1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


ДЕРЖАВНЕ КАЗНАЧЕЙСТВО УКРАЇНИ
Л И С Т
30.10.2009 N 15-04/2719-18604
Державне казначейство України розглянуло лист <...> щодо застосування КЕКВ при виплаті заробітної плати.
Заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором власник або уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану ним роботу (ст. 1 Закону України "Про оплату праці").
Трудовий договір, цивільно-правовий договір чи договір про надання послуг відрізняються залежно від сфери застосування і характеру правовідносин.
Відповідно до ст. 21 Кодексу законів про працю України трудовий договір - угода між працівником і власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом чи фізичною особою, за якою працівник зобов'язується виконувати роботу, визначену цією угодою, з підляганням внутрішньому трудовому розпорядкові, а власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган чи фізична особа зобов'язується виплачувати працівникові заробітну плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором і угодою сторін.
Згідно з Роз'ясненнями щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету, затвердженими наказом Державного казначейства України від 04.11.2004 N 194 (у редакції наказу від 08.12.2006 N 330), видатки на заробітну плату за встановленими окладами, ставками або розцінками всіх штатних працівників; надбавку за вислугу років; доплату за ранг; оплату праці за трудовими договорами проводяться за кодом економічної класифікації видатків бюджету 1111 "Заробітна плата".
Крім того, за кодами економічної класифікації видатків 1171 "Дослідження і розробки, окремі заходи розвитку по реалізації державних (регіональних) програм" та 1172 "Окремі заходи по реалізації державних (регіональних) програм, не віднесені до заходів розвитку" здійснюються видатки вищих навчальних закладів та наукових установ відповідно до плану використання бюджетних коштів, в тому числі і на заробітну плату.
Згідно з Порядком складання, розгляду, затвердження та основні вимоги до виконання кошторисів бюджетних установ, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2002 N 228, помісячний план використання бюджетних коштів - це помісячний розподіл бюджетних асигнувань, затверджених у кошторисі, за скороченою економічною класифікацією видатків, який регламентує для вищих навчальних закладів I - IV рівнів акредитації та наукових установ, що утримуються за рахунок бюджетних коштів (далі - вищі навчальні заклади та наукові установи), протягом року взяття бюджетних зобов'язань та здійснення платежів відповідно до зазначених зобов'язань.

................
Перейти до повного тексту