1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Висновок


МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ НАВКОЛИШНЬОГО
ПРИРОДНОГО СЕРЕДОВИЩА УКРАЇНИ
В И С Н О В О К
30.08.2007 N 9566/12/10-07
Головному управлінню
містобудування,
архітектури та дизайну
міського середовища
Київської міської
державної адміністрації
01001, м. Київ,
вул. Хрещатик, 32
Державному підприємству
"Науково-дослідний
і проектний інститут
містобудування"
(НДПІ "Містобудування")
м. Київ-25,
вул. Велика Житомирська, 9
Державному управлінню
охорони навколишнього
природного середовища
в м. Києві
Висновок N 538 державної екологічної експертизи щодо Генерального плану міста Києва та проекту планування його приміської зони на період до 2020 року
Державна екологічна експертиза зазначеного Генплану організована і виконана Мінприроди у відповідності з вимогами статті 14 (частина друга) Закону України "Про екологічну експертизу". Держекоекспертиза проведена шляхом, передбаченим частиною 4 статті 37 Закону України "Про екологічну експертизу" - із залученням спеціалізованої організації для попереднього еколого-експертного розгляду та підготовки наукової еколого-експертної оцінки щодо даної документації.
Мінприроди своїм листом від 07.06.2007 N 6335/11-10 доручило завдання проведення вказаної наукової еколого-експертної оцінки спеціалізованій установі - НДПІ "Містобудування". Цей Інститут за договором із Головним управлінням містобудування, архітектури та дизайну міського середовища КМДА N 2007-66 виконав поставлене завдання і підготував наукову еколого-експертну оцінку стосовно Генерального плану міста Києва та проекту планування його приміської зони на період до 2020 року.
Дані матеріали надані до Мінприроди при супровідному листі від 28.08.2007 N 0-1-8854. Зазначена наукова еколого-експертна оцінка (на 29 стор.) підписана членами Експертної комісії Інституту та його директором. Зазначені матеріали оцінки є невід'ємною складовою частиною цього висновку держекоекспертизи.
Розгляд матеріалів наукової еколого-експертної оцінки та Генплану засвідчив, що у їх складі немає рішень, реалізація яких становила б екологічну небезпеку. Документація свідчить про екологічну допустимість втілення у життя проектних рішень, які спрямовані, зокрема, на покращення стану навколишнього природного середовища в м. Києві і його приміській зоні та зменшення негативного впливу техногенної діяльності підприємств міста та його інженерної інфраструктури на довкілля.
Зокрема, матеріали Генплану свідчать про безумовну доцільність і необхідність спорудження Подільського мостового переходу через р. Дніпро у м. Києві. Міністерство підтримує це рішення і не має заперечень проти його реалізації.
Питання пов'язані із спорудженням цього мостового переходу відображені у матеріалах наукової еколого-експертної оцінки на стор. 20-21. В цьому контексті, Міністерство взяло до уваги наявність розроблених Центром містобудування та архітектури КМДА матеріалів містобудівного обґрунтування "Внесення змін до містобудівної документації та визначення параметрів окремого об'єкта містобудування - переселення дачних (садових) ділянок з траси Подільського мостового переходу в урочище Горбачиха в Дніпровському районі м. Києва", які обґрунтовано свідчать про можливість виконання рішень щодо розміщення у цьому місці нових садових ділянок як компенсації за ті, що будуть втрачені населенням під час спорудження мостового переходу. Міністерство враховує також той факт, що "Протоколом наради у першого заступника Міністра Мінприроди з питання завершення будівництва Подільського мостового переходу від 11.07.2007 прийняте рішення (пункт 2) про доповнення згаданого містобудівного обґрунтування більш конкретними даними щодо здійснення прийнятних компенсаційних заходів із створення нових зелених насаджень замість тих, що будуть вимушено знесені при забудові і освоєнні садових ділянок.

................
Перейти до повного тексту