1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


РАДА ЦЕНТРАЛЬНОЇ СПІЛКИ СПОЖИВЧИХ ТОВАРИСТВ УКРАЇНИ
II збори XX скликання
П О С Т А Н О В А
03.12.2009
Про Звернення до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України
Збори Ради Укоопспілки
ПОСТАНОВЛЯЮТЬ:
1. Схвалити Звернення других зборів Ради Укоопспілки двадцятого скликання (додаток).
2. Доручити підписати Звернення других зборів Ради Укоопспілки двадцятого скликання голові та секретарю зборів Ради Укоопспілки.
3. Надати повноваження правлінню Укоопспілки направити Президенту України, Верховній Раді України, Кабінету Міністрів України Звернення других зборів Ради Укоопспілки двадцятого скликання.
Голова зборів Ради
Секретар зборів Ради
В.В.Подолян
Л.В.Дубина
Додаток
ЗВЕРНЕННЯ
других зборів Ради Укоопспілки двадцятого скликання до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України від 3 грудня 2009 року
Споживча кооперація України за свою 140-річну історію набула досвіду проведення торговельної, заготівельної, виробничої та іншої діяльності, і на сьогодні вона обслуговує 40 відсотків сільського населення нашої держави.
Організації і підприємства споживчої кооперації сприяють реалізації державної політики соціально-економічного відродження українського села, зміцненню аграрного сектору економіки, підвищенню життєвого рівня населення, подальшому розвитку торговельної та виробничої інфраструктури.
Маючи тверде прагнення до подальшої тісної і плідної співпраці з органами державної влади і місцевого самоврядування та висловлюючи волю 600 тисяч членів споживчих товариств і працівників споживчої кооперації, другі збори Ради Укоопспілки двадцятого скликання, керуючись пунктом 21 Статуту Центральної спілки споживчих товариств України (Укоопспілки), просять Президента України, Верховну Раду України, Кабінет Міністрів України розглянути та вирішити наступні питання:
1. Нормою статті 24 Закону України "Про кооперацію" встановлено, що кооперативи мають право реалізовувати товари та надавати послуги за цінами (тарифами), що встановлюються на договірних засадах окремо для членів кооперативу та інших осіб. На виконання Закону в споживчій кооперації з 2008 року проводиться апробація продажу членам споживчих товариств товарів за їх фактичною собівартістю (покупна вартість товарів збільшена на витрати, пов'язані з їх реалізацією), що відповідає головній меті кооперації - задоволення економічних, соціальних та інших потреб членів кооперативних організацій на основі поєднання їх особистих та колективних інтересів, поділу між ними ризиків, витрат і доходів, розвитку їх самоорганізації, самоуправління та самоконтролю.
З метою реалізації статті 24 Закону України "Про кооперацію" щодо продажу товарів за різними цінами просимо внести доповнення до законів України "Про податок на додану вартість", "Про оподаткування прибутку підприємств", "Про податок з доходів фізичних осіб" щодо неоподаткування різниці, між реалізованою торговельною надбавкою на товари, придбані членами споживчих товариств, та витратами обігу, що припадають на реалізовані їм товари. Внесення доповнень до вказаних законів не потребують додаткових витрат бюджетів.
2. Статтею 24 Закону України "Про кооперацію" встановлено, що кооперативи реалізують товари та надають послуги за цінами і тарифами, встановленими самостійно, а у випадках, передбачених Законом, - за державними цінами і тарифами. Враховуючи викладене, просимо вивести підприємства і організації споживчої кооперації зі сфери дії постанови Кабінету Міністрів України від 25.12.96 р. N 1548 "Про встановлення повноважень органів виконавчої влади та виконавчих органів міських рад щодо регулювання цін (тарифів)". Державним регулюванням цін за період з 2003 по 2009 роки споживчій кооперації завдано збитків 80 млн.грн., що призвело до вимивання оборотних коштів, погіршення торговельного обслуговування сільського населення, скорочення робочих місць та зменшення надходжень коштів до бюджетів та державних соціальних фондів.
3. Кабінет Міністрів України постановою від 11.08.95 р. N 648 "Про умови оплати праці осіб, які працюють в гірських районах" на виконання Закону України "Про статус гірських населених пунктів в Україні" від 15 лютого 1995 року N 56 встановив, що на підприємствах, в установах, організаціях, розташованих на території населених пунктів, яким надано статус гірських, тарифні ставки і посадові оклади працівників підвищуються на 25 відсотків.
Підприємства і організації споживчої кооперації Закарпатської, Івано-Франківської, Львівської, Чернівецької областей, 377 об'єктів торгівлі яких розташовані у 266 населених пунктах гірських районів, що мають такий статус, у збиток забезпечують виконання вказаної постанови, оскільки доходи від продажу товарів не покривають витрат обігу. (Щомісячно витрати на підвищення тарифних ставок і посадових окладів у 2009 році становлять 212 тис.грн.). Суттєвий вплив на рівень доходів має державне регулювання торговельної надбавки.
Просимо поширити за рахунок бюджету підвищення тарифних ставок і посадових окладів працівникам підприємств і організацій споживчої кооперації, розташованих на територіях гірських населених пунктів Закарпатської, Івано-Франківської, Львівської, Чернівецької областей, передбачивши у проектах Державного бюджету України на відповідний рік видатки на ці цілі.
4. Законом України від 19.10.2000 р. N 2063 "Про державну підтримку малого підприємництва" визначено, що суб'єктами малого підприємництва є юридичні особи, в яких середньооблікова чисельність працюючих за звітний період (календарний рік) не перевищує 50 осіб та обсяг річного валового доходу не перевищує 70 млн.грн. Застосування спрощеної системи оподаткування регулюється Указом Президента України від 03.07.98 р. N 727 "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва", яким встановлено, що обсяг виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за рік не перевищує 1 млн.грн.

................
Перейти до повного тексту