і зручний пошук необхідних файлів розмови за: датою, часом, номером телефону, ключовими словами (у режимі 24- годинного часового циклу) та відтворення останніх за часом 150 канало-годин запису без зупинки поточного запису. Відтворення фрагменту запису з точністю до секунди.
4.17. Час пошуку запису на змінному архівному носії (за його наявністю) - менше ніж 3 хвилини.
4.18. При використанні змінного архівного носія - наявність двох однакових приводів архівних носіїв.
4.19. Документування мовленнєвої інформації протягом не менше одного року, без зміни носіїв інформації, при середньодобовому навантаженні - 5 годин на канал.
4.20. Копіювання записаної на носій мовленнєвої інформації в аналоговому та цифровому вигляді без зупинки поточного запису.
4.21. Самодіагностику і діагностику справності вузлів та основних елементів, звукову та візуальну сигналізацію працездатності основних вузлів СДМІ, вихід з ладу яких може призвести до припинення системою виконання заданої функції, або зниження якості функціонування, а також сигналізацію заповнення архівного носія (міра заповнення носія, за якою формується сигнал - регулюється).
4.22. Інтерфейс користувача українською мовою.
4.23. Тип управління СДМІ - діалоговий. Можливість програмування та контролю з комп'ютера чи через локальну обчислювальну мережу.
4.24. Оперативне зображення на монохромному (кольоровому) графічному екрані (табло, моніторі) інформації щодо документування поточних і архівованих записів, поточного робочого стану каналів комплексу та працездатності системи.
4.25. Реконструкцію тривалості пауз при відтворенні записаної мовленнєвої інформації.
4.26. Реєстрацію моментів включення та відключення електроживлення.
4.27. Можливість зміни (регулювання) вхідних параметрів каналів без зупинки поточного запису.
4.28. Визначення, запис і зберігання на носії поряд з даними реєстрації, інформації про номер телефону абонента, що телефонує, та номер абонента, що набирається і ймовірністю не меншою ніж 70 відсотків без ознак, які на слух помітно демаскують роботу автоматичного визначника номеру.
4.29. Відображення на дисплеї, у журнальній формі, даних реєстрації записаної мовленнєвої інформації за формою: дата початку запису - рік, місяць, число, час початку запису - години, хвилини, секунди, те ж саме про кінець запису, носій запису, ознаки - вхідний дзвінок, вихідний дзвінок, номер телефону, з якого телефонували, номер телефону, на який телефонували, номер задіяного каналу запису, активізація каналів запису, поканальну індикацію працездатності СДМІ.
4.30. Наявність енергонезалежного вмонтованого годинника, відхилення якого за часом у період 30 діб не повинно перевищувати 60 секунд, та входу для забезпечення зовнішньої синхронізації.
4.31. Можливість доповнення (у ручному режимі) телефонної бази даних, яка встановлена на реєстраторі.
4.32. Наявність кольорової індикації в базі даних щодо статусу записаної розмови ("Прослухана", "Не прослухана", "Не підлягає стиранню").
4.33. Оперативне графічне відображення на екрані відеомонітору чергової посадової особи інформації про вихід з ладу кожного каналу документування мовленнєвої інформації та стану виробу в цілому:
4.33.1. Нормальний стан - мерехтіння відповідної піктограми зеленого кольору та напис "Штатний режим".
4.33.2. Аварійний стан - мерехтіння відповідної піктограми червоного кольору та напис "Аварійний режим".
4.34. Наявність двох паролів збіжності доступу до зміни параметрів реєстратора.
4.35. Забезпечення, при повторному наборі номеру телефону (коли не покладена мікротелефонна слухавка), формування нового файлу розмови.
4.36. Забезпечення можливості, при записі переговорів по радіостанції, появи в електронному журналі архівних записів позначки "Радіостанція".
4.37. Забезпечення автоматичного ведення докладного електронного журналу дій користувача та адміністратора.
4.38. Забезпечення виведення на екран монітора посадової особи чергової частини, статистичних даних про роботу реєстратора (завантаженість каналів, тривалість розмов і т. д.) у графічному виді.
5. Технічні вимоги до цифрового реєстратора:
5.1. Якість аналого-цифрових перетворень мовленнєвих сигналів повинна бути не гірша, ніж якість аналого-цифрових перетворень на найкращій цифровій ділянці складеного тракту комунікативного обміну мовленнєвою інформацією і відповідати співвідношенню сигнал/ шум не менше 35 дБ.
5.2. Без регулювання рівня запису перекривати динамічний діапазон вхідних рівнів мовленнєвих сигналів від -55 дБм до +3 дБм (від 1,7 мВ до 1100 мВ).
5.3. Частотний діапазон мовленнєвого сигналу:
5.3.1. Нижня межа не більше ніж 300 Гц.
5.3.2. Верхня межа не менше ніж 3400 Гц.
5.4. Нерівномірність амплітудно-частотної характеристики не більше ніж 3 дБ.
5.5. Нелінійні спотворення при номінальному рівні вхідного сигналу не більше ніж 0,7 відсотка.
5.6. Послаблення проникнення сигналів між каналами - більше 60 дБ.
5.7. Глибина автоматичного регулювання підсилення відтворення не менше, ніж 18 дБ.
5.8. При використанні автоматичного регулювання підсилення запису, глибина регулювання повинна бути від -34 дБ до +10 дБ, з часом реакції і часом установлення сигналу, що не дозволяє спотворювати початок фраз.
5.9. Частота дискретизації АЦП для смуги частот 300 - 3400 Гц не менша 16 кГц на швидкості 64 кбіт/сек.
5.10. Найменша розрядність запису 12 біт у разі нелінійного кодування АЦП або 16 біт у разі лінійного кодування АЦП.
5.11. Стандартний (типовий) аудіо вихід на вмонтований гучномовець, зовнішній гучномовець, головні телефони, лінійний вихід.
5.12. Випередження включення запису не менше ніж 5 мс.
5.13. Час утримання стану запису за рівнем у паузах регулюється від 0 до 99 сек.
5.14. Наявність стандартного комп'ютерного інтерфейсу.
5.15. Одночасний пошук, відтворення (прослуховування) і запис інформації.
5.16. Захист входів від перенапруги до 1000 В.
5.17. Напруга електроживлення - однофазна 220 В, +10%, -15% з частотою 50 Гц (ДСТ 5237-83).
5.19. Розрахунковий час безвідмовної роботи системи не менше 9000 годин. За відмову приймається припинення системою виконання заданої функції або зниження якості функціонування за межі допустимого рівня (ДСТ 27.003-90).
5.20. Гарантійний термін експлуатації не повинен бути менше одного року.
5.21. Термін відновлення працездатності системи не більше ніж 1 доба для м. Києва, для інших населених пунктів України - 3 доби.
6. Вимоги щодо відповідності нормативно-технічній документації, що регламентує порядок документування мовленнєвої інформації, електричним параметрам і експлуатаційним характеристикам СДМІ. СДМІ повинні мати
6.1. Сертифікат відповідності "УкрСЕПРО", а саме відповідати:
6.1.1. Електричним нормам абонентської установки, що підключається до телефонної мережі загального користування згідно ДСТ 7153-85.
6.1.2. Нормам 9-72 електромагнітної сумісності.
6.1.3. Нормам пожежної безпеки згідно із ДСТ 12.1.004-91.
6.1.4. Санітарно-гігієнічним вимогам згідно із ДСТ 12.1.005-88.

................
Перейти до повного тексту